زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

چگونه استرس ناشی از کار را کاهش دهیم

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
چگونه استرس ناشی از کار را کاهش دهیمReviewed by اعطاسی on Sep 6Rating: 4.0چگونه استرس ناشی از کار را کاهش دهیمبسیاری از ما بدون اینکه بفهمیم، کار خود را به خانه می آوریم. کار ممکن است مستلزم استرس باشد، اما وقتی قرار است آرامش داشته باشیم، از لحظه ای که از دفتر بیرون می آییم تا صبح فردا که دوباره به آنجا برمی گردیم، اغلب به جای استفاده از بقیه روز اجازه می دهیم استرس کاری در زندگی ما حضور داشته باشد.

چطور می توان استرس کاری را از زندگی شخصی دور نگه داشت؟

بسیاری از ما بدون اینکه بفهمیم، کار خود را به خانه می آوریم. کار ممکن است مستلزم استرس باشد، اما وقتی قرار است آرامش داشته باشیم، از لحظه ای که از دفتر بیرون می آییم تا صبح فردا که دوباره به آنجا برمی گردیم، اغلب به جای استفاده از بقیه روز اجازه می دهیم استرس کاری در زندگی ما حضور داشته باشد. دلایل زیادی وجود دارد که ما این کار را انجام می دهیم، اما دلایل مهمی هم وجود دارد که می توانیم و باید آنها را بشناسیم و متوقف کنیم. برای درک بیشتر در مورد اینکه چگونه افراد به طور ناخواسته استرس شغلی را بزرگ می کنند، و اینکه چگونه می توانید استرس کاری را در دفتر جا بگذارید، ادامه مطلب را بخوانید.

با این کار می توانید سطوح استرس را کاهش داده و شادکامی خود را افزایش دهید.

ما چگونه کار را به خانه می بریم

ما در طول برگشتن از سر کار در مورد آن فکر می کنیم: رانندگی از سر کار به خانه می تواند زمانی برای لذت بردن از اوقات فراغت باشد و یا می تواند زمانی برای مرور کردن دوباره استرس های روز و پخش کردن دوباره سرخوردگی در ذهن ما، و فکر کردن در مورد هر باری که بر روی شانه هایمان است، باشد. اغلب مردم، گزینه دوم را انتخاب می کنند، اما اجازه دادن به اینکه رانندگی به سمت خانه یک تجربه از رهایی ذهنی باشد، بسیار مفیدتر است.

مشکل این است که این کار می تواند سطوح استرس را افزایش دهد به طوری که استرس شما پس از رسیدن به خانه حتی بالاتر از پایان روز کاری باشد. اگر این برایتان آشنا است، اکنون وقت آن رسیده است تا زمان استراحت روزانه خود را صرف زدایش استرس کاری کنید. در هفته آینده، سعی کنید زمانی که به خانه برمی گردید، واقعا به افکار و عادت های خود، که قبلا از آنها آگاه نبودید توجه داشته باشید.

ما در مورد استرس کاری با عزیزانمان صحبت می کنیم: شکایت در مورد کار به یک دوست عزیز، سرگرمی معمولی برای افرادی است که مشاغل پر تنشی دارند. در آن لحظه این احساس خوبی به آدم می دهد اما ممکن است در طول زمان شما را مضطرب تر کند. با این که نگه داشتن این احساسات در خود، پاسخ مطلوبی نیست، اما وقتی ما زمان با کیفیتی که با عزیزانمان هستیم را  متمرکز بر تمام تنش های روزانه باشیم، بقیه روزمان را هم به استرس کاری می بازیم.

ارز دیجیتال

واضح است که هرچه زمان کمتری را به شکایت از کار بپردازیم، زمان بیشتری را برای چیزهایی که باعث خوشحالی ما می شود، صرف می کنیم. در این هفته سعی کنید توجه داشته باشید که چقدر وقت صرف شکایت در مورد کار می کنید و ببینید آیا این مقدار زمان برای شما مناسب است.

حتما بخوانید :
آیا آب پیاز برای رشد مو مفید است؟

ما درباره همکارانمان  فکر می کنیم: هنگامی که با همکاران سخت گیر مواجه می شویم، بسیار طبیعی است که بخواهیم بقیه با ما همدردی کنند. با این حال، همانند استرس کاری، تمرکز بیش از حد بر استرس ایجاد شده توسط همکاران سخت گیر می تواند ما را از لذت بردن از زندگی، دور کند. اگر شما وقت خود را صرف ساعت ها صحبت، وسواس، بازبینی یا حتی تفکر درباره استرس هایی که همکارانتان در زندگی کاری شما به وجود آورده اند، می کنید، زمان آن رسیده که  ببینید آیا این بهترین راه برای گذراندن وقت است یا شما نیاز به متوقف کردن آن دارید.

ما به جای آرام بودن نگران کار هستیم: اگر در کارتان با بار سنگینی از استرس مواجه شدید یا شغلی دارید که نیاز به عیب یابی معقول دارد، سخت است که وقتی ساعات کاری تمام شد، بخش مربوط به کار را در مغزتان خاموش کنید. (این مخصوصا برای کسانی که در خانه کار می کنند رخ می دهد) و اگر یافتن راه حل برای شما سرگرم کننده باشد و به زندگی شخصی شما آسیبی نرساند، ممکن است مشکلی نباشد؛ اما شاید این بیشتر از یک سرگرمی برای فکر کردن به ایده های جدید برای کار شما باشد، مخصوصا اگر کار شما بیشتر شبیه یک “فراخوانی” باشد و نه فقط یک شغل.

با این حال، اگر شما خود را در معرض استرس و یا فکرزیاد در مورد مشکلات محل کار می بینید، بهتر است که این بار را در محل کار ترک کنید. (نگران نباشید، زمانی که برگردید مشکلات آنجا خواهند بود.)

ما خودمان را برای این موضوع سرزش می کنیم:اگر همه اینها کمی آشنا به نظر می رسد، اجازه ندهید باعث استرس شما بشود. خیلی طبیعی است که وقتی سر کار نیستید درباره آن استرس داشته باشید، بنابراین خودتان را سرزنش نکنید. روی اینکه چگونه زمانی که در محل کار نیستید استرس را از بین ببرید و از زندگی خود لذت ببرید، تمرکز کنید.

چگونه استرس کاری را در سرکار جا بگذاریم

قبل از خروج، پرونده همه مسائل استرس زا را ببندید: یکی از اولین و بهترین روش هایی که می توانید استرس کاری را در سر کار رها کنید، این است که قبل از خروج خودتان را آماده کنید.

برای برطرف کردن عیب یابی بعد از ساعت کاری، یک لیست از کارهایی که باید روز بعد که برگشتید انجام دهید، را آماده کنید. این می تواند به شما اجازه دهد تا متمرکز باشید و احساس کنید که امروز تا جایی که می شد به همه چیز رسیدگی کرده اید و بقیه برای فردا می ماند.

اگر در هنگام بازگشت به خانه، باز هم به مشکلات حل نشده فکر کنید، ممکن است حتی یک گام به جلو بروید و برای هر موضوعی که فکر می کنید ممکن است شما را به خانه برساند  لیستی از راه حل های ممکن را درست کنید؛ سپس شما می توانید به خودتان یادآوری کنید که در مورد آن تا آنجا که ممکن است فکر کرده اید، و در حال حاضر نیازدارید این چیزها را ازذهن خود بیرون کنید. وقتی فردا فردا دوباره به سر کار رفتید، مسائل واضح تر خواهند شد. دانستن این می تواند به شما کمک کند همه چیز را همانجا رها کنید.

حتما بخوانید :
آتش بازی ؛ آیا ممکن است تماشای آتش بازی سلامت شما را به خطر بیندازد؟

ایجاد مراسم بعد از کار: همانطور که وقتی کودکان یک مراسم خواب داشته باشند کمک می کند تا آرام شوند و به خواب بروند، داشتن یک مراسم بعد از کار، یک راه عالی برای کمک به تفریح ​​کردن  پس از یک روز کاری استرس زا است. حتی بهتر، این می تواند راهی برای ایجاد یک عادت ذهنی برای آرامش ذهن شما و رها کردن استرس شغلی پس از یک روز کاری طولانی باشد.

برنامه شما ممکن است چیزی ساده مانند تنفس عمیق و پاکسازی کننده باشد که شما در حال خروج از محل کار انجام می دهید و عمدا به خود یادآوری می کنید که اکنون از نظر جسمی و ذهنی کار را ترک کرده اید. (یک کارشناس ورزش های رزمی توصیه می کند که یک نفس عمیق پاکسازی، اندام شما را تکان می دهد، و بارهای روانی شما را همانجا به جا می گذارد). این می تواند شامل فکر کردن  به این باشد که می خواهید بقیه بعد از ظهر خود را چطور بگذرانید، یا فرستادن یک پیام کوتاه به یکی از عزیزانتان و تمرکز بر زندگی باشد. آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر است، آن را تبدیل به یک عادت کنید و آن را انجام دهید.

از راه بازگشت به خانه لذت ببرید: اگر شما استرس روزانه را در ذهن خود بازپخش کنید، رانندگی از محل کار به خانه می تواند استرس زا باشد ، و یا می تواند باعث شود ترافیک خیابان هم استرس شما را بیشتر کند. با کمی برنامه ریزی، می توانید در راه بازگشت به خانه، به جای اینکه درباره اتفاقات گذشته فکر کنید، به آینده نگاه کنید. یک راه برای استفاده بهتر از زمان رفت و آمد شما این است که به کتاب های صوتی، یا داستانی (برای سرگرمی) و یا  موزیک آرامش بخش گوش بدهید.

گوش دادن به موسیقی نیز یک استراتژی شناخته شده برای کاهش استرس است و یک کار ساده هنگام نشستن در فضای بسته است. شمارش ذهنی همه چیزهایی که باید از آن سپاسگزار باشید نه تنها می تواند به گذر زمان کمک کند، بلکه می توانید به یک چارچوب روانی مثبت تر برسید.

وقتی که به خانه رسیدید باید چه کاری انجام دهید

در خانه یک محیط مناسب برای خودتان ایجاد کنید: از آنجا که ما بسیاری از ساعت های غیر کاریمان را در خانه صرف می کنیم، مهم است که یک محیط داشته باشیم که استرس ما را کاهش دهد، نه اینکه بیشتر احساس تنش و خستگی کنیم. از آنجایی که بهم ریخته بودن اثری ظریف، اما بسیار واقعی بر روی سطوح استرس دارد، باید محیط تا جایی که می شود منظم و مرتب باشد. در اینجا چند استراتژی مهم دیگر برای ایجاد یک محیط آرامش بخش در خانه وجود دارد. اگر خانه شما استرس زا باشد، پس از رسیدن به آنجا، تنش کاری شما دشوارتر می شود.

به خودتان جایزه بدهید: در مورد آن دسته از چیزهای کوچکی که لبخند به لبتان می آرود  فکر کنید و آنها را بیشتر وارد زندگی روزمره خود کنید. این شادکامی های کوچک که روانشناسان آن را به عنوان “لذت” می شناسند، می تواند روحیه شما را به مقدار زیادی بالا ببرد و استرس را کاهش دهد. این می تواند یک فنجان چای، کمدی مورد علاقه شما، پیاده روی طولانی با یک دوست، حمام آرامش بخش، و یا هر چیز دیگری باشد که برای شما کمی شادی به ارمغان می آورد. سعی کنید آنها را ترکیب کنید تا آنها برای شما کمی “جدید” باشند و از آنها حتی بیشتر لذت خواهید برد. شما شایسته آن هستید.

حتما بخوانید :
ال-آرژینین چیست ؟ مزایا، عوارض جانبی و خطرات بالقوه

ترویج ذهن آگاهی: تحقیقات نشان می دهد کسانی که چشم انداز اندیشمندانه دارند بیشتر قادر به تمرکز بر لحظه کنونی هستند و تمرکز خود را از استرس گذشته یا اضطراب در آینده دور می کنند. این باعث یک توانایی بزرگتر می شود که اجازه می دهد استرس شغلی در محل کار بماند و شما از زمان باقی مانده و آخر هفته ها به سادگی لذت ببرید. تمرینات ذهنی می تواند توانایی شما برای حفظ چشم انداز فعلی افزایش دهد، به همین دلیل به طور کلی این کار به شدت برای کاهش استرس پس از کار و همچنین ایجاد مقاومت در برابر استرس توصیه می شود.

درخواست کمک: اگر نیاز دارید درباره چیزهایی صحبت کنید که باعث استرس شما در سر کار می شود ، داشتن ک شخص حمایت کننده که به شما گوش می دهد، کمک می کند تا فشار را از بین ببرید. (بسته به اینکه چه چیزی بیشتر به شما کمک می کند، او می تواند کسی باشد که احساسات شما را تایید می کند و به شما کمک می کند که تمرکز خود را تغییر دهید، یا اینکه باعث آرام شدن شما و تبدیل شدن سرخوردگی به خنده می شود.)

اگر از اندیشه های استرس زای كار خود خسته شده اید، حمايت جمعيتی نيز مي تواند موجب شود که شخص به آرامی به شما یادآوری کند افکار و انرژي خود را دوباره متمركز كنید. در نهایت اگر استرس کاری را احساس می کنید، با پزشکتان در مورد استرس صحبت کنید، یا یک درمانگر خوب پیدا کنید که می تواند به شما کمک کند با استرس مقابله کنید.

به زمان غیر کاری خود توجه کنید: در نهایت، یکی از راه های سرگرم کننده و موثر برای رها کردن استرس کاری درمحل کار این است که واقعا تمرکز کنید تا برای بقیه زندگی خود ارزش و توجه قائل شوید و ذهن خود را از استرس دور کنید. این به معنی ایجاد تعادل کافی در زندگی است که شامل اوقات فراغت و سرگرمی شود. این به معنی رشد روابط سالم است تا به شما کمک می کند احساس آرامش کنید و ذهن خود را از استرس دور کنید. این به معنای ایجاد عادات سالم برای از بین بردن استرس، و نیز تعیین اهدافی است که شما را تشویق به رسیدن به آنها می کند. یا گاهی اوقات به سادگی می تواند به معنی لذت بردن از لحظه فعلی، و هر آنچه که در لحظه اتفاق می افتد باشد.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید