زیبایی و سلامتسلامت مو

اولین داروی مورد تایید FDA برای این نوع از ریزش مو به زودی می آید

اولین داروی مورد تایید FDA برای این نوع از ریزش مو به زودی می آیدReviewed by on May 24Rating:

از دست دادن ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز، طبیعی است، اگر شما بیشتر از این مقدار ریزش مو دارید و یا متوجه شدید که موهای شما درحال نازک یا طاس شدن است، ممکن است در مراحل اولیه ریزش مو قرار داشته باشید. اگرچه ریزش موی ارثی یکی از رایج ترین انواع ریزش مو است که ۸۰ میلیون مرد و زن در ایالات متحده مبتلا به آن هستند، اما یک نوع دیگر ریزش مو، به نام آلوپسی آره آتا در حال افزایش است.

به گزارش آکادمی پوست (AAD)، محققان بر این باورند که آلوپسی آره آتا یک بیماری خود ایمنی است که در آن بدن به موی خود حمله می کند. این باعث به وجودن آمدن قسمت های بدون مو و صاف در پوست سر و مناطق دیگر بدن می شود. در بیشتر مردم این موها دوباره رشد می کند، اما متخصصان پوست با درمان این اختلال کمک می کنند تا رشد مجدد موها سریع تر انجام شود. در حال حاضر هیچ درمانی برای این اختلال وجود ندارد و اثرات آن می تواند یک ضربه ویرانگر برای اعتماد به نفس بیماران باشد.

به همین دلیل، شرکت های داروسازی و دانشمندان سخت کار می کنند و بسیار مشتاق هستند تا برای کسانی که از آلوپسی آره آتا رنج می برند، یک دارو پیدا کنند. دو شرکت داروسازی Concert Pharmaceuticals و Aclaris Therapeutics در حال تولید یک داروی جدید هستند و برای اینکه کدام یک زودتر موفق به تولید آن می شوند، با یکدیگر در رقابتند. این دارو اولین داروی تایید شده توسط FDA برای درمان این بیماری است.

حتما بخوانید :
10 ماده غذایی ضروری برای مردان

آزمایشات مراحل میانی برای داروی CTP-543 به تازگی این هفته توسط FDA مورد بررسی قرار گرفت تا اطلاعات بیشتری از آن به دست آید، که موجب توقف در برنامه ریزی آن ها شد، اما منابع می گویند که نگرانی های ایمنی مطرح نشده است. شرکت Aclaris هم گفته است که داروی ATI-50001 را در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ برای شروع آزمایش مراحل میانی، در دسترس FDA قرار می دهد.

در حال حاضر، گزینه های درمانی بدون نسخه برای آلوپسی آره آتا شامل محصولات مراقبت از مویی می شود که حاوی مینوکسیدیل که یک عنصر مورد تایید FDA است، می شود و می تواند جلوی نازک تر شدن مو را گرفته و باعث تحریک رشد موی سر شود. همچنین دستگاه های قابل پوشیدن هم وجود دارند که با ساطع کردن نور لیزر، پوست سر را برای رشد مو تحریک می کنند.

با این حال متخصص ترمیم مو در بورلی هیلز کالیفرنیا، ناتالی آتنلو می گوید این گزینه های درمانی هیچ تضمینی ندارند و رشد مجدد مو حداقل چنیدن ماه طول می کشد. “گزینه های درمانی دیگر مانند داروهایی که در این مطالعه وجود دارد جالب خواهد بود. چراکه آن ها ممکن است برای آن دسته از بیمارانی که از این وضعیت رنج می برند، یک درمان دیگر را ارائه دهند. سازمان FDA دستورالعمل های دقیقی با هدف ایمنی بیمار دارد، بنابراین توجه FDA به مطالعه شرکت Concert Pharma احتمالا یک نشانه خوب است، به خصوص اگر آن دارو با هدف ایجاد تغییر در سیستم ایمنی بدن باشد. در هر صورت دیدن گزینه های موجود درمانی دیگر که با پیشرفت تکنولوژی در آینده در دسترس خواهند بود، بسیار هیجان انگیز است.”

حتما بخوانید :
آیا لازم است برای سرطان سینه آزمایش ژنتیک انجام دهید؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن