جراحی زیباییزیبایی و سلامت

بالاخره استفاده از بوتاکس در پیشانی توسط FDA تایید شد

بالاخره استفاده از بوتاکس در پیشانی توسط FDA تایید شدReviewed by اعطاسی on Oct 8Rating: 4.0بالاخره استفاده از بوتاکس در پیشانی توسط FDA تایید شدبا وجود کاربردهای جدید بوتاکس آرایشی که هر روز کشف می شود، (مانند درمان افسردگی، درمان موقت برای اصلاح لبخند لثه ای و مشکلی که Scortox نام دارد)، باور این موضوع که استفاده از بوتاکس در پیشانی قبلا تاییده نشده است، سخت است. با وجود این که این مواد از دهه 50 و 60 در دسترس بوده است.

با وجود کاربردهای جدید بوتاکس آرایشی که هر روز کشف می شود، (مانند درمان افسردگی، درمان موقت برای اصلاح لبخند لثه ای و مشکلی که Scortox نام دارد)، باور این موضوع که استفاده از بوتاکس در پیشانی قبلا تاییده نشده است، سخت است. با وجود این که این مواد از دهه ۵۰ و ۶۰ در دسترس بوده است، تنها در سال ۲۰۰۲ بود که بوتاکس آرایشی، تاییدیه خود  برای درمان خطوط خفیف و چین و چروک صورت را دریافت کرد (و در سال ۲۰۱۳ فقط برای استفاده در خطوط خنده تایید شد). در حال حاضر، FDA این برند را برای استفاده در خطوط پیشانی نیز تأیید کرده است، و این تنها آنتی ویروس نورومدولاتور در بازار است که برای استفاده در چین و چروک سه منطقه خطوط پیشانی، خطوط خنده و خطوط اخم بین دو ابرو تایید شده است.

اگر به نظر می رسد که بوتاکس آرایشی برای مدت بسیار طولانی در درمان چین و چروک پیشانی استفاده می شده است، به این دلیل است که واقعا همینطور بوده! پزشکان برای دهه هاست که از این دارو برای درمان خطوط پیشانی در خارج از تاییدیه FDA استفاده می کنند. هنگامی که دارویی برای یک مشکل خاص، مورد تایید FDA قرار بگیرد، یک پزشک دارای مجوز می تواند به طور قانونی آن را برای سایر شرایطی که به نظر او می تواند از دارو استفاده شود، تجویز کند. تأیید اخیر  FDA برای استفاده از بوتاکس آرایشی در منطقه پیشانی فقط بدین معنی است که آزمایشات بالینی متعدد دارو ادامه داده شده و آنچه پزشکان و بیماران سراسر جهان، درباره کاربرد بوتاکس برای رفع خطوط و چین و چروک پیشانی می دانستند، به اثبات رسیده است.

حتما بخوانید :
تغذیه سالم ؛ مزایای اثبات شده زنجبیل برای سلامتی

بوکا راتون، متخصص جراحی پلاستیک می گوید “به عنوان یک پزشک، من بوتاکس را از زمانی که در سال ۲۰۰۲ توسط FDA تایید شد، استفاده می کردم، اما برای سالها بیمارانم در مورد چگونگی درمان خطوط پیشانی مشکل داشتند. با آخرین تایید در رابطه با بوتاکس آرایشی، حالا من یک محصول مورد تایید FDA دارم که از قبل با آن آشنا بوده و معتقدم که می تواند ظاهر پیشانی را بهبود بخشد.”

طبق گزارش انجمن آمریکایی جراحان پلاستیک، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۷ میلیون درمان زیبایی بوتاکس صورت گرفته است، و این باعث شده است که بوتاکس تبدیل به درمان زیبایی غیرتهاجمی شماره یک در کشور شود. و ما در سال های آینده، شاهد تاییدیه های بیشتری از FDA  برای بیماران جوانتر که برای اقدامات پیشگیرانه تزریق می کنند، خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن