تغذیه سالمزیبایی و سلامت

انتخاب یک هندوانه خوب ؛ چطور هندوانه را انتخاب و نگه داری کنید

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
انتخاب یک هندوانه خوب ؛ چطور هندوانه را انتخاب و نگه داری کنیدReviewed by اعطاسی on Sep 4Rating: 4.0انتخاب یک هندوانه خوب ؛ چطور هندوانه را انتخاب و نگه داری کنیدهیچ چیز مثل هندوانه ی آبدار برای تابستان مناسب نیست. و همه ی ما میدانیم چقدر میتواند ناامید کننده باشد یک هندوانه ی کامل را به خانه میاورید و بعد از برش میبینید خشک و بی مزه است. چند نکته برای انتخاب یک هندوانه ی تازه و آبدار:

هندوانه خوب ؛ هیچ چیز مثل هندوانه ی آبدار برای تابستان مناسب نیست. و همه ی ما میدانیم چقدر میتواند ناامید کننده باشد یک هندوانه ی کامل را به خانه میاورید و بعد از برش میبینید خشک و بی مزه است. چند نکته برای انتخاب یک هندوانه ی تازه و آبدار:

انتخاب هندوانه

فصل هندوانه از خرداد تا شهریور است اما اوج آن تیر و مرداد است انواع مختلف هندوانه، هندوانه ی  بدون تخم، هندوانه ی پیک نیکی، هندوانه ی زرد/نارنجی است. هندوانه بدون تخم، تخم های سیاه و بزرگ را ندارد و لی تخم های سفید را که قابل خوردن هستند را دارد. هندوانه ی پیک نیکی بزرگ و گرد یا بیضی شکل است با پوست سبز و گوشت قرمز، هندوانه ی زرد/نارنجی گوشته اش زرد یا نارنجی است که میتواند تخم دار یا بدون تخم باشد. مهم نیست کدام نوع را انتخاب کنید، به پوست آن که سفت و کمی براق است نگاه کنید. (البته به بسیاری از هندوانه ها برای براقی واکس میزنند) کمی به آن فشار بیاورید، ساقه ی آن باید وصل، قهوه ای و خشک باشد. هندوانه های گرد و بیضی باید متقارن باشند و هیچ وجه تختی نداشته باشند، نببت به اندازه یشان سنگین باشند. بعضی بر این باورند که زرد بودن زیر پوسته نشانه ی فاسد بودن است نه سفید یا سبز روشن. اما سایر افراد با روش تکان دادن موفق شدند: به هندوانه تنگر بزنید یک صدای زیر و آهسته باید بشنوید اگر صدای آهسته ای نشنیدید هندوانه فاسد است.

حتما بخوانید :
محققین در مورد قهوه و سلامت شما چه می گویند؟

نگه داری هندوانه

هندوانه قبل از اینکه کامل برسد چیده میشود پس در دمای اتاق به سرعت فاسد نمیشود. ولی یک هفته بعد چیدن باید در یخچال بماند. هندوانه ی قاچ خورده باید در پلاستیک کاملا پیچیده شود و در یخچال نگه داری شده و بین ۳ تا ۵ روز استفاده شود. همچنین میتوانید هندوانه ی برش خورده را فریز کنید هرچند بافت ان وقتی آب شود نرم تر میشود (که برای سوپ های سرد یا اسموتی مناسب است).

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید