ورزشورزش و سلامت

تنها دو ساعت دویدن در هفته می تواند سه سال به عمر شما اضافه کند

تنها دو ساعت دویدن در هفته می تواند سه سال به عمر شما اضافه کندReviewed by on Apr 17Rating:

من خیلی اهل ورزش و تناسب اندام نیستم. برای سالم ماندن هرکاری را انجام می دهم، اما هیچ وقت من را در حال بالا رفتن از طناب در باشگاه ورزشی نخواهید دید. از بین تمام ورزش ها، دویدن ورزشی است که کمترین علاقه را به آن دارم. من پس از دویدن احساس سرزندگی یا حس موفقیت نمی کنم، بلکه احساس زانو درد و تنگی نفس می کنم! در ادامه با بارونه همراه شوید…

با این حال احتمالا زمان آن رسیده که این کار را انجام دهم. نتایج یک تحقیق که اخیرا در  مجله بیماری های قلب و عروق منتشر شده است نشان می دهد که به طور معمول، احتمال مرگ زودرس در دونده ها حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا می کند و آن ها حدودا سه سال بیشتر از افرادی که نمی دوند زندگی می کنند.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که لازم نیست به دو ماراتن بروید تا به نتیجه ی مناسب برسید. محققان کشف کرده اند که تنها دو ساعت دویدن در هفته می تواند موجب اضافه شدن سه سال به عمر شما شود. حتی اگر روزی پنج دقیقه هم بدوید احتمال افزایش طول عمر شما بیشتر می شود.

و اگر شما هم مثل من دویدن در خونتان نیست، روش های دیگری هم وجود دارند که به سلامت شما کمک کنند. نشان داده شده است که پیاده روی با سرعت بالا و دوچرخه سواری نیز موجب افزایش طول عمر و کاهش خطر مرگ زودرس در اثر سکته قلبی می شود، البته نه به اندازه ی دویدن.

حتما بخوانید :
ورزش و سلامتی ؛ من اولین بار در سن 55 سالگی در ماراتن شرکت کردم

به نظر می رسد حالا بیشتر از هر وقتی می فهمیم که افزایش اکسیژن و قدرت عملکرد قلب که از طریق دویدن به دست می آوریم، واقعا قلب ما را سالم نگه می دارد و این جمله معروف که می گوید “ورزش بهترین داروست” کاملا درست است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن