زیبایی و سلامتسلامت پوست

اقدامات مراقبت از پوست که ۵متخصص برتر پوست، انجام می دهند

اقدامات مراقبت از پوست که 5متخصص برتر پوست، انجام می دهندReviewed by on May 16Rating:

تا کنون فکر کرده اید افرادی که پوست دیگران را درمان می کنند، برای مراقبت از پوست خودشان چه کارهایی انجام می دهند؟ در این مطلب هرآنچه که می خواهید بدانید را آورده ایم.

کسی که عاشق پاک کننده های موجود در داروخانه است

رانلا هرش، متخصص پوست در بوستون

مشکل پوست او: خشکی. او می گوید “پوست من واقعا حساس است، و من به تازگی دوباره به مصرف رتینوئید روی آورده ام. زیرا در طول ۱۰ سال این اولین بار است که من نمی خواهم باردار شوم (پزشکان توصیه می کنند که در هنگام بارداری از مصرف مشتقات ویتامین A مانند رتینوئید و ترتینوئین خودداری کنید). من از الان، هرسه شب یک بار آن را مصرف می کنم، و پوست من به شدت لایه برداری می شود.” این به آن معنی است که کمد او پر است از مرطوب کننده ها و محصولاتی برای مقابله با خشکی و سوزش پوست. “لازم نیست که شما لوازم زیادی داشته باشید، اما احتمالا من بیشتر از افراد دیگر، از محصولات مراقبت از پوست استفاده می کنم.”

برنامه او

صبح

۱- هرش پوست خود را با یک پاک کننده اولیه پاک می کند، “معمولا چیزی که در داروخانه ها پیدا می شود”.

۲- او کرم ضد آفتاب می زند، بله او واقعا هرروز از ضد آفتاب استفاده می کند. هرش می گوید “پوست من به طور طبیعی شفاف است”، پس او فقط از محصولاتی با SPF 30 یا بالا تر استفاده می کند

شب

۱- او دوباره صورتش را پاک می کند، معمولا با همان پاک کننده ای که صبح استفاده کرده است.

۲- هر سه شب یک بار، او یک نسخه از رتینوئید به صورتش می زند تا از پیری پوست و ایجاد خطوط ریز و تغییر رنگ پوست جلوگیری کند. اما او هر شب از دو نوع آبرسان پوست استفاده می کند. استفاده از یک روغن آبرسان صورت هم می تواند چین و چروک را به حداقل برساند.

افزودنی های پیشنهاد شده

از الان به بعد، هر وقت که حوصله داشته باشم از یک ماسک مرطوب کننده یا یک محصول درمانی برای دور چشمم استفاده می کنم.

کسی که پوستش مثل شما مستعد جوش است

image002 NA 05 17 2017 - اقدامات مراقبت از پوست که 5متخصص برتر پوست، انجام می دهند

آنجلا لمب، استادیار پوست در مرکز پزشکی سینای در نیویورک

مشکل پوست او: چرب بودن، که موجب ایجاد لکه می شود. او می گوید “من دو بار در روز از محصولات مخصوص آکنه استفاده می کنم. افرادی که دارای پوست چرب هستند هم تمایل دارند تا جوان تر به نظر برسند.” (من عاشق این نگرش مثبت هستم)، او گفت که به تازگی متوجه آثار گذر زمان بر روی پوستش شده است و حالا استفاده از محصولات ضد پیری را در اولویت قرار داده است.

حتما بخوانید :
سلامت پوست ; هر چند وقت یکبار باید صورتمان را بشوییم؟

برنامه او

صبح

۱- لمب ابتدا با یک فوم یا ژل شوینده صورت، شروع می کند.

۲- پس از استفاده از داروی ضد آکنه، از یک مرطوب کننده فاقد چربی استفاده می کند (“زمانی که من واقعا احساس چرب بودن می کنم”). اگر پوست او در صبح، خشک به نظر می رسد از یک مرطوب کننده سنگین تر استفاده می کند. در این جا آنچه که در روتین صبح او وجود ندارد، ضد آفتاب است (سعی کنید بر وحشت خود غلبه کنید). او می گوید “من وقتی که از خانه خارج می شوم و به سر کار می روم، اوایل صبح است و بنابراین بسیار کم در معرض نور خورشید قرار می گیرم، به علاوه من یک زن با رنگ پوست تیره هستم پس زیاد احساس وابستگی به کرم های ضد آفتاب ندارم، برعکس این که همیشه به بیمارانم توصیه می کنم از کرم ضدآفتاب استفاده کنند.”

شب

۱- او صورتش را با همان شوینده می شوید، اما این بار، از یک فرچه مخصوص شستشو استفاده می کند تا چربی و جرم های موجود در پوست را به خوبی پاک کند.

۲- لمب به اندازه یک نخود از یک نسخه رتینوئید را به صورت خود می زند که هم چین و چروک ها و هم آکنه را هدف قرار می دهد. او می گوید “من همیشه شب ها از یک مرطوب کننده سنگین تر نسبت به صبح، استفاده می کنم”.

۳- لمب از سال گذشته، تغییرات ناخواسته ای را در اطراف چشمانش مشاهده می کند. “من طی ده سال گذشته، هر ۶ ماه روی پیشانی و اطراف چشمم بوتاکس انجام می دادم، اما این به کیسه زیر چشم ها هیچ کمکی نمی کند، که من حالا دارم آن را در آینه می بینم”. کرم دور چشم تبدیل به بخشی از روتین زندگی او شده است. او دوست دارد از مرطوب کننده های دور چشم استفاده کند. هر چند، گاهی اوقات هم از یک ماسک دور چشم استفاده می کند.

افزودنی های پیشنهاد شده

لمب چند بار در هفته از ماسک ویتامین C در حمام استفاده می کند، همچنین گاهی اوقات از محصولات لایه برداری استفاده می کند که به پوست او کمی درخشندگی می دهد.

کسی که از روتین هایش راضی است

image003 NA 05 17 2017 1 - اقدامات مراقبت از پوست که 5متخصص برتر پوست، انجام می دهند

الیزابیت تانزی، استاد بالینی کاردانی پوست در دانشگاه پزشکی جورج واشنگتن، و بنیانگذار و مدیر کپیتال لیزر در مریلند

مشکل پوستی او: روزاسه، به این معنی است که پوست او قرمز و حساس می شود و کاهی اوقات شکننده می شود”. محصولات ضد التهاب ملایم می تواند کمک کند تا آن را تحت کنترل بگیرد.

برنامه او

صبح

– تانزی با استفاده از یک کرم شستشو صورتش را پاک می کند. او می گوید “پاک کننده ای که من استفاده می کنم مخصوص کسانی است که لیزر می کنند، به همین دلیل برای پوست حساس من عالی است.”

حتما بخوانید :
روغن آرگان چیست ؟ مزایای شگفت انگیز روغن آرگان

۲- او می گوید “من پس از پاک کردن صورت، از یک سرم آنتی اکسیدان استفاده می کنم. این ضد التهاب است و می تواند به خوبی زیر ضد آفتاب قرار بگیرد.”

۳- آرایش با پایه کرم های ضدآفتاب آخرین مرحله ای است که او قبل از خروج از منزل انجام می دهد. او از ضدآفتاب های رنگی با SPF 30 استفاده می کند تا جنبه آرایشی هم داشته باشد.

شب

۱- او دوباره با کرم شوینده، صورتش را تمیز می کند، سپس یک کرم دور چشم که حاوی پپتاید است، برای افزایش تولید کلاژن و برطرف کردن چین و چروک، استفاده می کند.

۲- پس از آن نوبت درمان ضد پیری است. او می گوید “من یکی از مخالفان سرسخت لایه برداری رتینول با استفاده از محصولات گلیکولیک اسید هستم. اگر هر شب به طور متناوب از آن ها استفاده کنیم، پوست ما نمی تواند آن را تحمل کند”. نوع محصول رتینولی که او استفاده می کند یک سرم درمانی است که فقط چند قطره از آن را برای کل صورت استفاده می کند. در نهایت او یک مرطوب کننده صورت می زند که حاوی گلیکولیک اسید است و می تواند به کاهش چین و چروک ها کمک کند.

کسی که همه ی اقدامات ضدپیری را انجام می دهد

image004 NA 05 17 2017 - اقدامات مراقبت از پوست که 5متخصص برتر پوست، انجام می دهند

آنه چاپاس، بنیانگذار و مدیر اتحادیه مرکز لیزر پوست در نیویورک

مشکل پوست او: به حداقل رساندن علائم پیری. چاپاس می گوید “من علاوه بر استفاده از کرم های ضدآفتاب سازگار و رتینوئیدهای موضعی، در طول چند سال گذشته برای درمان کیسه های چشم و افتادگی پوست، تحت درمان فرکانس های رادیویی غیرتهاجمی سفت کننده قرار گرفته ام و همچنین به طور منظم از پرکننده های پوستی استفاده کرده ام. همچنین من واقعا لیزر را دوست دارم زیرا سلول های آسیب دیده پوست را حذف کرده و آن ها را با سلول های جدید جایگزین می کند.

برنامه او

صبح

۱- پس از حمام، او از یک محصول جوان کننده برای صورت و گردن و قفسه سینه خود استفاده می کند و می گوید این کار به کاهش خطوط گردن کمک می کند.

۲- سپس با استفاده از یک پاک کننده ملایم، صورت خود را می شوید و از یک محصول مراقبت از پوست غنی از آنتی اکسیدان که نه تنها دارای SPF است بلکه آسیب های نور خورشید مانند تغییر رنگ پوست را هم خنثی می کند، استفاده می کند.

۳- بعد از آن او از یک سرم لایه بردار که به یکسان سازی رنگ دانه های پوست نیز کمک می کند، استفاده می کند.

حتما بخوانید :
بوتاکس نوجوانان در حال ظهور است، اما دلیل آن چیزی نیست که شما فکر می کنید

۴- او گاهی اوقات قبل از خارج شدن از منزل، یک کرم ضدآفتاب و ضد UV با SPF 46 می زند و می گوید “این نوع ضدآفتاب می تواند همیشه استفاده شود، زیرا لازم نیست برای اثر کردن، حتما جذب پوست شود.”

شب

۱- دوباره صورتش را می شوید و از یک محصول ضد چین و چروک حاوی رتینول برای کاهش چین و چروک پوست استفاده می کند.

۲- او دوباره کرمی که صبح برای گردن و سینه زد را استفاده می کند که این بار برای او نقش مرطوب کننده را دارد.

کسی که پاک کردن آرایش برایش خیلی مهم است

image005 NA 05 17 2017 1 - اقدامات مراقبت از پوست که 5متخصص برتر پوست، انجام می دهند

جسیکا وو، استادیار بالینی پوست در مدرسه پزشکی کک واقع در جنوب کالیفرنیا

مشکل پوست او: اگزما، که به این معنی است که او باید در استفاده از محصولاتی که پوست را بیش از حد خشک می کنند، یا پاک کننده هایی که ممکن است روغن طبیعی پوست او را حذف کنند، مراقب باشد.

برنامه او

صبح

۱- وو می گوید “من معمولا صبح ها صورتم را نمی شویم. من فقط با پاشیدن آب ولرم به صورتم در حمام، آن را تمیز می کنم. اما اگر احساس کنم که پوستم چرب است با استفاده از یک پاک کننده خیلی ملایم پوستم را تمیز می کنم.”

۲- سپس او از یک کرم ضد چین و چروک مخصوص خطوط زیر چشم، خط لبخند و بالای لب ها استفاده می کند.

۳- وو هر روز از کرم های ضدآفتاب استفاده نمی کند. او می گوید “من همیشه صبح ها برای رفتن به دفتر قبل از طلوع خورشید از خانه خارج می شوم و تا ساعت ۷ به محل کارم می رسم”. اما او در تعطیلات آخر هفته از یک ضدآفتاب ضد آب با SPF 50 استفاده می کند.

شب

۱- وو هر روز از فاندیشن و آرایش چشم استفاده می کند، به همین دلیل هر شب آن ها را پاک می کند. او می گوید “من پنج پد پنبه ای را با آب مرطوب می کنم و با دوتا از آن ها، آرایش چشمم را پاک می کنم، سپس با پد سوم و چهارم بقیه آرایشم را پاک می کنم و از پد پنجم به عنوان یک تونر استفاده می کنم. این باعث می شود که پوست من نرم و تمیز باشد اما خشک نشود.”

۲- وو در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، یک لایه نازک از یک نسخه ترتینوئین را به پوست خود می زند. او می گوید “این می تواند موجب تحریک کلاژن پوست شده، و روغن پوست و جوش های ناشی از هورمون های ماهانه را کنترل کند.”

افزودنی های پیشنهاد شده

وو یک بار در هفته از یک پاک کننده قوی تر و آبرسان استفاده می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن