تعلیم و تربیتکودکان

چگونه با کودکان در مورد فقر صحبت کنیم ؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
چگونه با کودکان در مورد فقر صحبت کنیم ؟Reviewed by اعطاسی on Sep 11Rating: 4.5چگونه با کودکان در مورد فقر صحبت کنیم ؟فقر یک مسئله پیچیده است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که درک آنها برای کودکان بسیار دشوار است. اما اگر چه مسائل مربوط به گرسنگی و بی خانمانی پیچیده است، شما باید با بچه ها در مورد فقر صحبت کنید.

مهم است که فرزندتان را در مورد موضوعاتی مثل گرسنگی و بی خانمانی آموزش دهید.

فقر یک مسئله پیچیده است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که درک آنها برای کودکان بسیار دشوار است. اما اگر چه مسائل مربوط به گرسنگی و بی خانمانی پیچیده است، شما باید با بچه ها در مورد فقر صحبت کنید.

اگر پدر و مادری هستید که اغلب در مورد غذا خوردن یا داشتن محلی گرم و نرم برای خوابیدن فرزندتان نگران نیستید، این گفتگو ممکن است برایتان دشوار باشد.

اما بدون یک توضیح واضح، بچه ها ممکن است درک نکنند که چرا برخی از بچه ها در مدرسه ناهار رایگان می گیرند و یا چرا یک بی خانمان درخواست پول می کند. و آنها ممکن است درباره افرادی که زیر خط فقر هستند فرضیه های نادرستی داشته باشند.

چرا باید درباره فقر صحبت کنید؟

در بعضی موارد، فرزند شما متوجه خواهد شد که برخی افراد به اندازه دیگران پول ندارند و او احتمالا سوالاتی در مورد آن دارد. تخمین زده شده است که یکی از هر پنج کودک در ایالات متحده در فقر زندگی می کنند. بسیاری از این کودکان، والدینی دارند که کار می کنند، اما دستمزد کم و کار ناپایدار آنها باعث شده زیر خط فقر زندگی کنند. احتمالش زیاد است که برخی از همکلاسی های فرزند شما با مسائلی مانند عدم امنیت غذایی و بی خانمانی دست و پنجه نرم کنند.

شما ممکن است وسوسه شوید که به فرزندتان بگویید، “غذایت را بخور. در نقاط دیگر جهان کودکان دچار گرسنگی هستند و دوست دارند غذایی که تو میخوری را بخورند.” اما صحبت کردن در مورد افرادی که در قاره دیگر زندگی می کنند ممکن است برای دنیای کودک شما خیلی نامفهوم باشد و او نتواند آن را درک کند.

خرید کاندوم gifbanner - چگونه با کودکان در مورد فقر صحبت کنیم ؟

افراد زیادی هستند که به شما نزدیک ترند و در حال مبارزه با فقر هستند. صحبت کردن در مورد شرایط واقعی در جامعه شما ممکن است به کودک شما کمک کند تا فقر را بهتر درک کند.

کودکانی که در فقر هستند ممکن است مسائلی را در طول زندگی خود تجربه کنند. فقر به شیوه های زیر بر روی خانواده ها تأثیر می گذارد:

حتما بخوانید :
نکاتی برای تشخیص و درمان سینوزیت در کودکان

مشکلات آموزشی – بچه هایی که در فقر زندگی می کنند در یادگیری، مشکلات بیشتری دارند و به احتمال زیاد تحصیلات خود را کمتر تکمیل می کنند.

مشکلات رفتاری – فقر بر رشد اجتماعی و عاطفی کودک تاثیر می گذارد. کودکان دچار فقر به احتمال زیاد مشکلات رفتاری را نشان خواهند داد.

مشکلات سلامتی فیزیکی – فقر در کودکان با میزان بالای آسم، چاقی، مشکلات توسعه زبان و افزایش خطر جراحت مرتبط است.

مشکلات سلامت روانی – استرس سمی که مرتبط با فقر است، خطر ابتلا به اختلالات روانپزشکی را افزایش می دهد.

کاهش کلی سلامت – مطالعات نشان می دهد فقر بزرگترین خطر برای سلامتی کودکان است و می تواند عواقبی برای طول عمر داشته باشد.

گفتگو در مورد فقر می تواند فرصتی باشد تا کودک شما را آموزش دهد و همچنین زمانی برای ترویج محبت به دیگران باشد. هنگامی که کودک شما کمی درک کند که چرا برخی افراد به طور متفاوتی زندگی می کنند، می تواند با افرادی که فقر را تجربه می کنند، همدلی بیشتری داشته باشد.

به دنبال فرصتی برای بیان این موضوع باشید

به جای اینکه یکدفعه و بی مقدمه بحث درباره فقر را شروع کنید، به دنبال فرصت هایی باشید که بتوانید آن را به طور طبیعی مطرح کنید. سپس شما می توانید بطور دقیق تر صحبت کنید.

هنگامی که به مدرسه کمک مالی می کنید یا در روز جشن عاطفه ها کالاهایی را اهدا می کنید، با کودک خود صحبت کنید که چرا شما این کار را می کنید. توضیح دهید که برخی از خانواده ها ممکن است پول کافی برای خرید هدایا و چیزهایی که مورد نیاز آنها است را نداشته باشند.

برای سوالات سخت آماده باشید

در بعضی موارد،کودک شما متوجه خواهد شد که همسالان یا افراد جامعه در فقر زندگی می کنند. برای سوالاتی مانند زیر آماده باشید:

– چرا مینا هر روز در مدرسه یک لباس تکراری می پوشد؟

– چرا این خانم از مردم درخواست پول می کند؟

-چرا این مرد کفش نپوشیده است؟

هنگامی که کودک شما سؤال می کند، نشانه این است که او برای اطلاعات بیشتر آماده است. مهم است که به او پاسخ مناسبی بدهید.

به کودکان دوران ابتدایی توضیحات ساده بدهید

بچه ها از پول و یا اقتصاد سر در نمی آورند. یک تبلیغ تلویزیونی در مورد گرسنگی کودکان ممکن است سوالاتی را برای کودک شما به وجود بیاورد، مانند: “چرا پدر و مادر آنها به فروشگاه مواد غذایی نمی روند و غذای بیشتری نمی خرند؟”

حتما بخوانید :
سرگرمی کودکان ؛ آزمایش های علمی سرگرم کننده برای بچه ها

کودکان بین ۵ تا ۸ سال، آماده اند تا چیزهای ساده ای در مورد فقر یاد بگیرند. سعی کنید جوابی مثل این بدهید: “بعضی افراد قادر به بدست آوردن پول کافی برای خرید غذا یا خانه برای زندگی کردن نیستند.”

در این سن شما نیازی به توضیح طولانی در مورد عواملی که می تواند باعث فقر شود، ندارید. برای صحبت در مورد ناتوانی ها، سوء مصرف مواد و اقتصاد ضعیف می توانید تا زمان نوجوانی آنها صبر کنید.

با نوجوانان درباره علل زیر صحبت کنید

نوجوانان توانایی درک برخی از دلایل وجود فقر را دارند. در مورد عوامل موثر بر فقر صحبت کنید، مانند:

– شکاف درآمد بین افراد ثروتمند و فقیر

– کمبود شغلی که دستمزد کافی را پرداخت می کند

– عدم آموزش

-هزینه های بالای مراقبت های بهداشتی و مراقبت از کودکان

–  سوء مصرف مواد و بیماری های روانی

– معلولیت

– طلاق

– فقر نسلی

علاوه بر صحبت در مورد علل فقر، درباره اثرات آن بحث کنید. توضیح ساده ای از خدمات دولتی و منابعی که به منظور کمک به مردم ارائه می شود، بدهید و همچنین در مورد دشواری خروج از فقر صحبت کنید.

به پیام هایی که به کودک می فرستید توجه کنید

چیزهایی که شما انجام می دهید، و همچنین چیزهایی که انجام نمی دهید، در مورد افرادی که در فقر زندگی می کنند پیام هایی را به کودک شما ارسال می کند. به عنوان مثال، اگر بدون داشتن تماس چشمی، از کنار یک فقیر عبور کنید، کودک شما ممکن است فکر کند افراد بی خانمان شما را به پایین می کشند، بنابراین مهم است توضیح دهید که چرا به فرد غریبه ای که در خیابان پول می خواست، پول ندادید.

چیزی شبیه به این را بگویید: “من به مردم پول نمی دهم، زیرا مطمئن نیستم که آنها چگونه آن را خرج می کنند. اما ممکن است گاهی اوقات برای آنها کمی غذا بخرم.” یا توضیح دهید که به نهادهایی که به افراد بی خانمان غذا می دهند و پناهگاهی برای اقامت آنها فراهم می کنند، کمک مالی می کنید.

همچنین مهم است که از ارسال این پیام که سخت کار کردن می تواند از فقر جلوگیری کند، خودداری کنید. اگر جملاتی مثل “من سخت کار می کنم تا بتوانیم در یک خانه خوب زندگی کنیم” را بگویید، فرزند شما ممکن است نتیجه گیری کند که افرادی که در فقر زندگی می کنند تنبل هستند.

حتما بخوانید :
چگونه با کودک خود درمورد تفاوت بین خواسته ها و نیازها صحبت کنیم

فرزندتان را در کمک به دیگران مشارکت دهید

کمک مالی به یک موسسه خیریه ممکن است کمک به دیگران را به فرزند شما آموزش دهد. اما، دخالت او در کمک به افراد نیازمند، مي تواند به درک بهتري از چگونگي برخورد با فقر کمک کند.

فرزندتان را تشویق کنید تعدادی از اسباب بازی ها یا لباس های خود را به فقرا اهدا کند. از او بپرسید که چه چیزی را برای اهدا انتخاب می کند و درباره این صحبت کنید که اهدا کردن چطور می تواند به کودکان دیگر که والدینشان قادر به خرید اسباب بازی یا لباس نیستند کمک کند. فرزندتان را برای خرید با خود به فروشگاه بیاورید. از او بخواهید کالاهای کنسروی یا خشک را انتخاب کند که می تواند خانواده هایی که غذا ندارند را از گرسنگی نجات دهد.

هنگامی که فرزند شما می بیند که می تواند برای ایجاد تغییر، اقداماتی را انجام دهد، ممکن است برای انجام اعمال خیرانه در آینده الهام بگیرد.

درمورد تدابیر حفاظتی صحبت کنید

صحبت کردن در مورد فقر ممکن است سبب شود که کودک شما کمی مضطرب شود. او ممکن است نگران باشد که غذای شما تمام شود یا روزی شما بی خانمان شوید. بنابراین مهم است که در مورد امنیتی که در حال و آینده خواهید داشت صحبت کنید و به او اطمینان دهید چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد.

اگر دوست و یا فامیلی دارید که در صورت برخوردن به مشکل می تواند به شما کمک کند، بگویید: “ما اگر خانه نداشته باشیم، همیشه می توانیم با مادربزرگ زندگی کنیم ” یا توضیح دهید که برنامه های دولتی وجود دارد که به افرادی که غذا ندارند کمک می کند.

البته، به عنوان یک بزرگسال، شما می دانید که حتی بهترین تدابیر حفاظتی، از خطا و شکست محفوظ نیستند. شما ممکن است هرگز در معرض نیازمندی قرار نگیرید، اما این امکان  برای همه ما هست.

بهترین کاری که می توانید برای بچه هایتان انجام دهید، اطمینان دادن به آنهاست که شما همیشه برای عشق ورزیدن و محافظت از آنها حاضرید و بدون در نظر گرفتن شرایطی که در آن قرار دارید، همیشه همراه آنها خواهید بود. به اشتراک گذاری هر چیزی فراتر از آن، به خصوص با کودکان جوان تر، ممکن است برای آنها مسئولیت بیش از حد به وجود بیاورد.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید