آرایشی و زیباییلوازم آرایشی

باید بدانید که استفاده مداوم از رنگ های اکریلیک چه بلایی بر سر ناخن های شما می آورد

باید بدانید که استفاده مداوم از رنگ های اکریلیک چه بلایی بر سر ناخن های شما می آوردReviewed by on May 11Rating:

انگشتان کتی پری، کارداشیان ها، جنر کلن، دوستان و همکاران خود را نگاه کنید. این روزها تقریبا هیچ کس بدون داشتن ناخن های مانیکور شده با مواد اکریلیک از خانه بیرون نمی رود. و جای تعجب نیست که این ناخن های زیبا در اینستاگرام طرفدارهای زیادی دارد. اما در پشت پرده این  ناخن های براق و مانیکورهای مداوم چه چیزی است؟ حقیقت این است که احتمالا شما حتی نمی خواهید جواب این سوال را بدانید.

یک وبلاگ نویس زیبایی بریتانیایی، عکسی منتشرکرد که بسیار تکان دهنده بود. املیا پرین عکسی از ناخن های خود پس از پاک کردن اکریلیک های ناخنش را در تویییتر قرار داد. او نوشت “بسیاری از مردم راجع به اکریلیک ها از من سوال می پرسند، احتمالا می خواهند این کار را انجام دهند، این عکس را به اشتراک می گذارم تا حقیقت را ببینید”.

Graphic1 NA 05 17 2017 - باید بدانید که استفاده مداوم از رنگ های اکریلیک چه بلایی بر سر ناخن های شما می آورد

اگر واقعیت – ناخن های ترک خورده شکسته و لایه لایه شده – دردناک به نظر می رسد به خاطر این است که واقعا همینطور است! او نوشت “من در زیر دوش آب گرم به خاطر سوزش ناخن هایم تقریبا به گریه افتادم و فکر می کنم هنوز مقداری شامپو در موهایم باقی مانده است”.

خبر خوب؟ بدن دارای یک سیستم ترمیم فوق العاده است: فقط ۵ روز بعد او یک عکس دیگر پست کرد که پیشرفت زیادی را نشان می دهد. پرین می گوید که او روزانه هم زمان از دو نوع ویتامین بیوتین B کمپلکس برای کمک به تقویت و التیام ناخن هایش استفاده می کند.

حتما بخوانید :
9 اشتباه رایج آرایشی که ممکن است انجام دهید

با این که همه دکترها معتقد نیستند ویتامین می تواند رشد ناخن و مو را افزایش دهد، اما به لطف گذشت زمان و مکانیزم ترمیم بدن خود پرین، ناخن های آسیب دیده او به طور کامل بهبود پیدا کردند. در هر صورت، اعتراف به این قضیه باعث می شود که همه ما به یاد داشته باشیم: مهم نیست که یک مانیکور اکریلیک می تواند ظاهر ناخن ما را تا چه اندازه زیبا کند، خوب است که هرازچندگاهی به ناخن های خود استراحت دهیم – یک هفته در هر دو ماه خوب است – تا سلامت ناخن های خود را حفظ کنیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن