روابط بعد از ازدواجشروع زندگی

ازدواج بهتر با قلبی سالم تر همراه است

ازدواج بهتر با قلبی سالم تر همراه استReviewed by فتح الهی on Oct 11Rating: 4.5ازدواج بهتر با قلبی سالم تر همراه استدر یک مطالعه مردانی که ازدواج خود را به صورت "در حال پیشرفت" توصیف کرده بودند، در سال های بعد، کلسترول بهتر و وزن سالم تری داشتند.یک مطالعه که به جنبه های سلامتی غیر قابل پیش بینی روابط توجه دارد، نشان داد مردانی که ازدواجشان در طول سال ها قوی تر می شود، نسبت به همسالانشان کلسترول سالم تر و فشار خون کمتری دارند.

در یک مطالعه مردانی

که ازدواج خود را به صورت “در حال پیشرفت” توصیف کرده بودند، در سال های بعد، کلسترول بهتر و وزن سالم تری داشتند.

یک مطالعه که به جنبه های سلامتی غیر قابل پیش بینی روابط توجه دارد، نشان داد مردانی که ازدواجشان در طول سال ها قوی تر می شود، نسبت به همسالانشان کلسترول سالم تر و فشار خون کمتری دارند.

محققان در بریتانیا بیش از ۶۰۰ مرد را تحت نظر گرفتند تا “کیفیت” ازدواج آنها را در دو نقطه زمانی – زمانی که فرزند آنها سه ساله بود، و زمانی که ۹ ساله شد، مورد بررسی قرار دهند.

مردان باید ازدواج خود را با عنوان های خوب، همواره بد، در حال پیشرفت و یا در حال زوان توصیف می کردند.

۶ سال بعد،

این تیم سلامت شرکت کنندگان را اندازه گیری کرد.

ویژگی های سلامتی آنها از جمله فشار خون، ضربان قلب، وزن، کلسترول و قند خون که همه عوامل خطرزای بالقوه برای بیماری قلبی عروقی هستند، مورد بررسی قرار گرفت.

حتما بخوانید :
7 راه ساده برای داشتن یک رابطه پایدار به دور از طلاق

گروه هایی که ازدواج خود را به صورت “در حال پیشرفت” توصیف کرده بودند، نتایج کلسترول بهتر و وزن سالم تری داشتند.

از سوی دیگر، کسانی که رابطه خود را به صورت “در حال زوال” توصیف کرده بودند، با افزایش فشار خون دیاستولیک همراه بودند.

برای مردانی که یک ازدواج همواره خوب یا همواره بد را گزارش داده بودند تغییر کمی مشاهده شد، و محققان گفتند که این ممکن است به دلیل “عادت” به وضعیت آنها باشد.

محققان هشدار دادند که مطالعه آنها صرفا مشاهده ای بود و نمی تواند ثابت کند که بهبود ازدواج موجب بهبود سلامت می شود.

نویسندگان مقاله نوشتند: با این حال فرض بر این بود که ” برای زوج هایی که رابطه رو به وخامت دارند مشاوره ازدواج می تواند بر سلامت جسمانی بیش از رفاه روانی تأثیر بگذارد.”

با توجه به این که مردان هنگام شرکت در مطالعه هنوز نسبتا جوان بودند، خیلی زود است که بدانیم چگونه خطرهای مربوط به سلامت نسبی آنها به بیماری واقعی تبدیل می شود.

تحقیقات قبلی روی مردان متاهل نشان داده است که آنها به طور متوسط برای بیماری های قلبی عروقی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی، ریسک کمتری دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن