تناسب اندامورزش

تناسب اندام ؛ بیست دقیقه ورزش مداوم

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
تناسب اندام ؛ بیست دقیقه ورزش مداومReviewed by فتح اللهی on Jul 1Rating: 4.0تناسب اندام ؛ بیست دقیقه ورزش مداوماگر همانطور که شما به لباس و آرایشتان اهمیت میدهید به ورزش مدادم نیز اهمیت دهید بدنی سالم و زییا خواهید داشت.

اگر همانطور که شما به لباس و آرایشتان اهمیت میدهید به ورزش مدادم نیز اهمیت دهید بدنی سالم و زییا خواهید داشت. درست است که این روزها همه گرفتار کار و زنگی هستند اما برای سالم زندگی کردن و لذت بردن از آن بدنی سالم نیز اهمیت دارد. با ۲۰ دقیقه ورزش روزانه و مداوم که وقت زیادی هم از ما نمیگیرد، میتوانیم بدنی سالم داشته باشیم این درحالی است که ورزش موجب بالا بردن اعتماد به نفس و نیز روحیه ما میشود.
پس با قرار دادن و برنامه ریزی در یک تایم محدود میتوان از بدن و ذهنی سالم برخودار شد.
چند ورزش برای نقاط خواص پیشنهاد می شود که بین هر کدام از حرکات ها به مدت ۳۰ تا ۶۰ استراحت داشته باشید. (لاغری موضعی)
قبل از هر حرکتی حتما نرمش و حرکات کششی انجام شود تا عضلات به هنگام انجام حرکات منقبض نشوند

حرکت۱: رساندن پا به شکم (برای زیر شکم)

به پشت بخوابید و پاهایتان را به هم چسبانده و به حالت ۹۰ درجه قرار دهید سپس دست هایتان را پشت سر برده و قلاب کنید. زانو باید دقیقا بالای باسن باشد. سر و شانه ها را کمی بلند کنید.
حال زانوها را به حالت ۴۵ درجه ببرید و با هر بار انجام دادن دم و باز دم انجام دهید. این حرکت در ۲ ست ۱۰ تا ۱۵ مرتبه ای انجام شود.

حتما بخوانید :
بهترین روش گرم کردن قبل از ورزش

حرکت۲: لگد به عقب

حرکتی بسیار موثر بر روی عضلات ران، پشت پا و زیر شکم که کالری زیادی تیز می سوزاند.چهاردست و پا زانو بزنید و انگشتان پا را به طرف پایین جمع کنید شکم خود را منقبض کنید و به طرف ستون فقرات خود بکشید. زانو ها را کمی از هم فاصله دهید. حال یک پا را به آرانی به شکم نزدیک کنید و پس از ۵ ثانیه باد همان پا به عقب لگد بزنید(باسن را سفت کنید). و پس از ۸ مرتبه تکرار این حرکت به سراغ پای دیگر بروید و این حرکت را در ۲ ست انجام دهید.

حرکت۳: حالت قایق

بنشینید و پاهای خود را روی زمین بگزارید. زانوها خم شود و دست ها را برای حمایت از زانو ها بگزارید. قفسه سینه بالا و شانه ها عقب باشد. عضلات شکم را منقبض کنید. حال پاها را عقب کشیده و موازی یا زمین کنید. تعادل خود را با باسن حفظ کنید. هر بار ۵ ثانیه و این حرکت را ۱۵ بار انجام دهید.

حرکت۴:اسکات معمولی(فرم گیری باسن)

بایستید و پاها به اندازه عرض شانه باز شود. دست ها ضربدری روی سینه. به آرامی پاهایتان را خم کنید. فقط مطمئن شوید از دید شما زانوهایتان جلوتر از نوک انگشتانتان نرود و کمرتان صاف باشد. نگاهتان به جلو و این حرکت را انجام دهید. ۳ ست هر ست ۸ بار.

ارز دیجیتال

حرکت۵: حلقه زدن (عضلات شکم)

بایستید و یک پای خود را جلو بگذارید و حلقه را دور کمر خود قرار دهید. آن را به پشت کمر بچسبانید. به آرامی زانوها را خم کرده و بعد با یک فشار قوی آن را دور کمر خود بچرخانید. پاها و کمر خود را جلو و عقب برده تا حلقه بچرخد و از حرکت نایستد.

حتما بخوانید :
کاهش وزن;4 چای چربی سوز برای کاهش سریع وزن
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید