دانستنیهای جنسیزناشویی

اختلال فتیشیسم؛علائم اختلال فتیشیسم چیست؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
اختلال فتیشیسم؛علائم اختلال فتیشیسم چیست؟Reviewed by فتح اللهی on Jun 20Rating: 4.0اختلال فتیشیسم؛ علائم اختلال فتیشیسم چیست؟اختلال فتیشیسم یک اختلال جنسی است که تمرکز آن بر روی شهوت برانگیزی اشیاء غیر زنده و یا اعضای بدن برای لذت جنسی است. در میان نمونه های رایج تر فتیش اشیاء غیر زنده می توان به لباس زیر زنانه، سینه بند، جوراب، کفش، چکمه یا دیگر لباس ها اشاره کرد

اختلال فتیشیسم یک اختلال جنسی است که تمرکز آن بر روی شهوت برانگیزی اشیاء غیر زنده و یا اعضای بدن برای لذت جنسی است. در میان نمونه های رایج تر فتیش اشیاء غیر زنده می توان به لباس زیر زنانه، سینه بند، جوراب، کفش، چکمه یا دیگر لباس ها اشاره کرد. کسی که نسبت به یکی از اعضای بدن فتیش دارد (مثلا پا یا موها) هنگام رابطه در درجه اول بر روی شهوانی کردن قسمت های غیر تناسلی بدن تمرکز می کند. برای این افراد، غیر معمول نیست که هم از اشیاء بی جان و هم اعضای بدن استفاده کنند. اختلال فتیشیسم می تواند یک تجربه چند حسی باشد، که شامل گرفتن، مزه کردن یا بوییدن شئ فتیش در طول رابطه می شود. در نمونه های مشاهده شده، این اختلال تقریبا به طور انحصاری در مردان رخ می دهد؛ به طور کلی زنان این اختلال را نشان نمی دهند و برای تعیین اینکه آیا این اختلال به میزان قابل توجهی در جنس ماده وجود دارد، اطلاعات بیشتری لازم است.

فرد مبتلا به فتیشیسم اغلب هنگام نگه داشتن، مالیدن یا بوییدن جسم فتیش، استمناء می کند و یا ممکن است از شریک جنسی بخواهد در طول رابطه جنسی، آن جسم را بپوشد. در این افراد معمولا وجود شئ فتیش برای هیجان جنسی مورد نیاز است یا به شدت ترجیح داده می شود و در صورت نبود او ممکن است مرد دچار اختلال نعوظ شود.

حتما بخوانید :
علل کمردرد در اوایل بارداری و راههای درمان آن

بسیاری از افراد که خودشان فکر می کنند دچار اختلال فتیشیسم هستند، لزوما در معرض اختلال بالینی در ارتباط با رفتارهای مربوط به فتیش خود نیستند. این افراد می توانند به عنوان کسی که فتیش دارد در نظر گرفته شوند اما نه اختلال فتیشیسم. تشخیص اختلال فتیشیسم نیازمند اختلال بالینی یا اختلال در عملکرد ناشی از فتیش است.

علائم مخصوص فتیشیسم

داشتن فانتزی های شدید و مکرر جنسی، میل جنسی و یا رفتارهایی که شامل استفاده از اشیای غیر زنده می شود، به مدت حداقل ۶ ماه.
فانتزی، میل جنسی یا رفتارهایی که موجب ناراحتی یا آسیب های بالینی در زمینه های اجتماعی، شغلی و یا دیگر بخش های مهم زندگی می شود.
محدود نبودن اشیاء فتیش به لباس های زنانه یا دستگاه هایی که برای تحریک تناسلی لمسی طراحی شده اند (مانند ویبراتور).
موارد خاصی که به تشخیص اختلال فتیشیسم اضافه می شود.

اعضای بدن
اشیاء غیر زنده
دیگر چیزها

خرید کاندوم gifbanner - اختلال فتیشیسم؛علائم اختلال فتیشیسم چیست؟

یک پزشک هنگام تشخیص، همچنین مشخص می کند که آیا:

فرد در یک محیط کنترل شده بوده است: این موارد خاص در درجه اول برای افرادی است که در محیط های سازمانی یا دیگر جاهایی که فرصت درگیرشدن با رفتارهای فتیشیسم محدود شده است، زندگی می کنند.
فرد در آزادی کامل بوده است: حداقل در ۵ سال گذشته، در یک محیط کنترل نشده، هیچ اختلالی در زمینه های اجتماعی، شغلی و یا دیگر فعالیت ها وجود نداشته است.

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۴ نظرها

  1. آیا شخصی که دارای اختلال فتیشیسم اشیا میباشد با ازدواج زودهنگام اختلالش برطرف میشود؟
    یا اینکه اصلا این ازدواج در این شرایط صحیح میباشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید