حیوانات خانگیگربه

آموزش گربه ؛ آموزش ۵ چیز بسیار مهم به گربه ها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
آموزش گربه ؛ آموزش 5 چیز بسیار مهم به گربه هاReviewed by فتح الهی on Jul 11Rating: 4.0آموزش گربه ؛ آموزش 5 چیز بسیار مهم به گربه هابله شما می توانید گربه خود را آموزش دهید تا از فرمان شما اطاعت کند، از توالت استفاده کند و خیلی کارهای دیگر انجام دهد. همه چیز خیلی ساده تر از آنچه است که فکر می کنید.

بله شما می توانید گربه خود را آموزش دهید تا از فرمان شما اطاعت کند، از توالت استفاده کند و خیلی کارهای دیگر انجام دهد. همه چیز خیلی ساده تر از آنچه است که فکر می کنید.

اول از هر چیز: هرگز مجازات نکنید

گربه ها چیزی را که برخی از صاحبان، آن را “نظم و انضباط” می نامند به سادگی یاد نمی گیرند. بدتر از آن، “مجازات” گربه شما می تواند باعث استرس او شود، که منجر به مشکلات رفتاری و سلامتی می شود. به یاد داشته باشید که آموزش گربه شما نیاز به صبر و تقویت مثبت دارد.
نکته بعدی: یک کلیکر (clicker) و همچنین جایزه بگیرید

کلیکر معمولا به عنوان ابزار آموزشی برای انواع مختلفی از حیوانات استفاده می شود، یک کلیک کننده فقط یک دستگاه کوچک است که با کلیک کردن آن به شما کمک می کند رفتارهای مثبت گربه خود را تقویت کنید. (شما همچنین می توانید از یک خودکار فشاری به جای کلیکر استفاده کنید) مهم این است که یک صدای منحصربفرد داشته باشید که بتوانید فورا از آن استفاده کننید. بیشتر تمرینات شامل این است که یک خوراکی تشویقی که گربه تان دوست دارد را به او پیشنهاد بدهید و به دنبال آن یک کلیک کنید تا رفتار مورد نظر را نشان دهید. بدون کلیک کردن، گربه شما ممکن است در مورد اینکه چرا پاداش گرفته است، گیج شود: اگر از یک دستور اطاعت کند، صدای کلیک را می شنود و سپس پاداش می گیرد ، به این ترتیب بیشتر احتمال دارد از دستور شما اطاعت کند.
چگونه به یک گربه یاد دهیم از فرمان ما پیروی کند

حتما بخوانید :
واکسن تا چه مدت حیوان خانگی شما را از بیماریها محافظت میکند؟

گربه ها می توانند یاد بگیرند که به یک نشانه صوتی پاسخ دهند و دستور شما را اجرا کنند. می توانید قبل از غذا دادن به او -قبل از اینکه کیسه یا قوطی غذایش را باز کنید- صدای مشخصی را به وجود بیاورید یا گربه خود را صدا بزنید یا با زبانتان یک صدای کلیک به وجود بیاورید. حیوان خانگی شما یاد می گیرد که آن صدا را با چیزی مثبت (غذا) مرتبط کند و در نهایت وقتی که آن را شنید، به سمت شما بیاید. سپس، این رفتار را خارج از زمان تغذیه هم تشویق کنید. از فاصله کوتاه شروع به ساختن صدا کنید، هنگامی که گربه شما می آید، از کلیکر خود استفاده کنید و سپس حیوان خانگی خود را با دادن جایزه تشویق کنید. با گذشت زمان، گربه را از فاصله دورتر صدا بزنید. توصیه می شود در روز دو جلسه آموزشی، به مدت پنج دقیقه یا کمتر، انجام شود که در طی آن شما باید این رفتار را تا ۲۰ بار تکرار کنید.

خرید کاندوم gifbanner - آموزش گربه ؛ آموزش 5 چیز بسیار مهم به گربه ها

چگونه به گربه آموزش دهیم از توالت استفاده کند

این یکی کمی کار می برد، اما به مزایای آن فکر کنید: شما در مصرف بستر صرفه جویی می کنید و از یک خانه پاک تر لذت می برید. اول، یک جعبه بستر را در کنار توالت قرار دهید. سپس به تدریج آن را به بالای صندلی توالت نزدیک و نزدیک تر کنید. هنگامی که حیوان خانگی شما به استفاده از جعبه بستر در بالای توالت عادت کرد ، از یک جعبه بستر مخصوص استفاده کنید که در داخل توالت قرار می گیرد و قابل سیفون کشیدن باشد. به تدریج گربه شما عادت می کند کمتر و کمتر از جعبه بستر استفاده کند و سپس، جعبه بستر را به طور کامل حذف کنید.

حتما بخوانید :
10 نشانه بیماری در سگ خود را بشناسید

چگونه به یک گربه آموزش دهیم دست دهد

این از آنچه که ممکن است انتظار داشته باشید ساده تر است: یک جایزه آماده کنید، سپس به گربه نزدیک شوید و خودتان را در سطح گربه قرار دهید. در حالی که می گویید “دست بده”، به پنجه گربه ضربه بزنید و هنگامی که انگشت خود را حرکت می دهد، از کلیکر خود استفاده کنید. تا زمانی که گربه شما در پاسخ به فرمان “دست بده” پنجه خود را بدون ضربه زدن جلو می آورد، این تمرین را تکرار کنید. این فرمان می تواند چند جلسه تمرینی را طی چند روز نیاز داشته باشد.
چگونه به گربه آموزش دهیم از ما خواهش کند

این شبیه به ترفند “دست دادن” است. یک خوراکی تشویقی را درست بالای سر گربه خود را بگیرید و فرمان “خواهش کن” بدهید. حیوان خانگی شما باید بر روی پاهای پایینی خود ایستاده و برای غذا دستش را دراز کند؛ برای نشان دادن رفتار درست، کلیک کنید و سپس خوراکی را به او بدهید. تا زمانی که گربه شما بدون نیاز به یک جایزه بالای سرش، این فرمان را انجام دهد، با او تمرین کنید. (البته حتما بعدش به او جایزه دهید.)
چگونه به گربه آموزش دهیم با داشتن افسار پیاده روی کند

یک افسارو قلاده تهیه کنید که به کمر گربه بسته می شود، و نه گردن او. توصیه می شود قبل از بستن قلاده به گربه، چند روز آن را در جاهایی که گربه می رود، مانند محلی که در آن غذا می خورد و یا نقطه ی مورد علاقه ی او برای خواب، قرار دهید تا حیوان به دیدن آن عادت کند. سپس، هنگام استفاده از خوراکی تشویقی، قلاده را روی بدن گربه بگذارید (بدون اینکه آن را کامل ببندید). در نهایت بدون وصل کردن بند، قلاده را محکم کنید – در ابتدا بگذارید برای چند دقیقه روی بدن گربه بماند، و در طول دوره های مختلف این زمان را افزایش دهید. هنگامی که گربه شما به قلاده عادت کرد، بند را به آن وصل کنید، و اجازه دهید گربه شما آزادانه با آن بگردد. پس از چند روز، شروع به گرفتن قلاده کنید. به این ترتیب به آسانی می توانید بیرون بروید! حتما باید اجازه دهید گربه شما زمان خود را برای کشف یک منطقه جدید داشته باشد و از جاهایی شروع کنید که آرام و کم جمعیت هستند.

حتما بخوانید :
سگ پامرانین ؛ هر آنچه باید درباره سگ پامرانین بدانید

 

مجموع 11 رای
2

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید