روابط بعد از ازدواجشروع زندگی

آیا احساسات شدید باعث بیماری قلبی می شوند؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
آیا احساسات شدید باعث بیماری قلبی می شوند؟Reviewed by اعطاسی on Sep 18Rating: 4.0آیا احساسات شدید باعث بیماری قلبی می شوند؟اثرات نگرانی، شادی و عشق در قلب موقتی یا کم است. اما احساسات منفی قوی، مانند افسردگی، خشم و ترس، به شدت با بیماری قلبی مرتبط است. خستگی نیز می تواند بر قلب تأثیر بگذارد، اما به دلایل مختلف.

اثرات نگرانی، شادی و عشق در قلب موقتی یا کم است. اما احساسات منفی قوی، مانند افسردگی، خشم و ترس، به شدت با بیماری قلبی مرتبط است.

خستگی نیز می تواند بر قلب تأثیر بگذارد، اما به دلایل مختلف.

“سندرم قلب شکسته” که کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو نیز نامیده می شود (به نام پزشک ژاپنی که آن را شناسایی کرده است) ، در پاسخ به استرس های ناگهانی عاطفی – به ویژه غم و اندوه – رخ می دهد و در زنان شایع تر از مردان است. این می تواند یک حمله قلبی را تقلید کرده و نارسایی قلبی ناگهانی را ایجاد کند.

اما در حالی که حمله قلبی اغلب توسط لخته شدن خون در شریان ها ایجاد می شود، سندرم قلب شکسته، به احتمال زیاد به علت عوامل هورمونی و اسپاسم شریانی رخ می دهد. معمولا هنگامی که اسپاسم شل شده و جریان خون دوباره شروع می شود، نارسایی قلبی از بین می رود. در اینجا، نگاهی دقیق تر به احساسات منفی داریم که بر سلامت قلب تاثیر می گذارند:

افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهند و بالعکس – اگر بیماری قلبی داشته باشید، در معرض خطر افسردگی هستید. این ارتباط به اندازه ای قوی است که هر فردی که مبتلا به افسردگی باشد باید برای بیماری قلبی تست شود و بیماران قلبی باید برای افسردگی مورد ارزیابی قرار گیرند. درمان یک بیماری می تواند خطر بیماری دیگر را کاهش دهد. بیماران مبتلا به بیماری قلبی ممکن است متوجه شوند که شرکت در توانبخشی قلبی به حال عاطفی آنها کمک می کند و از افسردگی جلوگیری می کند. به همین ترتیب، بیماران افسرده که ورزش می کنند احتمال ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهند و در این روند بیشتر خوش بین هستند.

حتما بخوانید :
ازدواج بهتر با قلبی سالم تر همراه است

خشم و ترس

احساسات منفی باعث افزایش فشار خون، افزایش واکنش عروقی و افزایش احتمال لخته شدن خون می شود. به همین دلیل است که چنین عوامل استرس زایی می توانند باعث حمله قلبی در افراد آسیب پذیر شوند. در سمت دیگر، احساسات مثبت می توانند به افرادی که بیماری قلبی دارند بیشتر کمک کنند. افرادی در یک شبکه اجتماعی قوی هستند و پیوندهای عاطفی نزدیکی با دیگران دارند، کمتر به بیماری های قلبی مبتلا می شوند و در صورت پیشرفت بیماری قلبی،  دوران بهتری را خواهند گذراند.

ارز دیجیتال

خستگی فیزیکی

قلب معجزه آسا است. حتی زمانی که ما از لحاظ  بدنی خسته باشیم، خون را پمپاژ می کند. اما نوع خستگی که ناشی از شیفت کاری است، یک استثنا است. کارکنان شاغل، که به علت تغییر ساعت کاری، سیکل شبانه روزیشان دچار تغییر می شود، مستعد ابتلا به ایجاد عوامل خطرزای بیماری قلبی هستند. با این وجود، افزایش خطر به دلیل سیستم قلب و عروق بد نیست، بلکه به علت ایجاد عادات بد رخ می دهد. کارکنان شیفتی عادات غذاخوردن ضعیف تری دارند، مانند نخوردن برخی وعده های غذایی و خوردن غذاهای شیرین برای بیدار ماندن، و ورزش کمتر. این مسائل که مربوط به سبک زندگی می شود، خطر ابتلا به چاقی، فشار خون بالا، قند خون ضعیف، میزان چربی خون و بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید