جراحی زیباییزیبایی و سلامت

بوتاکس و کتامین می توانند به درمان افسردگی کمک کنند

بوتاکس و کتامین می توانند به درمان افسردگی کمک کنندReviewed by فتح الهی on Oct 15Rating: 4.5بوتاکس و کتامین می توانند به درمان افسردگی کمک کنندمحققان در حال کار کردن روی این موضع هستند که آیا حذف چین و چروک افراد با بوتاکس می تواند به سادگی باعث شود که آنها احساس بهتری داشته باشند و یا برخی اثرات دیگر وجود داردبه گفته یک مطالعه جدید، به نظر می رسد کتامین و بوتاکس میزان افسردگی را کاهش می دهند.

محققان در حال کار کردن روی این موضع هستند که آیا حذف چین و چروک افراد با بوتاکس می تواند به سادگی باعث شود که آنها احساس بهتری داشته باشند و یا برخی اثرات دیگر وجود دارد

به گفته یک مطالعه جدید

، به نظر می رسد کتامین و بوتاکس میزان افسردگی را کاهش می دهند.

محققان در کالیفرنیا یک سری اطلاعات پایه در ایالات متحده را مطالعه کرده اند که در آن اثرات نامطلوب داروها گزارش شده است.

آنها دریافتند که افسردگی در میان بیش از ۴۱۰۰۰ نفر که برای از بین بردن درد، کتامین دریافت کرده بودند، نسبت به دیگر افراد که از دیگر داروهای مسکن استفاده کرده بودند، نصف شده است.

کسانی که از ماده ضد چین و چروک بوتاکس ، یک آنتی بیوتیک به نام ماینوسایکلین، و یک داروی ضد درد، دیکلوفناک، استفاده کرده بودند نیز میزان افسردگی کمتر از آنچه انتظار می رفت، داشتند.

در حالی که این یک رابطه سببی را ثابت نمی کند، اما این همبستگی نشان می دهد که ممکن است یک اثر مفید وجود داشته باشد.

حتما بخوانید :
6 اسیدی که شما در روتین مراقبت از پوست خود نیاز دارید

کتامین به دلیل ویژگی های بیهوشی اش که به طور قانونی برای آرام کردن اسب ها استفاده می شود، بهتر شناخته شده است، و همچنین به دلیل خواص توهم زایی که دارد ممنوع است.

با این حال پروفسور روبن آباجیان، یکی از محققان از دانشگاه سان دیگو کالیفرنیا، گفت که مطالعه آنها وزن بیشتری را به پیشنهادات پیشین اضافه کرده است که کتامین می تواند درمانی مفید برای افسردگی باشد.

او گفت:

“درمان های فعلی مورد تایید اداره غذا و دارو برای افسردگی برای میلیون ها نفر شکست می خورد، زیرا آنها فایده ای ندارند و یا به اندازه کافی سریع جواب نمی دهند.”

“این مطالعه شواهد بالینی در مقیاس کوچک را دربر می گیرد که نشان می دهد می توان کتامین را برای کاهش افسردگی مورد استفاده قرار داد و برای کاربرد بالینی جامع تر، نیازمند پشتیبانی آماری جامع و احتمالا آزمایش های بالینی بزرگتر است.”

با این حال محققان هشدار داده اند کمتر احتمال دارد افرادی که کتامین مصرف می کنند افسرده شوند، زیرا این دارو درد آنها و یا هر مشکل دیگری که به همین دلیل آن را مصرف می کنند، را کنترل می کند.

تصور می شود دیکلوفناک و ماینوسایکلین می توانند به افسردگی کمک کنند زیرا آنها هر دو التهاب را در بدن کاهش می دهند.

دلایل اینکه بوتاکس می تواند اثر مشابهی داشته باشد، مشخص نیست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن