زیبایی و سلامتسلامت پوست

باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)

باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)Reviewed by on May 2Rating:

گرفتن بهترین نتیجه از فیشال پوست

کارهایی که در فیشال بر روی پوست شما انجام می شود نتیجه فوق العاده ای برای پوست دارد. که شامل درمان آکنه و جوش و جلوگیری از پیری پوست می شود. همچنین فراموش نکنید که این این کارها چقدر آرام بخش هستند. وقتی که شما هزینه زیادی را برای فیشال پوست می دهید مهم است که بدانید قبل و بعد از آن، چه بایدها و نبایدهایی را رعایت کنید. به این ترتیب نه تنها بهترین نتیجه را از این کار می گیرید بلکه نتایج آن بر روی پوست شما ماندگار خواهد شد.

۱- قبل از فیشال: به مدت ۷۲ ساعت از محصولات درمانی مراقبت از پوست استفاده نکنید

facial 232e232 - باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)

محصولات درمانی مراقبت از پوست مانند رتین-آ می تواند پوست را بسیار حساس کند. یکی از مهم ترین مراحل در طول هر فیشال، مرحله لایه برداری است. اگر پوست شما خیلی حساس است یا به خاطر استفاده از محصولات مراقبت از پوست حساس شده است،  این مرحله از فیشال می تواند برای شما دردناک باشد و در بدترین حالت حتی می تواند موجب آسیب موقتی پوست شود. پس بهتر است چند روز قبل از انجام فیشال، استفاده از محصولات لایه برداری را متوقف کنید.

اگر از هرگونه محصولات درمانی مراقبت از پوست استفاده می کنید مطمئن شوید متخصص زیبایی که قرار است بر روی پوست شما کار کند از این موضوع با خبر است.

۲- قبل از فیشال: همه محصولات مراقبت از پوست خود را جمع کنید.

facial 24232 - باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)

برای اینکه متخصص زیبایی پوست بتواند بهترین نتیجه را برای پوست شما حاصل کند لازم است که بداند شما از چه محصولاتی، چگونه و هر چند وقت یکباراستفاده می کنید. در این مورد صادق باشید تا بهترین نتیجه را از فیشال بگیرید. حتی اگر شما هر شب به زور صورتتان را قبل از خواب می شویید لازم است که متخصص آن را بداند. باید خجالت را کنار بگذارید و احساس شرمندگی نکنید، هیچ کس قرار نیست شما را قضاوت کند. وقتی که متخصص زیبایی شما بداند که در طول روز چطور از پوست خود مراقبت می کنید، می تواند تصمیم بهتری در رابطه با نوع درمان و رفتار با پوست شما در طول فیشال و همچنین تجویز محصولاتی که بعد از آن به شما می دهد داشته باشد.

حتما بخوانید :
زیبایی پوست ; 8 ماسک روشن کننده پوست بسیار ساده

۳- قبل از فیشال: درباره مهم ترین نگرانی ها و مشکلات پوستی خود فکر کنید

facial 2323 - باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)

مهم است که قبل از انجام فیشال درباره نگرانی ها و مشکلات پوستی خود فکر کنید. اغلب افراد ۲ یا ۳ مشکل پوستی دارند که همیشه آن ها را آزار می دهد. با متخصص زیبایی خود درباره دلایلتان برای انجام فیشال پوست صادق باشید. اجازه دهید تا او بداند که دقیقا با پوست خود چه مشکلاتی دارید و چه چیزی برای زیبایی پوست شما مسئله درست کرده است.

یک متخصص زیبایی خوب، نگرانی های شما را در طول فیشال در نظر می گیرد و سعی می کند به بهترین نحو به مشکلات پوستی شما رسیدگی کند. در نظر داشته باشید که بسیاری از مشکلات پوستی را نمی توان در طول انجام فیشال از بین برد، اما در عوض فیشال آغاز درمان این مشکلات محسوب می شود و شما باید کارهای مراقبت از پوست را در خانه ادامه دهید تا به بهترین نتیجه برسید. به توصیه های متخصص پوست خود درباره کارهایی که در طول فیشال می توانید یا نمی توانید انجام دهید گوش دهید و به آن ها عمل کنید. این باعث می شود که تا پایان کار با انگیزه باشید.

۴- همان روزی که می خواهید به جای مهمی بروید فیشال عمیق صورت انجام ندهید

facial 2329 - باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)

حتی با بهترین مقاصد ممکن است گاهی اوقات در طول فیشال مشکلات و اشتباهاتی رخ دهد. فیشالی که برای درمان آکنه انجام می شود نسبت به فیشال معمولی صورت کمی تهاجمی تر است. با اینکه فیشال آرام کننده صورت هم وجود دارد اما بهتر است مدت زیادی قبل از رفتن به یک رویداد مهم فیشال صورت خود را انجام دهید. برای اینکه مطمئن شوید پوست شما به بهترین شکل به نظر خواهد رسید، حداقل از یک ماه قبل از رویداد بزرگی که قرار است به آن بروید به متخصص خود مراجعه کنید و فیشال را انجام بدهید.

حتما بخوانید :
درمان آکنه بدون آسیب رساندن به پوست خود

اگر شما مشکلات پوستی جدی مثل آکنه یا چین و چروک عمیق دارید بهتر است که از ۳ ماه قبل از مراسم مهم خود، به یک متخصص مراقبت از پوست مراجعه کنید.

۵- بعد از فیشال: به اولین قرار عاشقانه یا مصاحبه کاری نروید

facial 232 - باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)

فیشال گاهی اوقات می تواند موجب سرخی پوست، ترک و حتی کمی خراش پوستی شود. فیشال همراه با پاک سازی می تواند باعث شود که پوست شما به بهترین شکل خود به نظر نرسد، و برای برخی افراد ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا پوستشان آرام شود. پس اگر می خواهید اولین بار بسیار عالی دیده شوید و تاثیر گذار باشید، بهتر است به جای اینکه در روزی که فیشال کرده اید به قرار عاشقانه یا مصاحبه کاری بروید، در روز بعد این کار را انجام دهید. در روز پس از فیشال، دیگر صورت شما قرمز نخواهد بود، در عوض پوستی صاف و درخشان خواهید داشت.

۶- بعد از فیشال: به سونا نروید

facial 423 - باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)

رفتن به سونای داغ یا اتاق بخار پس از انجام فیشال فقط به صورت شما آسیب می رساند. پس از انجام فیشال بهتر است به خانه بروید و اجازه دهید تا صورتتان استراحت کند (البته اگر می توانید). حرارت موجود در سونا یا اتاق بخار به خصوص پس از فیشال می تواند موجب پاره شدن مویرگ های پوست شما شود. فراموش نکنید که در طول فیشال، کارهای زیادی بر روی پوست شما انجام شده است – لایه برداری حرفه ای، ماساژ، استفاده از سرم ها و مرطوب کننده ها – اضافه کردن حرارت بالا به این موارد درست پس از انجام فیشال برای پوست شما بیش از حد و غیر قابل تحمل است.

اگر پس از فیشال، صورت خود را تحت حرارت قرار دهید پوست شما به جای اینکه سالم تر شود دچار تحریک و آسیب می شود.

۷- بعد از فیشال: از نور خورشید دور بمانید

همانطور که در بالا گفته شد، بخش مهمی از فیشال پوست، عمل لایه برداری حرفه ای است. لایه برداری باعث به وجود آمدن سلول های پوستی جدید می شود که در مقابل نور خورشید بسیار آسیب پذیر هستند. اگر شما در طول روز فیشال پوست را انجام می دهید، قبل از بیرون آمدن از اتاق درمان باید به پوست خود ضدآفتاب بزنید. با این وجود پس از انجام فیشال صورت، زمان مناسبی نیست که به ساحل یا استخر بروید و در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

حتما بخوانید :
آیا باید زرده تخم مرغ را خورد یا نه؟

تا می توانید با دور ماندن از نور خورشید پس از انجام فیشال، درخشش  و سلامت پوست خود را حفظ کرده و سلول های جدید پوستی را در بهترین حالت خود نگه دارید.

۸- بعد از فیشال: با متخصص زیبایی خود در تماس باشید

facial 2428832 - باید ها و نباید های مهم قبل و بعد از فیشال پوست (Facial)

پس از انجام فیشال، متخصص شما چندین بار با شما تماس می گیرد تا وضعیت پوستتان را بررسی کند. حتی اگر او این کار را نکرد خودتان با او در تماس باشید و سوالاتی که دارید را بپرسید. پس از انجام فیشال ممکن است پوست شما طوری واکنش نشان دهد که برای شما نا آشنا باشد و یا ممکن است ممطمئن نباشید که باید از چه محصولات مراقبت پوستی استفاده کنید. به جای اینکه سعی کنید خودتان جواب این سوال ها را پیدا کنید یا در اینترنت جستجو کنید، با متخصصی که برای شما فیشال کرده است تماس بگیرید.

اگر که او برای کمک به شما علاقه مند نبود می توانید یک متخصص دیگر پیدا کنید و از او سوال کنید.

یک چیز دیگر را نیز در نظر داشته باشید – اگر در رابطه با فیشال پوستتان چیزی شما را آزار می دهد بهتراست به جای صحبت با دوستان و خانواده، درباره آن با متخصصی که فیشال شما را انجام داده صحبت کنید. او وظیفه دارد تا درباره هر چیزی که شما را نگران کرده است پاسخگو باشد. اگر در طول انجام فیشال چیزی شما را واقعا آزار می دهد با مدیر سالن زیبایی صحبت کنید- اگر شما پس از انجام فیشال بر روی پوست خود تعریف های زیادی از دیگران شنیدید به متخصص زیبایی خود بگویید. هر فرد حرفه ای دوست دارد ببیند که مشتریانش راضی و خشنود هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن