جراحی زیباییزیبایی و سلامت

آیا بیمه هزینه های جراحی پلاستیک را پوشش می دهد؟

آیا بیمه هزینه های جراحی پلاستیک را پوشش می دهد؟Reviewed by on May 4Rating:

آیا بیمه هزینه های جراحی پلاستیک من را پوشش می دهد؟ اگر شما یک عمل زیبایی یا ترمیمی دارید، احتمالا دوست دارید جواب این سوال را بدانید. خب جواب این سوال بعضی وقت ها مثبت است، اما اغلب جواب نه است. حتی اگر عمل به سلامت شما مربوط باشد.

پوشش عمل های ترمیمی

بیمه هزینه برخی از عمل هایی که به طور طبیعی، ترمیمی در نظرگرفته می شوند (نه عمل هایی که صرفا برای زیبایی هستند) را پرداخت خواهد کرد.

به عنوان مثال، بازسازی سینه پس از ماستِکتومی پوشش داده می شود، و در حال حاضر این پوشش یک قانون محسوب می شود. کوچک کردن سینه نیز ممکن است در مواردی که بیمار به دلیل داشتن سینه های بسیار بزرگ دچار درد متوسط تا شدید شود، توسط بیمه پوشش داده شود. به علاوه برخی از عمل های بازسازی زیبایی که به دلیل ایجاد نقص در هنگام حادثه رخ می دهد، ممکن است تحت پوشش بیمه باشد و درمان بعضی از نواقص مادرزادی مانند شکاف کام و لب نیز معمولا به خوبی پوشش داده می شوند.

علاوه بر این ها، جراحی اصلاح هرگونه نقص زیبایی که به طور قابل توجهی عملکرد بخشی از بدن را زیر سوال برده است نیز ممکن است پوشش داده شود. یکی از نمونه های آن پلک به شدت خمار است که در دید فرد بیمار مشکل به وجود می آورد. اگر چنین بیماری تصمیم به انجام جراحی پلک داشته باشد، حداقل بخشی از این عمل ممکن است تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

حتما بخوانید :
9 راه برای کاهش سریع نفخ و تورم بدن

پوشش جزئی بیمه

همچنین ممکن است پوشش جزئی برای قسمتی از یک عمل غیر زیبایی در نظر گرفته شود.

یکی از بهترین مثال های آن، اصلاح انحراف بینی در یک عمل جراحی زیبایی بینی است. چون انحراف بینی می تواند در تنفس بیمار تاثیر بگذارد و موجب افزایش بروز عفونت شود، احتمالا این بخش از عمل تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. البته بخش های دیگر جراحی زیبایی بینی که مربوط به جنبه های زیبایی و ظاهری می شود، تحت پوشش بیمه نیست.

نتیجه کلی

به عنوان یک قاعده، اگر هدف شما از انجام عمل جراحی فقط بهبود ظاهر است، تقریبا به طور قطع تحت پوشش بیمه نخواهد بود. از سوی دیگر اگر عمل برای اصلاح یک مشکل پزشکی قانونی است ممکن است به صورت کامل یا جزئی توسط بیمه پوشش داده شود.

عمل های زیبایی وبهداشتی و موقعیت فردی به طور گسترده ای متفاوت است. اگر فکر می کنید که شانس این را دارید که عملتان تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، هم با پزشک جراح خود و هم با شرکت بیمه خود صحبت کنید تا شاید آن را تایید کنند. فقط آن ها می توانند به شما بگویند که آیا همه یا قسمتی از عمل شما شامل پوشش بیمه می شود یا نه. همچنین در نظر داشته باشید که ممکن است عمل شما شامل پرداخت مشترک و یا کسورات شود که به طور خاص برای این نوع از عمل ها در نظر گرفته می شود. باید به این نکته توجه کنید که حتی زمانی که پوشش برای عمل های ترمیمی فراهم شده است، معمولا نیاز به صدور نوعی گواهی دارید، بنابراین مطمئن شوید که قبل از برنامه ریزی برای عمل، همه کارهای لازم را انجام داده اید.

حتما بخوانید :
10 نکته مهم برای قبل و بعد از عمل زیبایی بینی

ممکن است مجبور شوید برای عمل پول پس انداز کنید، وام بگیرید یا با کارت اعتباری خود هزینه کنید. IRS اجازه می دهد که برخی از این هزینه های پزشکی در مالیات شما ذکر شوند. تحقیق کنید که آیا این موضوع شامل عمل جراحی شما می شود یا خیر.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن