صفحه اصلی / زناشویی / بارداری و زایمان / استفاده از این ویتامین ها در دوره بارداری، ریسک ابتلای نوزاد به اوتیسم را کاهش می دهد
wtoui23i0otuq32tiu30tu - استفاده از این ویتامین ها در دوره بارداری، ریسک ابتلای نوزاد به اوتیسم را کاهش می دهد

استفاده از این ویتامین ها در دوره بارداری، ریسک ابتلای نوزاد به اوتیسم را کاهش می دهد

استفاده از این ویتامین ها در دوره بارداری، ریسک ابتلای نوزاد به اوتیسم را کاهش می دهدReviewed by اعطاسی on Oct 31Rating: 5.0استفاده از این ویتامین ها در دوره بارداری، ریسک ابتلای نوزاد به اوتیسم را کاهش می دهدعلیرغم سال ها مطالعه و پژوهش، همچنان به نتیجه ای قطعی در مورد ارتباط بین رژیم غذایی مادر در دوران بارداری و اختلال اوتیسم در نوزادان، نرسیده ایم. با این حال، تحقیقی که اخیرا توسط محققین دانشگاه درکسیل در مجله پزشکی BMJ چاپ شده است

ویتامین ها در دوره بارداری

ویتامین ها در دوره بارداری ؛ علیرغم سال ها مطالعه و پژوهش، همچنان به نتیجه ای قطعی در مورد ارتباط بین رژیم غذایی مادر در دوران بارداری و اختلال اوتیسم در نوزادان، نرسیده ایم. با این حال، تحقیقی که اخیرا توسط محققین دانشگاه درکسیل در مجله پزشکی BMJ چاپ شده است، نشان داده است که در مادرانی که در دوره بارداری خود از ویتامین های مخصوص قبل از زایمان استفاده نموده اند، احتمال ابتلای نوزاد به اختلال اوتیسم و کم توانی ذهنی – نوعی ناتوانی در رشد- ۳۰ درصد کاهش یافته است.

 

اختلال اوتیسم دارای گونه های مختلفی نظیر سندروم اسپرگر که منجر به بروز تغییراتی در تعاملات اجتماعی، ارتباطات، علایق و رفتار می گردد، می باشد. براساس گزارش انجمن اوتیسم، بیش از ۳٫۵ میلیون نفر در آمریکا مبتلا به اختلال اوتیسم می باشد و شیوع آن در بین کودکان آمریکایی در چندسال گذشته، دوبرابر شده است:

در سال ۲۰۰۰، از هر ۱۵۰ کودک یک کودک متبلا به اختلال اوتیسم بود درحالیکه این رقم در سال ۲۰۱۰ به ۱ نفر از بین ۶۸ نفر رسیده است.

حتما بخوانید :
روابط بلند مدت می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شود

محققین از بین اطلاعات پزشکی مربوط به ۲۷۳،۱۰۷ مادر و فرزند ساکن استکهلم، سوئد، خانواده هایی که کودکان آن ها در بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۷ متولد شده اند را مورد بررسی قرار داده اند. مادران در اولین معاینه پزشکی خود، چنین اعلام نموده اند که مکمل هایی نظیر فولیک اسید، آهن و مولتی ویتامین را مصرف کرده اند؛ محققین سپس کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم را شناسایی نموده اند.

 

محققین بدین نتیجه رسیده اند که استفاده از مولتی ویتامین ها – همراه یا بدون آهن / فولیک اسید- امکان ابتلا به اختلال اوتیسم و کم توانی ذهنی را کاهش می دهد (هیچ مدرکی مبنی بر تاثیر مصرف آهن یا فولیک اسید بر کاهش ابتلا به اختلال اوتیسم وجود ندارد).

 

براساس نتایج این تحقیق، استفاده از ویتامین ها در دوران بارداری نقش قابل توجهی در کاهش کم توانی ذهنی ناشی از اختلال اوتیسم دارد. مولتی ویتامین های مورد استفاده در دوران بارداری باید شامل ویتامین B3 باشد.

 

در حالیکه یافته های این تحقیق نشان دهنده ارتباط بین مصرف ویتامین ها در دوران بارداری و کاهش ریسک ابتلا به اختلال اوتیسم می باشد، اما همچنان نتوانسته اند که دلیل این ارتباط را توجیه نمایند. دکتر الیزابت دویبلیس، نویسنده مسئول این تحقیق چنین بیان نموده است که “در سال های اخیر تعداد مطالعاتی که درمورد جنبه های مختلف تاثیر رژیم غذایی- که شامل مولتی ویتامین ها، آهن، فولیک اسید، ویتامین D و غیره – دوران بارداری و ریسک ابتلا به اختلال اوتیسم، افزایش یافته است”.

 

از این رو توصیه می گردد تا به منظور پیشگیری و کاهش ریسک ابتلای نوزاد به اختلالات اوتیسم، از مولتی ویتامین ها، آهن ، ویتامین های گروه B و ویتامین D در دوران بارداری خویش استفاده نمایید.

حتما بخوانید :
بهداشت جنسی ؛ مبانی بهداشت جنسی که شما باید بدانید
تشریفات عروسی

درباره اعطاسی

این مطالب را نیز ببینید!

روابط جنسی

روابط بلند مدت می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شود

روابط بلند مدت می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شودReviewed by اعطاسی on …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *