بارداری و زایمانزناشویی

آیا می توان جنسیت بچه را از روی شکم بارداری تعیین کرد؟

آیا می توان جنسیت بچه را از روی شکم بارداری تعیین کرد؟Reviewed by اعطاسی on Sep 14Rating: 4.0آیا می توان جنسیت بچه را از روی شکم بارداری تعیین کرد؟یکی از قسمت های بارداری، این است که شما می توانید جنسیت نوزاد خود را با اندازه و شکل شکم باردار خود بگویید. شما احتمالا دوستان و بستگانی دارید که بر اساس شکل شکم شما پیش بینی کرده اند بچه تان پسر است یا دختر.

پیش بینی جنسیت کودک

یکی از قسمت های بارداری، این است که شما می توانید جنسیت نوزاد خود را با اندازه و شکل شکم باردار خود بگویید. شما احتمالا دوستان و بستگانی دارید که بر اساس شکل شکم شما پیش بینی کرده اند بچه تان پسر است یا دختر.

با این حال، این ابعاد هیچ ارتباطی با جنسیت نوزاد شما ندارند. این فقط موقعیتی است که نوزاد، جفت و رحم تصمیم به گرفتن آن گرفته و ارتباطی با جنسیت نوزاد ندارد.

بنابراین در حالی که ممکن است شنیده باشید که برآمدگی در قسمت بالای شکم و زیر سینه نشانه دختر داشتن است و بزرگ شدن شکم در قسمت پایین تر و نزدیک به لگن نشانه پسر دار بودن است، اما این ممکن است اصلا برای شما درست نباشد.

شکل و حجم شکم باردار شما

فرم بارداری شما یکی از مواردی است که اطلاعات زیادی درباره بارداری شما ارائه می دهد. در هر بازدید قبل از زایمان، پزشک یا ماما شکم شما را اندازه گیری می کند تا اطمینان حاصل شود که در حال رشد است. در اینجا آنها در واقع ارتفاع پایه شما را اندازه گیری می کنند – بالای رحم شما از استخوان شکم. این هر هفته در دوران بارداری شما رشد می کند و معمولا بعد از هفته بیستم، اندازه آن به سانتیمر یک یا دو شماره بیشتر یا کمتر از تعداد هفته های شماست. بنابراین اگر شما ۲۲ هفته باردار هستید، می توانید انتظار داشته باشید که اندازه گیری ۲۰ تا ۲۴ سانتیمتر باشد.

حتما بخوانید :
رشد کودک ؛ کودک شما هر هفته چقدر بزرگ می شود؟ حتما بخوانید

گاهی اوقات شکم حاملگی یک زن در قسمت بالاتر است و بچه پسر است و یا حاملگی در قسمت پایین و است و بچه دختر است. این ممکن است حتی در هر حاملگی متغیر باشد. برخی از زنان همواره در بارداری های خود، بچه را در قسمت بالاتر یا پایین تر حمل می کنند.

برخی دیگر دو پسر یا دو دختر دارند و یک بار این حاملگی در قسمت بالا بوده و یک بار در پایین. شما ممکن است احساس کنید که پس از حاملگی اولتان، حاملگی بعدی در قسمت پایین اتفاق می افتد. این می تواند به بسیاری از عوامل بستگی داشته باشد.

اندازه و شکل شکم شما عمدتا در مورد چگونگی بدن شما در حالت کلی است، اینکه چگونه خود را حمل می کنید، چگونه رحم رشد می کند، و کودک هر روز چگونه خود را در در داخل رحم قرار می دهد.

اگر شما یا پزشک یا ماما دچار نگرانی در مورد موقعیت کودک یا اندازه یا شکل شکم خود باشید، مطمئن باشید که درباره این موضوع با هم بحث کنید. یک بحث ساده باعث می شود همه شما احساس خوبی داشته باشید. اگر نگرانی های دیگر وجود داشته باشد، اولتراسوند می تواند ترس شما را تسکین دهد.

اعتقادات مختلف

شما نظرات مختلفی از دوستان و بستگان مختلف می شنوید که کدام شکل و موقعیت شکم، بالا و یا پایین بودن، نشان دهنده یک پسر یا یک دختر است. فرهنگ ها و سنت های مختلف روش خود را درباره تعیین جنسیت کودک دارند و ممکن است با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند.

حتما بخوانید :
رنگ مو در بارداری ؛ نكاتي دررابطه با رنگ كردن موها در بارداري

بازی حدس زدن جنسیت نوزاد در حال حاضر بسیار پیچیده است.  به همین دلیل بسیاری از زنان اسکن اولتراسوند و روش های دیگر را انجام می دهند که می تواند پیش بینی دقیق تری از جنسیت جنین ارائه دهد. ممکن است شما خواسته باشید که جنسیت بچه را نفهمید یا ممکن است براساس اسکن یا تست جنسیت بچه را فهمیده باشید، اما می خواهید آن را از خانواده و دوستانتان حفظ کنید. در حال حاضر شما باید انتخاب کنید که آیا جواب های حدس زده شده درست است یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن