زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

این ۹ ویژگی می تواند به شما کمک کند تا در هر شرایطی رشد کنید

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
این 9 ویژگی می تواند به شما کمک کند تا در هر شرایطی رشد کنیدReviewed by فتح الهی on Sep 23Rating: 4.5این 9 ویژگی می تواند به شما کمک کند تا در هر شرایطی رشد کنیدمحققان می گویند که شکوفایی و رشد در هنگام مواجهه با مشکلات، نیاز به ترکیبی از عوامل دارد. در اینجا چیزهایی که باید هدف بگیرید را بیان می کنیم. بعضی افراد در شرایط جدید و چالش برانگیز، تحت فشار می شکنند و یا فقط نجات پیدا می کنند. و سپس افرادی هستند

محققان می گویند که شکوفایی و رشد در هنگام مواجهه با مشکلات، نیاز به ترکیبی از عوامل دارد. در اینجا چیزهایی که باید هدف بگیرید را بیان می کنیم.
بعضی افراد در شرایط جدید و چالش برانگیز، تحت فشار می شکنند و یا فقط نجات پیدا می کنند. و سپس افرادی هستند که در مواجهه با تردید یا ناراحتی واقعا شکوفا می شوند. در حال حاضر، محققان می گویند که تعدادی از ویژگی های شخصیتی و عوامل خارجی را مشخص کرده اند که در صورت ترکیب شدن می توانند شانس انسان را برای پیشرفت و شکوفا شدن بیشتر کنند.

دانشمندان دانشگاه Bath در مقاله جدید خود پژوهش های متنوعی را بررسی کردند تا چگونگی رشد افراد در انواع شرایط – مثلا از لحاظ جسمی، حرفه ای، ورزشی، هنری و آکادمیک را دریابند. آنها از این مطالعات، دو لیست از متغیرها ( نه ویژگی شخصی و شش عامل بیرونی) در افرادی که به طور مداوم رشد، یادگیری و موفقیت در زندگی داشتند را ارائه کرده اند.
نویسندگان می گویند که مردم نباید تمام مولفه های موجود در این لیست ها داشته باشند تا بتوانند رشد کنند، اما ترکیب چندتا از عوامل در هر یک از فهرست ها مطمئنا می تواند به آنها کمک کند. این فرمول میتواند شامل موارد زیر باشد:

حتما بخوانید :
9 راه برای کاهش سریع نفخ و تورم بدن

ویژگی ها

شخص باید چنین باشد…
– خوش بین
– روحانی یا مذهبی
– با انگیزه
– فعال
– کسی که از یادگیری لذت می برد
– قابل انعطاف
– قابل انطباق
– شایسته از لحاظ اجتماعی
– فردی با اعتماد به نفس و عزت نفس

عوامل خارجی

فرد باید این چیزها را داشته باشد…

ارز دیجیتال

– فرصت
– حمایت از طرف کارفرمایان، خانواده ها یا دیگران
– سطح قابل کنترل چالش ها و مشکلات
– یک محیط آرام
– درجه بالایی از خودمختاری
– اعتماد از طرف دیگران

این لیست ها ممکن است خیلی شما را شگفت زده نکنند، اما نویسندگان مقاله می گویند که تا کنون، هیچ توافق واقعی وجود نداشته که دقیقا مشخص کند چه ویژگی ها و شرایطی به رشد افراد می کند یا بگوید که باید چه کارهایی را انجام دهیم تا شانس خود را برای انجام یک کار افزایش دهیم.

دکتر دانیل براون پژوهشگر ارشد می گوید که عمل پیشرفت به صورت “داشتن احساس خوب در مورد زندگی و خود و مهارت داشتن در چیزی” تعریف می شود.
براون می گوید در حالی که بعضی از مردم به طور طبیعی بیشتر از دیگران مستعد رشد هستند، چیزهایی وجود دارد که ما می توانیم برای رشد این صفات مهم در خودمان انجام دهیم. برای شروع، او توصیه می کند انگیزه های درونی (چیزهایی که واقعا برای شما اهمیت دارند) را جایگزین انگیزه های خارجی کنید (چیزهایی که به نظر می رسد باید برای شما مهم باشد)، و همیشه به موقعیت های جدید به عنوان فرصت پیشرفت و رشد نگاه کنید و برای آنها تلاش کنید.
ممکن است شیوه هایی وجود داشته باشد که بتوانیم دیگران را تشویق به رشد کنیم؛ مثلا بچه هایمان، همکاران یا کارکنانمان را. براون می گوید “به نظر می رسد این مهم است که افراد حس کنند در آنچه که انجام می دهند دارای حق انتخاب هستند، و روابط نزدیک و حمایتی با اطرفیان خود دارند و بدانند در کارهایی که انجام می دهند صلاحیت دارند “.
نویسندگان در مقاله خود نوشته اند که برای تعیین عوامل مهم برای رشد در سناریوهای خاص و تفاوت بین رشد در معرض خطر جدی و استرس روزمره مطالعات بیشتری مورد نیاز است. اما آنها امیدوارند تحقیقاتشان یک قدم خوب برای درک این باشد که چه چیزی از لحاظ روانشناسی باعث می شود ما در مواجهه با هر مشکل یا موقعیتی، بهترین عملکرد را داشته باشیم.

حتما بخوانید :
سازمان FDA به تازگی فیلری را تایید کرد که در نوع خودش اولین است

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید