بارداری و زایمانزناشویی

تاثیرات موبایل ؛ استفاده از موبایل در زمان حاملگی امن است؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
تاثیرات موبایل ؛ استفاده از موبایل در زمان حاملگی امن است؟Reviewed by فتح الهی on Jul 8Rating: 4.0تاثیرات موبایل ؛ استفاده از موبایل در زمان حاملگی امن است؟طبق تحقیقات انجام شده تا کنون، در کوتاه مدت خطر جدی برای سلامت شما و نوزاد شما وجود ندارد. برای استفاده طولانی مدت از موبایل سخت است

طبق تحقیقات انجام شده تا کنون، در کوتاه مدت خطر جدی برای سلامت شما و نوزاد شما وجود ندارد. برای استفاده طولانی مدت از موبایل سخت است بگوییم که امن است. استفاده ی تلفن های همراه از دهه ۹۰ میلادی (دهه ۷۰ شمسی) رایج شده است. ممکن است زمان زیادی به نظر بیاید ولی به اندازه ی کافی طولانی نیست که بتوان از هر تاثیرات احتمالی که بر سلامتی می گذارد مطمئن شد.
در دو مطالعه مرتبط احتمال اینکه جنین داخل رحم در معرض موبایل قرار گیرد و مشکلات رفتاری، رابطه ای وجود داشته باشد را پیدا کردند، مانند بیش فعالی در زمان کودکی.
هرچند سایر مطالعات هیچ ارتباطی با هیچکدام از مشکلات رفتاری پیدا نکردند.
دلایل مختلفی برای اینکه کودکی مشکل رفتاری داشته باشد وجود دارد. به عنوان مثال اگر مادری اغلب از موبایلش استفاده کند ممکن است کمتر به فرزندش توجه داشته باشد. اگر کودکی از توجهی که به آن نیاز دارد محروم شود، احتمال مشکلات رفتاری در آن افزایش میابد. این ممکن است توضیح مقالاتی باشد که استفاده ی زیاد از موبایل را همراه با مشکلات رفتاری بعد میدانند.
اخیرا متخصصان توانسته اند تصویری واضح از تاثیرات تلفن همراه روی مادر ها و جنین هایشان درست کنند. که در عین حال به شما کمک میکند راجع به عملکرد موبایل بدانید.
تلفن های همراه، مانند سایر وسایل مورد استفاده ی روزانه از خود امواج رادیویی کمی ساتع میکند، که به آن امواج الکترومغناطیس غیر یونیزه میگویند. تلویزیون شما، کامپیوتر، مایکروویو همگی این امواج را ساتع میکنند. امواج غیر یونیزه بسیار ضعیف تر از امواج یونیزه است، که توسط اشعه ایکس از دستگاه های رادیولوژی و سی‌تی اسکن ساتع میشود. متخصصین بر روی اینکه امواج غیر یونیزه آسیبی به جنین متولد نشده نمیزند توافق نظر دارند.
هر موبایلی نسبت به سطحی که امواج رادیویی ساتع میکند رتبه بندی شده است. به این رتبه بندی سنجش نرخ جذب خاص (SAR) میگویند. سنجش SAR به شما میگوید بیشترین میزان امواج یا انرژی که در هنگام استفاده از موبایل بدن شما جذب میکند چقدر است.
همه ی تلفن های همراهی که در اروپا فروش میروند باید سنجش SAR داشته باشند تا به شما اطمینان دهند میزان جذب بیشتر از دو وات بر کیلوگرم نباشد. میتوانید رتبه ی SAR موبایل خود را از روش های زیر چک کنید:

حتما بخوانید :
روش هایی برای درمان تهوع صبحگاهی دوران بارداری
-در دستورالعمل تلفن همراه خودتان

-در وب‌سایت شرکت سازنده
-در www.sarvalues.com
اکثر ما هر روز به موبایل خود وابسته هستیم. به خصوص برای زمان حاملگی اطمینان بخش است که بتوانید به کسی زنگ بزنید وقتی به کمک نیاز دارید یا هر دلیل دیگری. پس نگران نباشید اگر مجبورید از تلفن همراه استفاده کنید. میتوانید سطح امواج الکترومغناطیسی غیر یونیزه ساتع شده را با روش های زیر کاهش دهید:
-از موبایل خود در کمترین حد ممکن در روز و زمانی که کار دیگری انجام نمیدهید استفاده کنید.
-به جای تلفن زدن با موبایل پیامک بزنید یا از تلفن ثابت استفاده کنید.
-مکالمه های ضروری را کوتاه کنید.
-مطمئن شوید در جایی قرار دارید که بیشترین میزان آنتن دهی را دارد.
-استفاده از هندزفری های بلوتوثی به کاهش میزان SAR در نزدیکی سر و بدن شما را در هنگام تماس تلفنی کاهش میدهد

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید