صفحه اصلی / حیوانات خانگی / بیماریهای شایع سگ های ولگرد
فروش محصولات دکتر مورد
sarhgoekjpgoj3e t3j t39 660x330 - بیماریهای شایع سگ های ولگرد

بیماریهای شایع سگ های ولگرد

بیماریهای شایع سگ های ولگردReviewed by اعطاسی on Dec 24Rating: 5.0بیماریهای شایع سگهای ولگرداین یک حرکت نجیبانه است که می خواهید یک سگ ولگرد را بگیرید. اما قبل از انجام این کار، باید از بعضی از بیماری های رایج که ممکن است سگ های ولگرد داشته باشند مطلع شوید. شما همچنین باید سگ را به دامپزشک نشان دهید.

این یک حرکت نجیبانه است که می خواهید یک سگ ولگرد را بگیرید. اما قبل از انجام این کار، باید از بعضی از بیماری های رایج که ممکن است سگ های ولگرد داشته باشند مطلع شوید. شما همچنین باید سگ را به دامپزشک نشان دهید. به این ترتیب، سگ قبل از اینکه بتواند با اعضای خانواده و دیگر حیوانات خانگی ارتباط برقرار کند، یک معاینه و بررسی کامل را دریافت می کند. سگ ولگرد ممکن است بدون علامت باشد در حالیکه هنوز بیماری دارد.

انگل ناشی از عدم درمان پیشگیرانه

سگهای ولگرد درمان پیشگیرانه ای را دریافت نمی کنند، بنابراین احتمال دارد که هر یک از انگل های رایج وجود داشته باشد:

کک

کنه حیوانی

مگس های ( کنه حیوانی) گوش

کرم های قلب

کرم نواری

کرم قلابدار( نوعی کرم روده)

انواع کرم های گرد، انگل روده

کرم کدو

کوکیدیا، انگلی است که باعث اسهال می شود

علائم انگلی عبارتند از سرفه، استفراغ، اسهال، کم انرژی بودن، سرگیجه، پوست کثیف و خارش. اگر یک سگ درمان نشود، انگل ها می توانند آسیب جدی ایجاد کنند. سگ می تواند انگل ها را به سگ های دیگر و به انسان منتقل کند. بیماری هایی که می توانند از حیوانات به انسان منتقل شوند، بیماری های زونوسی ( بیماریهای مشترک) هستند.

حتما بخوانید :
وقتی سگ شما از باران متنفر است چه باید کرد

بیماری هاری ناشی از گزش حیوانات وحشی

سگ های ولگردمی توانند بیماری هاری را توسط گزیده شدن از روباه ، راسو، خفاش یا راکون آلوده بگیرند. علائم در سگ عبارتند از تب، تشنج، پایین آمدن فک ، عدم هماهنگی، خجالت و تجاوز، و بزاق دهان کف دار. سگ ها می توانند بیماری هاری را به دیگر حیوانات خانگی و انسان منتقل کنند.

پارا آنفلوانزا: مشترک با پناهگاه سگها

سگ های ولگرد و پناهگاه سگ ها در معرض خطر ابتلا به پارا انفلوآنزا، ویروس بسیار مسری در بین سگ ها است. نسان این بیماری را دریافت نمی کنند. علائم سرفه، تب، تخریب بینی، عدم اشتها و عدم انرژی است.

لپتوسپیروز از رودخانه ها، نهرها و دریاچه ها

سگ های ولگرد می توانند لپتوسپیروز، یک بیماری مسری در میان سگها و یک بیماری مشترک، را از نوشیدن آب رودخانه، نهر یا دریاچه دریافت کنند. برخی از سگ ها علائم بیماری را نشان نمی دهند. سایر سگها ممکن است تب، لرز، عضلات باریک و نحیف، تشنگی، زردی و چشم های ملتهب داشته باشند.

بیماری عفونی حیوانات: یک بیماری واگیردار از دیگر حیوانات وحشی و ولگرد

بیماری عفونی حیوانات یک بیماری بسیار مسری است که سگ ها می توانند از دیگر سگ ها و حیوانات وحشی مانند راکون ها، روباه ها، گرگ ها و راسو ها دریافت کنند. انسان می تواند ویروس مضر را دریافت کند اما هیچ علامتی یا بیماری ندارد. علائم در سگ ها شامل تب، چشم های قرمز، آبریزش بینی و بی حس بودن است. استفراغ و اسهال ممکن است اتفاق بیفتد و در نهایت یک سگ آسیب دیده به نظر بی اشتها برسد. گاهی اوقات پد پا افزایش می یابد.

حتما بخوانید :
چرا اولین سال زندگی بچه گربه شما خیلی مهم است
https://rimilo.com

درباره اعطاسی

این مطالب را نیز ببینید!

نوزاد جدید و گربه

حاملگی، نوزاد جدید و گربه شما

حاملگی، نوزاد جدید و گربه شماReviewed by اعطاسی on Oct 28Rating: 4.0حاملگی، نوزاد جدید و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *