دانستنیهای جنسیزناشویی

تنها روابطی از خیانت نجات پیدا خواهند کرد که این ۴ ویژگی مشترک را داشته باشند

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
تنها روابطی از خیانت نجات پیدا خواهند کرد که این 4 ویژگی مشترک را داشته باشندReviewed by اعطاسی on Sep 14Rating: 4.0تنها روابطی از خیانت نجات پیدا خواهند کرد که این 4 ویژگی مشترک را داشته باشندبه عنوان یک درمانگر متخصص که با زوج ها کار می کند، من حقیقتی را می دانم که اکثر مردم نمی دانند – اینکه روابط می توانند پس از خیانت دوباره بهبود یابند. آنها حتی می توانند به روابطی قوی تر از همیشه تبدیل شوند. من به هیچ وجه از خیانت حمایت نمی کنم، اما می خواهم این امید را به وجود بیاورم که رابطه می تواند بر خیانت غلبه کند.

به عنوان یک درمانگر متخصص که با زوج ها کار می کند، من حقیقتی را می دانم که اکثر مردم نمی دانند – اینکه روابط می توانند پس از خیانت دوباره بهبود یابند. آنها حتی می توانند به روابطی قوی تر از همیشه تبدیل شوند. من به هیچ وجه از خیانت حمایت نمی کنم، اما می خواهم این امید را به وجود بیاورم که رابطه می تواند بر خیانت غلبه کند.

برخی محققان تخمین زده اند که تقریبا ۲٫۳٪ از زنان متاهل و ۴٫۳٪ از مردان متاهل خیانت می کنند، در حالی که مطالعات دیگر نشان می دهد که ۲۵٪ مردان و ۱۱٪ زنان ممکن است یک بار در زندگی خود به شریک زندگیشان خیانت کنند. من فکر می کنم این میزان حتی بالاتر هم باشد.

تحقیقات اخیر به طور جدی نشان می دهد که علیرغم احکام و مطالبات فرهنگی و مذهبی، انسان ها برای تک همسری درست نشده اند. خیانت اولین دلیلی است که  زوجین برای مشاوره به من مراجعه می نمایند. آنها ناامیدانه می خواهند با یکدیگر بمانند و می خواهند درد خیانت را پشت سر بگذارند، که این درد می تواند تقریبا به همان اندازه باشد که یکی از نزدیکانمان فوت می کند. به همین دلیل است که ازدواج از بسیاری جهات خراب می شود، اما این بدان معنا نیست که یک ازدواج جدید نمی تواند متولد شود.

حتما بخوانید :
رژیم غذایی ؛ تاثیر رژیم غذایی مادران در سلامت جنسی فرزندان پسر

در حقیقت، هنگامی که یک رابطه از خیانت جان سالم به در می برد و زوج ها برای بهبود آن تلاش می کنند، ارتباط آنها به طور معمول بهتر از همیشه می شود. اما این بدون تلاش بسیار سخت و بسیاری از گفتگوهای سخت در طول راه رخ نمی دهد.

در اینجا چهار چیز اساسی وجود دارد که باید در یک ازدواج وجود داشته باشد تا زن و شوهر بتوانند از خیانت بگذرند و از این تجربه قوی تر از همیشه استفاده کنند.

ارز دیجیتال

درک اینکه خیانت لزوما نشان دهنده یک ازدواج بد نیست

مردم به دلایل بسیاری خیانت می کنند. بعضی از مشتریانم به من گفته اند که آنها خیانت کرده اند، زیرا خیلی می ترسیدند یا خجالت می کشیدند که با همسر خود در مورد علایق و فانتزی های جنسی خود صحبت کنند. آنها ممکن است با احتیاط یک عمل جنسی انجام دهند که با بی اعتقادی، انزجار و یا اتهامات مربوط به انحراف روبه رو شده و قول بدهند که دیگر این موضوع را مطرح نکنند.

با این حال، سرکوب یک فانتزی یا میل، همانطور که اکثریت پزشکان تصدیق می کنند، باعث از بین رفتن میل شخص نمی شود. در اغلب موارد، این کار آن را به سادگی به سمت ناخودآگاه سوق می دهد، جایی که در نهایت فرد به شیوه های نامناسب و مخرب آن را بر طرف می کند.

بعضی از مردان، به جای اینکه چنین موضوعی را عنوان کنند، این موضوع که همسرشان می ترسد یا عصبانی می شود را تجسم می کنند و احساس خجالت می کنند. سپس آنها اغلب ناعادلانه این شرم و خجالت خود نسبت به شریک زندگیشان را طرح ریزی می کنند. حتی اگر ذهن همسر در ابتدا برای چنین تجاربی باز نباشد، تمایل مرد به این موضوع به احتمال زیاد از بین نخواهد رفت و او ممکن است مسیری متفاوت برای آن پیدا کند. به همین ترتیب، عدم تمایل شوهر به رمانتیک بودن، به این معنا نیست که تمایل همسرش به این مسائل از بین می رود.

حتما بخوانید :
زناشوئی ؛ قاعدگی نامنظم چیست؟

این زوج ها باید یاد بگیرند که چطور در مورد چنین چیزهایی صادقانه و با دید باز صحبت کنند تا دیدگاه های مختلف یکدیگر را بدانند و به یکدیگر فرصتی برای احساس همدلی و مهربانی نسبت به یکدیگر بدهند و شاید مایل باشند آن را امتحان کنند.

تعهد به عدم تغییر روابط به عنوان مجرم و قربانی

عشق و تمایل احساسات بسیار ظریف و پیچیده است. استر پرل، نویسنده بین المللی و روان درمانگر می گوید: “معضلات عشق و میل، بسیار پیچیده تر از آن هستند که پاسخ ساده ای از خوب و بد، قربانی و مجرم، درست و غلط  بدهند.”

من موافقم. مثلا اگر شریکی که به او خیانت شده، نگرش قربانی را در نظر بگیرد و بگوید: “تو این کار را با من کردی، وحالا وظیقه تو است که این مشکل را حل کنی، چون من هیچ ارتباطی با آن ندارم”، این مسئله نه فهمیده شده و نه حل خواهد شد. مشکل ممکن است در احساس ناراحتی جنسی، نادیده گرفتن، تنهایی یا بسیاری چیزهای دیگر ریشه داشته باشد. محکوم کردن شریکی که خیانت دیده و به نقش قربانی پناه برده است نه تنها بی فایده است، بلکه مضر می باشد.

حتی بدتر از آن این است که شخص صدمه دیده به شخص شرمسار تبدیل شود، همانطور که وقتی یک دوست یا فامیل به او می گوید: “چطور توانستی بعد از اینکه او به تو خیانت کرد، با آن کنار بیایی و با او زندگی کنی؟”

برای برطرف کردن مشکلاتی که منجر به خیانت شده است، به شجاعت واقعی نیاز است. چنین قضاوت های ساده ای توسط دیگران فقط مشکلات را بیشتر می کند. صادقانه بگویم که شرمساری از اینکه مانده اید تا زندگیتان را درست کنید، با پیام فرهنگی ما که می گوید ازدواج و روابط مهم هستند و باید برای آنها جنگید، در تضاد است.

تمایل شریک خیانتکار به صحبت کردن در مورد آنچه اتفاق افتاده و معمولا بیشتر از حدی که با آن راحت هستند

فرد خیانتکار باید تا زمانی که لازم باشد مایل به گوش دادن به درد شریک آسیب دیده اش باشد تا ناراحتی او را کاهش دهد و  بتواند اعتماد او را دوباره جلب کند. آنها باید قادر باشند و مایل باشند احساسات خود را نسبت به آسیب های ناشی از آن بیان کنند و با طرف مقابل همدردی کنند.

حتما بخوانید :
آکنه بارداری ؛ آکنه در زمان بارداری چگونه ایجاد میشود

مهم است که این بحث در یک وضعیت کنترل شده انجام شود، به عنوان مثال در حضور یک درمانگر یا در شرایط  کنترل شده یا فضای درمانی. این بیرون ریختن درد نباید بی اختیار و یا در جای عمومی یا در مقابل دیگر اعضای خانواده یا کودکان انجام شود. برای اطمینان از یک گفتگوی سالم، چنین واکنش قوی ای باید در حضور هر دو نفر انجام شود. این تعامل بسیار آسیب پذیر است و دخالت هرکسی که خارج از رابطه شاهد است، می تواند به سرعت باعث قطبش این تعامل شود.

تمایل فرد خیانتکار به شفاف سازی کامل برای یک دوره زمانی

این بدان معناست که هیچ رمز عبور مخفی برای ایمیل یا رایانه و گوشی و هیچ قرار یا نامه مخفی وجود نداشته باشد. هیچ چیزی را نباید پاک کرد. در غیر این صورت، شریک آسیب دیده نمی تواند دوباره اعتماد کند.

با گذشت زمان، شریک آسیب دیده باید درک کند که شفافیت کامل دیگر مفید نیست و باید برای پایان دادن به آن آمادگی داشته باشد و یاد بگیرد که به تاریکی اعتماد کند. این آسان نیست، اما لازم است.

از زمانی که ازدواج آغاز شده است، وفاداری همراه ما بوده است. اگر موارد گفته شده را رعایت کنیم، این وفاداری در آینده نیز با ما باقی خواهد ماند. بنابراین مهم است که ما به عنوان یک جامعه بتوانیم به این واقعیت پی ببریم، راه هایی برای مقابله با شرم و درد پیدا کنیم و سعی کنیم به زوج ها کمک کنیم تا پیوند میان خود را بازسازی کنند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید