حیوانات خانگیگربه

تربیت گربه ؛ چه زمانی مقررات برای یک گربه نیاز است

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
تربیت گربه ؛ چه زمانی مقررات برای یک گربه نیاز استReviewed by فتح الهی on Jul 4Rating: 4.0تربیت گربه ؛ چه زمانی مقررات برای یک گربه نیاز استکسی که در نگه داری از گربه نگران است بیشتر از کسی که نیست ایجاد نظم را برای یک رفتار نابهنجار ضروری میداند. این رفتار گربه به آدم نشان میدهد یک مشکلی در خانه داری وجود دارد

کسی که در نگه داری از گربه نگران است بیشتر از کسی که نیست ایجاد نظم را برای یک رفتار نابهنجار ضروری میداند. این رفتار گربه به آدم نشان میدهد یک مشکلی در خانه داری وجود دارد.اساسا گربه ها موجودات خوش برخوردی هستند، به ندرت غیر معمول عمل میکنند، مگر آنکه مشکلی باشد. مثلا یک گربه روی تخت شما ادرار نمیکند چون از شما ناراحت است یا دسته صندلی مورد علاقه‌یتان را چون لجباز است خراش نمیدهد.

اصلاح موثر یک مشکل رفتاری واقعی یک فرایند سه مرحله ای است.
۱. اول از همه تعیین کنید، این واقعا یک مشکل رفتاری است.
۲. اگر نیست، دلیل اصلی رفتار نامطلوب را پیدا کنید.
۳. در موارد نادر مشکل رفتاری واقعی، نظم دادن و تعلیم مجدد صحیح را پیدا کنید و بکار بگیرید. در هرکدام از این مراحل چند مورد مشترک از رفتار های نامطلوب پیدا میکنیم. به جای اینکه «اختراع دوباره چرخ» (یک اصطلاح به معنی انجام دوباره‌ی کارهای انجام شده) من به شما پیشنهاد میدهم زمانی که مشکلات بروز کردند بر اساس این مقاله رفتار کنید.
نادیده گرفتن جعبه‌ی بسته
یکی نمونه های کلاسیک این است که گربه ای خارج از جعبه مخصوص خود ادرار کند. شما باید گزینه های احتمالی را در نظر بگیرید. و با فوری ترینشان شروع کنید، میتواند عفونت یا انسداد مجاری اداری باشد.

حتما بخوانید :
واکسن تا چه مدت حیوان خانگی شما را از بیماریها محافظت میکند؟

چه کارهایی نباید کنید
هیچوقت، بینی یک گربه را به ادرار یا مدفوع اش نمالید. او نمی داند چرا برای یک رفتار طبیعی بدن تنبیه میشود. این کار به او هیچ چیز یاد نمیدهد، غیر از اینکه شما را با یک رفتار زننده قلدر نشان میدهد. به همین دلیل مشابه «ضربه زدن به باسن گربه» یک روش بی تاثیر است، و هر روش خشونت آمیز دیگر.

چنگال کشیدن های نامناسب
چنگال کشیدن در ذات گربه هاست. و این به این معناست که پنجه هایشان را تیز میکنند. که واقعا برای بیرون کشیدن پنجه های بالغ زمان میبرد. و نیازمند تمرین های کششی است تا ماهیچه ها، تاندون ها و مفاصل قوی شوند. گربه ای به مبل چنگ میزند، به یک وسیله برای چنگ زدن مختص خودش نیاز دارد، اگر همین حالا هم دارد، یکی یا دوتا دیگر با اندازه های مختلف میخواهد (فرش، چوب، یا حصیر) و با شکل های متفاوت (بلند، تخت، یا شیب دار)
چه کاری نباید کنید
مسلما به خاطر خسارت احتمالی ناخن‌ها را کوتاه نکنید. اگر مقالات مرتبط را بخوانید راه های انسانی دیگری هم پیدا میکنید.

دعوا یا قلدری برای گربه های دیگر
گربه هایی که از وسایل مشترک استفاده میکنند معمولا دعوا بازی دارند. این راهی است که مهارت هایشان را پرورش دهند و معمولا سرگرمی بی ضرری است. اگه یکی از آنها به وضوح زیاده روی کرد، یک آسیب جدی بوجود آمد یا گربه ای دیگری را دنبال و قلدری میکند شما باید مهارت خود را نشان دهید.
میتواند به سادگی خیره شدن یک گربه عجیب به آن طرف پنجره باشد. برای علت های دعوا میان هم خانه ها مقالات مرتبط بخوانید.

خرید کاندوم gifbanner - تربیت گربه ؛ چه زمانی مقررات برای یک گربه نیاز است

چه کاری باید کنید
اول دستان خود را به هم بزنید و با فریاد بگویید «نه!» تا توجه‌شان به شما جلب شود. اگر ممکن است گربه را مدتی به مکان دیگری ببرید. اگه دعوا به قصد خون ریزی بود یک عروسک بزرگ جلویش بیاندازید تا کمک کند خشم خوش را کنترل کند. اگر همه ی اینها جواب نداد از تکنیک «خشک کردن» استفاده کنید.

حتما بخوانید :
پت خانگی ; علائم پیری در گربه ها

چه کار نباید کنید
هیچوقت سعی نکنید خودتان به صورت فیزیکی گربه ها را که به یکی به دیگری آسیب میزند از هم جدا کنید. ممکن است به طور جدی به شما چنگ یا ضربه بزنند. در عوض یکی از راهکار های بالا را انجام دهید.

چنگ یا ضربه زدن درآور (به انسان)
این رفتار اغلب بخاطر این است که گربه شما نمی خواهد شکمش را مالش دهید. یاد گرفتن اینکه متوجه این علامت جسمی شوید زمان زیادی میخواهد تا بتوانید از حمله ی گربه‌تان به خود جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید با گربه ها، دست ها معنی اسباب بازی نمی دهند.
چه کار نباید کنید
دستانتان را دور نکنید وگرنه ممکن است خراش جدی بردارید.
هیچوقت گربه ای را تکان ندهید، کتک نزنید یا به باسن اش ضربه نزنید. تکان دادن میتواند باعث آسیب های درونی مثل «سندروم تکانِ بچه» میشود. یکی از اعضای انجمن میگوید: تنها چیزی که گربه میداند این است که انسان دوست دارد او را بزند و نمی داند چرا!
پریدن روی پیشخوان (میز، غیره)
تربیت گربه برای دور نگه داشتن اش در قسمت های ممنوعه ممکن است، اما به صبر و خلاقیت از طرف شما نیاز دارد.

چه کاری نباید کنید
هرگز گربه را از روی پیشخوان پرت نکنید میتواند آسیب جدی ای به آن بزند. اگر در موقعیت خطرناکی است ( نزدیک اجاق گاز) بدون اینکه به آن اخطار دهید توجه اش را جلب کنید و سپس به آرامی او را بگیرید و روی زمین قرار دهید.
تقریبا همه ی مشکلات رفتاری باقی مانده با سه روشی که در ابتدا گفته شد رفع میشود.
برای مشکلات خاص یا موقعیت های غیر عادی مقالات رفتار/تربیت را بخوانید.

حتما بخوانید :
بو کردن گربه ها ؛ چرا گربه ها همه چیز را بو می کنند
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید