شروع زندگیقبل از ازدواج

اولین سال ازدواج ؛ بزرگترین موانع زوج ها در اولین سال ازدواج

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
اولین سال ازدواج ؛ بزرگترین موانع زوج ها در اولین سال ازدواجReviewed by فتح اللهی on Jul 3Rating: 4.5اولین سال ازدواج ؛ بزرگترین موانع زوج ها در اولین سال ازدواج آماده باشید تا از ایجاد مشکل جلوگیری کنید پس از جادوی روز عروسی و ماه عسل عاشقانه، شما و همسرتان ممکن است با بازگشت به حالت عادی زندگی خود یک تکان سریع را احساس کنید.

آماده باشید تا از ایجاد مشکل جلوگیری کنید
پس از جادوی روز عروسی و ماه عسل عاشقانه، شما و همسرتان ممکن است با بازگشت به حالت عادی زندگی خود یک تکان سریع را احساس کنید. شما تنها نیستید: این دوره سازگاری برای بسیاری از زوج ها دشواراست، هم از لحاظ فردی و هم در رابطه، و کارشناسان می گویند این طبیعی است. چرا؟ یک دفعه متوجه می شوید به جای اینکه پس از ازدواج یک خوش گذرانی بی پایان داشته باشید، مجبورید کلی کاغذبازی و توافق انجام دهید که پس از ازدواج لازم است.
دکتر روانشناس، یون توماس توضیح می دهد “در طول سال اول ازدواج، بعضی از تصمیمات مهم در این زمینه اتخاذ می شوند مانند اینکه آیا باید مالیات ترکیب شود یا خیر؛ چه کسی باید هزینه چه چیزی را بپردازد، چه کسی کارهای خانه را انجام می دهد و هرکس چگونه باید فضا و زمان مختص خودش ، دوستان و زمان خانواده و زمان باهم بودن را مشخص کند به طوری که هیچ کس احساس نارضایتی نداشته باشد. در اولین سال ازدواج، زوج ها باید مهارت های سازش را یاد بگیرند و بیشتر از قبل به عنوان یک تیم کار کنند که هر دوی این ها اصلا آسان نیستند.”
در اینجا آنچه که بیشتر زوجین در طی ۳۶۵ روز اول شروع زندگی انجام می دهند را بیان می کنیم، و این که چگونه می توانید مسیر جاده های جدید را به بهترین شکل ممکن طی کنید.
آنچه شما در مورد شریک زندگی خود دوست داشتید اکنون شما را دیوانه می کند
آن روش بامزه که قبلا همسر شما برای خوردن پرتقال بالای سطل زباله می ایستاد؟ یا تصمیم گیری برای این که همیشه کجا شام بخورید؟ حالا که شما پوست انداخته اید و با نگرانی در انتظار هستید که او بین سوشی و پیتزا کدام را انتخاب می کند، ممکن است دیگر به همان اندازه که قبلا برایتان جالب بود، نباشد. دکتر مایک دا، یک روانپزشک و نویسنده، این را “تغییر هدانیک” می نامد. او می گوید: “هنگامی که او از شما خشنود بود، شما عاشق طبیعت خودجوش و عاشقانه او بودید. اکنون شما متوجه می شوید که این نیز با کمی بی مسئولیتی همراه است. برای مقابله با این، باید بدانید که” مخالفت ها تا حدودی پذیرفته می شوند. اگر چیزی در مورد شریک زندگیتان وجود دارد که شما را دیوانه می کند، با زبان مثبت و خاصی درباره آنچه که نیاز دارید تغییر کند صحبت کنید.”
شما هر دو از شستن ظرف ها نفرت دارید
حتی اگر قبلا سال ها با هم زندگی کرده باشید و نوعی روال ایجاد کرده اید، زمانی که شما آن پیمان عروسی را می بندید، چیزی تغییر می کند. توماس یادآور می شود که بسیاری از زوج ها تلاش می کنند تا وظایف شغلی را تقسیم کنند و نتیجه اش این می شود که یک شریک احساس نارضایتی از دیگری می کند. او توضیح می دهد “کنار هم بنشینید و کارها را بر این مبنا که چه کسی بیشتر به آن علاقه مند است تقسیم کنید. سعی کنید تعداد وظایفتان با هم برابر باشد. با هم توافق کنید به این ترتیب هیچ یک از شما احساس نارضایتی در مورد کارهایی که باید انجام دهید، نخواهید داشت. اگرهر یک از شما احساس ناراحتی درباره هر یک از این وظایف دارد، او باید در اسرع وقت در مورد آن صحبت کند تا از ایجاد احساسات بد نسبت به یکدیگر جلوگیری شود.”
شما متوجه شده اید که شاید انتظارات شما خیلی زیاد بوده است
منظور ما این نیست که با کسی ازدواج کنید که ارزش یک عمرعشق شما را نداشته باشد. درعوض، بسیاری از زوج ها با انتظارات غیر واقعی نسبت به شریک زندگی خود، و قرار دادن این انتظارات دریک سطح فوق العاده بالا که هیچکس نمی تواند آن را برآورده کند، دچار مشکل می شوند. کریستال برادشاو، به عنوان روان درمانگر متخصص در روابط، می گوید که ما فکر می کنیم که شریک ما باید بیشتر از هر دوستی برای ما مفید باشد، حتی با این که ممکن است ما زمان و انرژی که صرف روابط با دوستانمان می کنیم، را برای ازدواجمان صرف نکنیم. واما درمورد آن مفاهیم پیش بینی شده از این که ازدواج «باید» چه شکلی باشد، چطور؟ این مفاهیم چیزهایی هستند که فراموش کردن آن ها سخت است. به نظر می رسد راه حل آسان است، اما می تواند دشوار باشد: آنچه نیاز دارید را بگویید.
“انتظارات همیشه توسط واقعیت و یا فرد، شکل نمی گیرد، بلکه در محیط بزرگتر شکل می گیرد. همسران انتظارات خود را با یکدیگر تقسیم نمی کنند، آنها فرض هایی مانند” اوه، تو باید بدانی که من چه چیزی می خواهم. من نباید آن را به زبان بیاورم” دارند. بله، شرکا باید بتوانند پیش نیازهای یکدیگر را پیش بینی کنند، اما انتظار نمی رود که از همه چیز خبر داشته باشند. شرکا باید مسئولیت پذیر باشند و برای نیازهای یکدیگر پاسخگو باشند و این نیازها را به طور مناسب به هم اطلاع دهند. اگر به همسر خود اجازه ندهید که انتظارات شما را بداند، پس آنها را به شکست می رسانید. مراتب ناامیدی خود را فراهم نکنید. این می تواند به خشم، ناراحتی و انتقاد منجر شود. روابط از طریق مکالمه شکوفا می شوند. ”
از صحبت درباره پول می ترسید
به جای جمع آوری چک پرداختی و خرج کردن آن هرطور که دوست دارید، اکنون از لحاظ مالی به شخص دیگری متصل شده اید. پول ساده ترین یا جذاب ترین موضوعی نیست که بشود در مورد آن صحبت کرد، اما برادشا می گوید این یکی از مهم ترین بحث هایی است که باید انجام شود. به جای اینکه از هر ریالی که خرج میکنید از یکدیگر حساب پس بگیرید، بهتر است که بودجه راحتی را برای هر دویتان تعیین کنید و اهداف بلندمدت مالیاتی خود را تعیین کنید.
برادشو توضیح می دهد “بسیاری از زوج ها نمی دانند چگونه می توانند به بحث درباره پول بپردازند، بنابراین آنها در نهایت از آن اجتناب می کنند تا این تبدیل به یک مشکل بزرگ در رابطه شود. متوجه شوید رابطه شما با پول چگونه است. آیا در مورد خرج کردن و صرفه جویی، عقاید مشابهی دارید؟ آیا شما تمایل به خرج کردن غیر مسئولانه دارید؟ نظر شما در مورد صرفه جویی چیست؟ در مورد راه اندازی یک پس انداز خودکار که در آن درصد معینی از درآمد شما هر دوره به یک حساب پس انداز واریز می شود که هیچ کدام از شما به آن دست نمی زنید، با یکدیگر صحبت کنید. ممکن است بخواهید چندین حساب پس انداز ایجاد کنید.”
مسائل عاشقانه را فراموش کرده اید
پس، شما ازدواج کرده اید. این جعبه را بررسی کرده اید. بعد از آن چه؟ فراموش کردن قرار گذاشتن با یکدیگر یا عدم سرمایه گذاری در زندگی جنسی شما یک راه سریع برای ایجاد استرس در اولین سال ازدواج شما است. توماس می گوید: “مهم است که زن و شوهر به یک حالت روتین نرسند. حتی در مرحله “ماه عسل”. حداقل یک بار در هفته، با هم قرار عاشقانه بگذارید و از این برنامه پیروی کنید. لازم نیست این کار گران یا پیچیده باشد؛ این می تواند به همان اندازه ساده باشد که زن و شوهر در خانه با هم به تماشای یک فیلم بنشینند و با هم شام بخورند. به یاد داشته باشید حرف های عاشقانه را از دست ندهید: به عنوان راهی برای قدردانی و ابراز عشق به یکدیگر از عبارات دلربا و محبت آمیز استفاده کنید. ”

حتما بخوانید :
قبل از عروسی ؛ 4 راه شگفت انگیز برای کاهش استرس قبل از عروسی
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید