صفحه اصلی / زیبایی و سلامت / تغذیه سالم / آیا آبمیوه سرد فشرده واقعا سالم تر است؟
image001 05172017145554 - آیا آبمیوه سرد فشرده واقعا سالم تر است؟

آیا آبمیوه سرد فشرده واقعا سالم تر است؟

آیا آبمیوه سرد فشرده واقعا سالم تر است؟Reviewed by on May 24Rating:

چه شما دوست داشته باشید پس از تمرین در راه خانه آبمیوه مورد علاقه خود را بگیرید و یا آن را سفارش دهید تا برایتان بفرستند، آبمیوه های سرد فشرده همه جا هستند. اما واقعا آن ها چه فایده ای دارند؟ جنیفر هایت دستیار پروفسور پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا توضیح می دهد.

“آبمیوه های سرد فشرده که با استفاده از یک پرس هیدرولیک برای گرفتن آب میوه و سبزیجات تولید می شوند، از روند پاستوریزه سازی متفاوت اند که شامل حرارت بالا می شود. روند فشرده سازی سرد آن چیزی است که کمک می کند تا باکتری های مضر که به صورت بالقوه در آب وجود دارند، از بین بروند. در حالی که این فرایند فشرده سازی سرد باعث می شود بیشترین مایع و مواد مغذی در محصول تولید شده وجود داشته باشد. همه آبمیوه ها به طور یکسان تولید نمی شوند، و در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های بهداشتی هم آبمیوه های پاستوریزه و هم غیر پاستوریزه به فروش می رسد. مهم این است که به آنچه می خواهید بخرید نگاه کنید.

هنگامی که یک آبیموه پاستوریزه شده است همان حرارت بالایی که باکتری ها را کشته است، کمک می کند تا عمر مفید محصول هم زیاد شود. (به همین دلیل است که زنان باردار باید از نوع پاستوریزه استفاده کنند) این یعنی آب پرتقال پاستوریزه ای که از فروشگاه مواد غذایی خریده اید را می توانید مدت زمان طولانی نگه دارید، در حالی که اگر آبمیوه سرد فشرده را انتخاب کنید، باید در طول چند روز آن را مصرف کنید.

حتما بخوانید :
5 راه زیباتر شدن شما با لبخندتان

از آنجایی که در فرایند فشردن سرد هیچ گرما یا اکسیژنی استفاده نمی شود، مواد مغذی آن از دست نمی رود؛ در حالی که در فرایند پاستوریزه کردن این مواد مغذی از بین می روند. این باعث می شود که آبمیوه های فشرده سرد نسبت به آبمیوه های پاستوریزه برتری داشته باشد، نه؟

دکتر هایت می گوید که الزاما چنین نیست. در فرایند فشرده سازی سرد، پالپ های میوه جا می ماند. از آن جایی که فیبر معمولا در این پالپ ها قرار دارد، آبمیوه سرد فشرده ممکن است فاقد فیبر باشد. و مهم نیست که آبمیوه شما با چه روشی درست شده است، همه آبمیوه ها دارای قند بالایی هستند. ممکن است نوشیدن آب میوه و سبزیجات، مواد مغذی مورد نیاز را به بدن شما بدهد اما مقدار فیبری که حذف شده است می تواند سطح قند خون و حتی وزن شما را زیاد کند. زیرا شما برای رسیدن به احساس سیری ممکن است کالری بیشتری نسبت به خوردن یک غذای سبک پر فیبر دریافت کنید. حتی بیشتر “هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که تضمین کند آب میوه سرد فشرده از دیگر انواع آبمیوه سالم تر است.”

اما این موضوع به این معنی نیست که باید با این آبمیوه های سرد فشرده خداحافظی کنید. فقط مطمئن شوید که بهترین ترکیب را می خرید، ترجیحا ترکیبی که دارای سبزیجات با برگ های سبز تیره است و دارای مواد مغذی زیادی است، برخلاف آب میوه خالی که دارای محتوای قند بسیار بالاتری است. از آنجایی که این آبمیوه ها فاقد فیبر هستند باید آن ها را به عنوان یک مکمل در رژیم غذایی خود مصرف کنید نه به عنوان یک جایگزین. می توانید ترکیبی را انتخاب کنید که در آن تمشک، گلابی یا آووکادو که به طور طبیعی دارای فیبر بالایی هستند، وجود داشته باشد. زیرا احتمال اینکه مقداری از این فیبر در آبمیوه باقی بماند بالاتر است.

حتما بخوانید :
بالاخره استفاده از بوتاکس در پیشانی توسط FDA تایید شد

مهم تر از همه، دکتر هایت می گوید باید مطمئن شوید که اگر شما آبمیوه می نوشید، بازهم مقدار زیادی آب بنوشید. نوشیدن آب یک راه آسان برای سالم ماندن و نگه داشتن کالری و قند در سطح پایین است. همچنین مطمئن شوید قبل از خرید آبمیوه سرد فشرده، برچسب روی آن را می خوانید. باید تاریخ مصرف آن روی بطری نوشته شده باشد زیرا این آبمیوه ها به سرعت منقضی می شوند. به یاد داشته باشید که بسیاری از این بطری ها برای مصرف بیش از یک وعده هستند و اگر شما همه آن را یک باره بنوشید، کالری و قند بیشتری را وارد بدن خود می کنید.

بنابراین اگر می خواهید برای دریافت مواد مغذی بیشتر، آبمیوه سرد فشرده بخرید، این کار را انجام دهید. آیا برای سم زدایی و برطرف کردن نفخ به دنبال یک معجزه در بطری می گردید؟ ممکن است نتایج کوتاه مدتی بگیرید، اما نتایج بلند مدت با داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن منظم به دست می آید.

درباره

این مطالب را نیز ببینید!

werogherugherghergruegur 310x165 - آیا یک فنجان چای داغ می تواند بینایی شما را حفظ کند؟

آیا یک فنجان چای داغ می تواند بینایی شما را حفظ کند؟

آیا یک فنجان چای داغ می تواند بینایی شما را حفظ کند؟Reviewed by اعطاسی on …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *