آرایشی و زیباییلوازم آرایشی

آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنندReviewed by on May 20Rating:

اخیرا، میکاپ آرتیست افراد مشهور، بابی باجیسیک رفتارهای آرایشی بدی را در مترو مشاهده کرده است، همان چیزی که او می گوید باعث تفاوت یک آرایش خوب با یک آرایش بد می شود. او گفت “وقتی که من سوار مترو می شوم، می بینم که خانم ها در حال آرایش کردن هستند و آن ها با استفاده از یک براش ترکیب کننده، همه کاری انجام می دهند. این براش خاص فقط برای این است که ذرات سایه را در اطراف چشم و روی گونه ها پخش کند. سایه چشم باید به صورت تخت روی پلک قرار بگیرد و به آرامی در سراسر پلک حرکت داده شود. پس یک براش تخت و مخروطی برای زدن سایه چشم مناسب تر است. یک براش دم سنجابی برای ترکیب خط چشم و زوایای آن مناسب است.” ممکن است از آنچه که او گفت متعجب شده باشید. در ادامه متوجه می شوید که از نظر کارشناسان، اشتباهات رایج در استفاده از براش ها چیست.

۱۰/۱

image003 2 2 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه اول: فکر می کنید براش های مصنوعی بد هستند.

باجیسیک می گوید که براش های مصنوعی درواقع برای کانسیلرها و فاندیشن و رژ لب مایع عالی هستند، زیرا همه این لوازم آرایشی یک حالت چربی دارند. “وقتی که برای این کار از براش های طبیعی استفاده کنید، لوازم آرایشی جذب موهای براش می شود، اما این مشکل در استفاده از براش های مصنوعی پیش نمی آید. بهترین استفاده از براش های طبیعی برای لوازم آرایشی پودری است.”

۱۰/۲

image005 3 2 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه دوم: براش شما هنگام برنز کردن یا سرخ کردن، به اندازه کافی بزرگ نیست.

وقتی که از رنگ های برنز و سرخ استفاده می کنید، طوری که به نظر می رسید را دوست ندارید؟ باجیسیک می گوید که این می تواند به دلیل استفاده کردن از براش سایز کوچک باشد. “من توصیه می کنم هنگام برنز کردن از یک براش بزرگ با سر گنبدی شکل استفاده کنید زیرا باعث می شود ظاهری طبیعی تر و نرم تر داشته باشید.” متیو ویت اسمیت بنیانگذار آرتیس این نکته آسان را به ما توصیه می کند: “اندازه و شکل براش شما، باید با اندازه ناحیه ای از صورت یا بدن که می خواهید به آن لوازم آرایشی بزنید، مطابقت داشته باشد. مثلا اگر می خواهید به گونه خود رنگ بزنید، باید یک براش بیضی شکل انتخاب کنید که حدودا به اندازه گونه شما باشد. اگر می خواهید در امتداد خط مژه خود چیزی بکشید باید براشی انتخاب کنید که سر آن به همان اندازه باشد و شکلی مانند خط مژه داشته باشد.

حتما بخوانید :
ترفندهایی آرایش;ترفندهایی برای آرایش زیباتر

۱۰/۳

image007 4 1 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه سوم: فراموش کردن براش بادبزنی.

استفاده از یک براش بادبزنی می تواند تفاوت زیادی در ظاهر شما به وجود بیاورد.

“هنگام استفاده از کرم پودر شفاف یا فشرده سعی کنید از براش بادبزنی استفاده کنید، این کمک می کند که ظاهری طبیعی تر داشته باشید و بافت پوست همچنان نشان داده خواهد شد.”

۱۰/۴

image009 5 1 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه چهارم: تفاوت بین براش سفت و نرم را نمی دانید.

به نظر ساده می آید، اما طبق گفته سلبی، سفیر جهانی Cover FX باید این مسئله کلیدی را بدانید. “معمولا برای اعمال لوازم آرایشی کرمی یا مومی مانند رژ لب، کانسیلر، خط چشم، ژل ابرو یا فاندیشن های کرمی، شما نیاز به یک برس مصنوعی سفت دارید. برس های نرم برای کاربردهای نرم تر مناسب هستند، مانند سایه چشم، سایه های برنزه و پودر ها. اندازه براش مستقیما بستگی به این دارد که می خواهید چقدر لوازم آرایشی بر روی صورت یا چشم خود بزنید. براش های کوچک تر برای کارهای دقیق تر مانند کشیدن خط چشم و ابرو بهتر هستند. براش های متوسط و بزرگ برای برنزه و سرخ کردن صورت و بدن مناسب هستند.” شاون تاونی، مربی جهانی در جین ایردال می گوید یک راه آسان برای به یاد داشتن این تفاوت این است که موهای محکم، علائم و رنگ پررنگ تری می دهد و اصطکاک بیشتری در ترکیب کردن دارد، در حالی که موهای نرم تر، انعطاف پذیرتر خواهد بود و شدت اثری که به جای می گذارد کمتر خواهد بود.

۱۰/۵

image011 6 1 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه پنجم: تمیز نکردن آن ها به اندازه کافی.

شما می دانستید که این مورد در راه است. سلبی می گوید “اولین اشتباهی که افراد مرتکب می شوند این است که از براش های خود به خوبی مراقبت نمی کنند. شما باید براش های خود را به طور منظم بشویید، من پیشنهاد می کنم یک بار در هفته این کار را انجام دهید. این کار باعث می شود که باکتری های کمتری از براش شما به صورت و داخل لوازم آرایشی شما منتقل شود. هنگامی که براش خود را می شویید باید آب اضافی آن را بگیرید و حالت آن را درست کرده روی سطحی صاف بخوابانید تا خشک شود.” میکاپ آرتیست الکسیس فرو نیز معتقد است که باید هفته ای یک بار براش های خود را بشویید. “مهم است که آن ها را پاک کنید تا باکتری در آن ها به وجود نیاید. شما باید از پاک کننده براش یا یک محلول ۹۹درصد الکل استفاده کنید تا براش خود را پاکسازی و ضدعفونی کنید. و اجازه دهید که آن ها به حالت خوابیده، نه ایستاده خشک شوند. زیرا اگر آن ها را به صورت ایستاده قرار دهید، آب باعث می شود که چسب براش خراب شود.”

حتما بخوانید :
راز ظاهر جوان پیپا میدلتون در روز عروسی اش

۱۰/۶

image013 7 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه ششم: شروع خیلی سنگین

سلبی تاکید می کند که شما همیشه می توانید مواد آرایشی بیشتری را اضافه کنید، اما این کار پاک کردن آن ها را دشوار تر می گند. “اگرشما از اول آرایش کمی بیشتر از حد لازم از مواد آرایشی استفاده کنید، باید در ادامه از پوشش و رنگ های بیشتری استفاده کنید. بهتر است که ابتدا از محصول سبک تری استفاده کنید و سپس نواحی که می خواهید را شدت دهید. این بافت های لایه لایه به صورت شما عمق و بُعد می دهد.”

۱۰/۷

image015 8 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه هفتم: بر روی براش های مناسب سرمایه گذاری نمی کنید.

هرکسی که در این رابطه با او مصاحبه کردیم با این موضوع موافق بود: سرمایه گذاری بر روی براش های خوب کلید حرفه ای بودن در این کار است و این لزوما به معنی پرداختن پول زیاد نیست، اما ترجیحا باید چیزی که می خرید خوب باشد. سلبی می گوید “براش ها، ابزار تجارت ما میکاپ آرتیست ها هستند. آن ها سرمایه ما هستند، اگر شما براش هایی با کیفیت خوب بخرید و به خوبی از آن ها نگهداری کنید، یک عمر دوام می آورند. من هنوز براش های اصلیم را از ۳۰ سال پیش دارم. یک آرایش خوب، ترکیبی از ابزار، تکنیک و لوازم آرایشی است که استفاده می کنید. برای اطمینان از کیفیت ابزار خود، آن ها را در طول زمان بخرید تا مجموعه  خود را کامل کنید.” ویت اسمیت موافق است و می گوید اکثر مردم برای خرید لوازم آرایشی پول زیادی صرف می کنند اما نه برای براش ها. “مردم فکر می کنند که تنها باید بر روی محصول و فرمول آن تمرکز کنند، و می توانند از هر براشی برای همه کارها استفاده کنند. این معمولا منجر به یک نتیجه ناامید کننده می شود، بیشتر هم به این دلیل است که براش مورد استفاده برای فرمول مواد آرایشی مناسب نیست. آیا شما با یک چاقو پنیر خوری می توانید فاندیشن بزنید، یا یک کیک را با پر ببُرید؟

۱۰/۸

image017 9 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه هشتم: متوجه نمی شوید که ممکن است حساسیت داشته باشید.

حتما بخوانید :
خانم های پر مشغله ؛ 6 ترفند زیبایی برای خانم های پرمشغله

ویت اسمیت می گوید “من فکر نمی کنم که موهای طبیعی برای براش های آرایشی مناسب باشند، زیرا آن ها موی حیوانات هستند و به طور تخمینی حدود ۱۰ درصد افراد به موی حیوان حساسیت دارند. کشیدن چیزی که به آن حساسیت دارید در اطراف چشم، پوست و لب ها باعث تحریک این نواحی می شود. من توصیه می کنم از الیاف مصنوعی استفاده کنید، که به جلوگیری از تحریک کمک می کند و برای برداشتن و اعمال موثر لوازم آرایشی طراحی شده است. همه الیاف مصنوعی مثل هم نیستند، پس باید حواستان باشد که الیاف استفاده شده در براش شما از چه نوعی است. برخی از برند ها سعی می کنند که عملکرد موی طبیعی را روی الیاف مصنوعی پیاده کنند، اما این فقط به این معنی است که الیاف مصنوعی آن ها درست به اندازه موهای طبیعی حیوانات، برای زدن مواد آرایشی بد خواهد بود.”

۱۰/۹

image019 10 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه نهم: از حرکات درست استفاده نمی کنید.

به نظر کمی تکنیکی به نظر می رسد اما تاون می گوید اگر این کار را درست انجام ندهید مطمئن باشید که آرایش شما خراب می شود. “شما باید از حرکات و فشار مناسب استفاده کنید تا نتیجه مورد نظر را بگیرید. وقتی که می خواهید به پلک های خود رنگی برنید، از یک حرکت مالشی افقی استفاده کنید تا رنگ ها را به طور مساوی از گوشه خط چشم به گوشه دیگر آن پخش کند و باید این کار را با یک فشار متوسط انجام دهید. وقتی می خواید بر روی چین چشم خود (استخوان زیر ابرو) رنگی را بزنید، از یک حرکت مالشی استفاده کنید اما بیشتر شکل حلالی داشته باشد و با فشار متوسط این کار را انجام دهید. هنگامی که می خواهید قسمت بیرونی پلک را تیره کنید، از یک حرکت دایره ای متمرکز با فشار بیشتر استفاده کنید.”

۱۰/۱۰

image021 0 - آیا شما به براش های آرایشی خود حساسیت دارید؟ و دیگر اشتباهاتی که همه چیز را خراب می کنند

اشتباه دهم: به تعداد موهای براش توجه نمی کنید.

وقتی که صحبت از تعداد موهای براش است، دیگر نمی شود گفت بیشتر بهتر است. تاون می گوید “هرچه موها بیشتر باشد، رنگ دانه های بیشتری بر روی پوست می نشیند. براش های پرمو تر برای کاربرد های تیره یا مات بهتر است. براش های کم مو تر برای  کاربردهای روشن و صاف تر بهتر است. عمق موهای براش هم اهمیت زیادی دارد. موهای کوتاه تر اصطکاک و شدت بیشتری ایجاد می کند، در حالی که موهای بلند تر نرم تر است و شدت کمتری دارد.”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن