گوناگون

آزمایش اولیه واکسن زیکا روی انسان موفقیت آمیز بود

آزمایش اولیه واکسن زیکا روی انسان موفقیت آمیز بودReviewed by اعطاسی on Oct 9Rating: 4.0آزمایش اولیه واکسن زیکا روی انسان موفقیت آمیز بودیک واکسن زیکا مبتنی بر DNA از Inovio Pharmaceuticals Inc و GeneOne Life Science Inc کره جنوبی، باعث ایجاد پاسخ ایمنی ضد زیکا در آزمایش انسانی در مرحله اولیه شده است.

یک واکسن زیکا مبتنی بر DNA از Inovio Pharmaceuticals Inc و GeneOne Life Science Inc کره جنوبی، باعث ایجاد پاسخ ایمنی ضد زیکا در آزمایش انسانی در مرحله اولیه شده است.

بر خلاف واکسن های معمولی که اغلب از نسخه های غیرفعال یا کشته شده ویروس استفاده می کنند، شات Inovio-GeneOne یک واکسن مصنوعی است که با بازتولید بخش هایی از ژنوم ویروس زیکا در یک آزمایشگاه و سپس بارگیری آنها بر روی حلقه ای از مواد ژنتیکی به نام پلاسمید ساخته شده است.

سپس این واکسن زیر پوست تزریق می شود و به دنبال آن دستگاهی باعث ایجاد ایمپالس الکتریکی می شود و سپس حفره های کوچکی در سلول هایی که DNA را به سلول منتقل می کنند، به وجود می آورد.

همه ۴۰ داوطلب سالم در این مطالعه پس از سه دوز واکسن زیکا که به نام GLS-5700 شناخته شده است، آنتی بادیهای اختصاصی زیکا را توسعه دادند.

دکتر پابلو تباس، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه پنسیلوانیا که این مطالعه را هدایت کرده است، گفت: “همه افراد آنتی بادی را تولید کردند.”

حتما بخوانید :
تیراندازی در لاس وگاس: آنچه که تا اینجا می دانیم

برای بررسی اینکه آیا این آنتی بادی ها می توانند از بدن در مقابل ویروس محافظت کنند، خون شرکت کنندگان در آزمایش های ایمن سازی شده به موش هایی که در معرض زیکا قرار گرفته اند تزریق می شود. حیواناتی که آنتی بادی های اختصاصی زیکا را دریافت کرده بودند، توانستند از این ویروس محافظت شوند.

تباس گفت “هنگامی که به موش ها سرمی از همان افراد را قبل از اینکه واکسینه شوند دادیم، موش ها از این امر محافظت نشدند و مردند.”

تباس گفت با توجه به اینکه هفت ماه از زمانی که این واکسن برای اولین بار طراحی شده است می گذرد، این مطالعه نشان می دهد که واکسن های مصنوعی DNA چه قابلیتی دارند. او گفت: “این تکنیک ساخت واکسن های DNA بسیار سریع است.”

آزمایش های بیشتری برای نشان دادن توانایی این واکسن در محافظت مردم از زیکا لازم خواهد بود، و با توجه به این که اپیدمی انفجاری یک بار کاهش یافته است و جمعیت های زیادی وجود دارد که در حال حاضر در معرض خطر عفونت زیکا قرار دارند، این می تواند چالش برانگیز باشد.

زیکا در سال ۲۰۱۵ باعث هزاران مورد نقص مادرزادی شده است که در برزیل به عنوان میکروسفالی شناخته می شود، و سازمان بهداشت جهانی در فوریه ۲۰۱۶ زیکا را به عنوان یک مورد اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد. در ماه نوامبر، سازمان بهداشت جهانی تخصیص اورژانسی آن را کاهش داد، اما تاکید کرد که این ویروس حداقل در ۶۰ کشور جهان پیدا شده است، و در جاهایی که پشه های حامل این ویروس وجود دارند، گسترش می یابد.

حتما بخوانید :
۸ تمرین تعادل در ورزش روزانه

ماه گذشته، Sanofi SA sanofi-s-a بر پایه یک ویروس زیکای غیر فعال شده و یا کشته شده، تلاشها برای توسعه واکسن زیکا را به پایان رساند. Takeda Pharmaceutical Co tkpyy با استفاده از این روش، در حال کار بر روی واکسن زیکا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن