آرایشی و زیباییلوازم آرایشی

ابزار آرایش: نکات راهنما برای افراد تازه کار

ابزار آرایش: نکات راهنما برای افراد تازه کارReviewed by on May 4Rating:

دوست من، می دانم که کیف لوازم آرایش شما پر است از لوازم خوب، اما برای گرفتن بهترین نتایج از لوازم آرایشی خود، باید ابزار مناسب را برای این کار داشته باشید. تا در آرایش کردن پیشرفت کنید.

آن وسیله های اسفنجی را به یاد می آورید که وقتی بچه بودید با آن ها بازی آرایش انجام می دادید؟ وقتش رسیده است که آن قلم موهای کوچک آرایشی که در جعبه ها و بسته بندی های پالت سایه چشم وجود دارند را دور بیندازیم.

مطمئنا آن ها در مواقع ضروری به کار می آیند. مثل وقتی که برای رفتن به سر کار دیرتان شده و نیاز به کمی آرایش دارید. اما یک دختر برای این که بتواند بهترین نتیجه را از لوازم آرایشی خود بگیرد، باید مناسب ترین ابزار را در اختیار داشته باشد.

قلم موها

هنرمندان اغلب برای ایجاد یک اثر هنری، چه روی بوم نقاشی و چه بر روی چشم خود نیاز به یک قلم مو دارند.

برس هایی وجود دارند که مخصوص آرایش هستند و به ما در اعمال و ترکیب رنگ ها برای ایجاد یک ظاهر متفاوت کمک می کنند. وقتی که صحبت از قلم موهای آرایشی است، بهتر است از آن ها مانند یک گنج محافظت کنید! تا جایی که استطاعت مالی دارید انواع مختلف قلم موهای آرایشی را بخرید. شما از این قلم موها هر روز استفاده خواهید کرد و از داشتن قلم موهای مختلف که می توانید هر کدام را انتخاب کنید، پشیمان نخواهید شد.

شکل قلم موهای آرایشی بسته به نوع مارک و کاربرد آن متفاوت است. سر قلم مو ممکن است از الیاف طبیعی مثل موی سنجاب (بله!سنجاب)، بز، سمور یا موی اسب ساخته شده باشد. در حالی که ممکن است دیگر قلم موها از الیاف مصنوعی درست شده باشند. از امتحان کردن قلم موهای مختلف که با الیاف متفاوت ساخته شده اند نترسید. راه بهتری برای پیدا کردن قلم موی ایده آل شما وجود ندارد، اما ما می دانیم که برخی از افراد به موی حیوانات خاص حساسیت دارند.

سعی کنید در یک زمان فقط از یک نوع قلم موی جدید یا محصول زیبایی استفاده کنید و در ابتدا استفاده از آن را محدود کنید. به این ترتیب اگر پوست شما به آن واکنش نشان داد می دانید که کدام محصول موجب حساسیت شما شده است.

حتما بخوانید :
6 راه برای اینکه موهای خود را زودتر سشوار کنید

ما از قلم موها برای اعمال فاندیشن، کانسیلر، پودرها و رژ گونه و سایه استفاده می کنیم. اگر صورت شما کوچک است از قلم موهای کوچک تر استفاده کنید و اگر صورتتان بزرگ است از قلم موی بزرگ تر استفاده کنید.

 • قلم موی فاندیشن: برای اعمال فاندیشن بر روی صورت استفاده می شود و معمولا از الیاف مصنوعی ساخته شده است. بیشتر قلم موهای فاندیشن یک سر کوچک و گرد دارند که مانند یک کفگیر کوچک است.
 • قلم موی کانسیلر: قلم موهای کانسیلر از قلم موهای فاندیشن کوچک تر هستند. کوچک تر بودن آن نسبت به قلم موی فاندیشن موجب می شود تا برای پوشش لک ها یا زدن کانسیلر مایع در نقاطی که دسترسی به آن ها سخت است (مانند گوشه چشم) مناسب باشد.
 • قلم موی پودر صورت: قلم مویی با سر بزرگ و موی کرکی و نرم است که برای زدن پودر به صورت بسیار مناسب است.
 • قلم موی رژگونه: آن ها شبیه قلم موی پودر صورت هستند فقط دارای سر کوچک تر و کمی شیب دار یا گرد هستند. این قلم موها برای کشیدن رژگونه سرخ یا برنز بر صورت عالی هستند.
 • قلم موی پالیش: این قلم موها برای صاف و یک دست کردن آرایش عالی هستند و نتیجه آن یک پایان بی عیب و نقص است.

قلم موهای مخصوص چشم

قلم موهای چشم زیادی برای انتخاب وجود دارند و این برای افرادی مثل من یک رحمت است (من بیشتر از ۳۰ قلم مو دارم)، اما برای افراد تازه کار مانند یک نفرین است. مجموعه خود را با تهیه لوازم ضروری آغاز کنید.

 • قلم موی ابرو: قلم موهای ابرو مانند سر ماژیک، سری زاویه دار و محکم دارند. برای کشیدن سایه، کرم و یا واکس به ابرو از آن ها استفاده کنید.
 • قلم موی سایه چشم: این قلم مو به سفتی قلم موی ابرو نیست و سری مربع شکل دارد که برای کشیدن سایه پودری و کرمی بر روی پلک ها استفاده می شود. من اغلب از این قلم مو استفاده می کنم و طوری است که انگار به دست من وصل شده است! انتظار می رود که از آن زیاد استفاده کنید. من دوست دارم سایز های مختلف آن را بخرم.
 • قلم موی محو کننده: همانطور که از اسمش پیداست، این قلم موها برای ترکیب محصولات رنگی مختلف و محو کردن خطوط خشن استفاده می شوند. آن ها در طرح ها و اندازه های مختلف وجود دارند. سر آن ها به سفتی قلم موی سایه چشم نیست و معمولا مخروطی شکل است. این دومین قلم موی اصلی شما خواهد بود (بعد از قلم موی سایه چشم).
 • قلم موی کریز: سر این قلم مو کرکی و نرم است و به شکل های مختلف موجود است، از نازک و مخروطی گرفته تا گرد و کرکی. شکلی که شما انتخاب می کنید به اولویت هایتان بستگی دارد. به دنبال قلم مویی باشید که برای پلک شما نرم و راحت باشد و گودی چشم شما را پر کند.
حتما بخوانید :
8 اشتباهی که ممکن است قبل از یک رویداد بزرگ در آرایش موی خود مرتکب شوید

قلم موی لب

بیشتر ما تا به حال رژ لب را مستقیم از تیوب استفاده کرده ایم. با این که من عاشق قلم موهایم هستم اما باید اعتراف کنم که همیشه این کار را انجام می دهم! قبول کنید، زدن رژ لب با تیوب آن خیلی راحت تر از این است که از قلم موی لب استفاده کنیم و گاهی وقت ها شما وقت این کار را ندارید.

با این حال، وقتی که می خواهید از یک رنگ قرمز تیره برای رژ لب استفاده کنید، تنها راه شما استفاده از یک قلم موی لب است. این کار نسبت به استفاده مستقیم از تیوب، تسلط بیشتری را برای شما فراهم می کند و باعث می شود تمیزتر و دقیق تر رژ لب بزنید. قلم موی لب مانند قلم موی کانسیلر، یک سر سفت و نازک دارد. برای اینکه بتوانید در همه جا از آن استفاده کنید، به دنبال قلم مویی باشید که سر آن پوشیده باشد تا بتوانید آن را همه جا با خود حمل کنید و آسیب نبیند.

انتخاب قلم موی مناسب

قلم موها از قیمت کم (کمتر از ۱۰دلار) تا قیمت های بسیار بالا (۲۵۰ دلار) موجود هستند. پول خود را جمع کرده و آن ها را بخرید. چون استفاده های زیادی برای شما دارند. تا جایی که توانایی مالی دارید بهترین نوع قلم مو را بخرید.

نحوه تمیز کردن قلم مو

تمیز کردن قلم مو به طور منظم، عمر مفید آن را افزایش می دهد. برخی از خطوط فروش لوازم آرایشی، محلول های پاک کننده قلم مو میفروشند، اما شامپوی بچه و آب هم می تواند این کار را انجام دهد. هرگاه که امکان استفاده از آب نبود مانند وقتی که در ماشین هستید، خشک کننده های ضد باکتری می توانند برای تمیز کردن سر قلم مو استفاده شوند. پس از پاک کردن قلم مو، سر قلم مو را دوباره حالت دهید و آن را بر لبه یک قفسه یا سینک قرار دهید تا خشک شود.

حتما بخوانید :
ترفندهایی آرایش;ترفندهایی برای آرایش زیباتر

قلم موی دسته کوتاه یا بلند؟

دسته های قلم مو در طول ها و وزن های مختلف وجود دارند و به خود شما بستگی دارد که بخواهید از کدام یک استفاده کنید. ممکن است قلم موهایی که دسته کوتاه تری دارند ترجیح داده شوند.

چگونه از قلم موهای خود مراقبت کنیم؟

برای نگهداری آسان و کم هزینه در خانه می توانید آن ها را داخل یک لیوان قرار دهید (سر قلم مو به سمت بالا باشد). وقتی در جاده هستید از یک رول قلم مو استفاده کنید که یک کیف تاشو است و برای هر قلم مو جای مخصوصی دارد. این کیف مانند کیسه خواب رول می شود.

دیگر لوازم جانبی

اجازه ندهید قلم موهای آرایشی شما تنها شوند! چند ابزار دیگر وجود دارد که باید آن ها را نیز به لوازم آرایشی خود اضافه کنید.

 • فرمژه: از این وسیله استفاده کنید تا به مژه های بالایی خود فرم دهید. چطور می توان یک فرمژه خوب را از فرمژه بد تشخیص داد؟ خب، فرمژه ای که خوب باشد در هنگام فر کردن مژه ها، پلک شما را نیشگون نمی گیرد. زیبا شدن لازم نیست دردناک باشد. همیشه مژه های خود را وقتی خشک و تمیز هستند فر کنید. اگر به مژهایی که ریمل دارند فرمژه بزنید، موجب شکستگی مژه ها می شود.
 • اسفنج گرد و مخروطی: اسفنج های گرد و مخروطی برای محو کردن و صاف کردن خطوط آرایش بر روی صورت و اطراف چشم بسیار کارآمد هستند.
 • گوش پاک کن: از آن ها برای پاک کردن آرایش اضافی در اطراف چشم ها و لب ها استفاده کنید. همچنین می توانید برای کشیدن سایه چشم از آن ها استفاده کنید.
 • انگشتان: حتی باداشتن مجموعه عظیمی از قلم موها، شما باز هم گاهی برای آرایش کردن به انگشتان خود نیاز دارید. این کار راحت تر است. انگشتان برای زدن محصولاتی مانند کرم های رژگونه و فاندیشن که نیاز به کمی گرم شدن دارد عالی هستند.
 • شانه ابرو: برای شکل دادن به ابرو یا جارو کردن سایه ابروی اضافی استفاده می شود.

امیدوارم از این نکات ابتدایی لذت برده باشید. نترسید، قلم مو دوست شماست. حالا می توانید بروید و خودتان را زیبا کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن