حیوانات خانگیسگ

توصیه هایی در مورد رفتار سگ ها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
توصیه هایی در مورد رفتار سگ هاReviewed by اعطاسی on Sep 17Rating: 4.0توصیه هایی در مورد رفتار سگ هاهمه ما می خواهیم سگ هایمان خوب رفتار کنند، و قطعا این زندگی را بسیار ساده تر می کند. درک اینکه چرا سگهای ما چیزهایی را که بد می دانیم انجام می دهند و دانستن راه های مختلف برای جلوگیری از این رفتارها، می تواند زندگی شما و سگتان را بسیار راحت تر کند. برای راهنمایی در مورد رفتارهای خاص، به نکات زیر توجه کنید.

همه ما می خواهیم سگ هایمان خوب رفتار کنند، و قطعا این زندگی را بسیار ساده تر می کند. درک اینکه چرا سگهای ما چیزهایی را که بد می دانیم انجام می دهند و دانستن راه های مختلف برای جلوگیری از این رفتارها، می تواند زندگی شما و سگتان را بسیار راحت تر کند. برای راهنمایی در مورد رفتارهای خاص، به نکات زیر توجه کنید.

کندن زمین

سگها اغلب از روی خستگی، زمین را حفر می کنند برای متوقف کردن این کار، ساخت یک گودال شنی کوچک در قسمت خارج از محوطه باغچه خود را در نظر بگیرید. برای جلب توجه سگتان، چند اسباب بازی جویدنی یا استخوان زیر سطح آن پنهان کنید.

پارس کردن

به عنوان یک راه اصلی برقراری ارتباط با سگ، شما باید انتظار چند پارس را داشته باشید، اما زمانی که این تبدیل به یک مشکل می شود، با آموزش با آن مقابله کنید. از پاداش و تقویت مثبت برای آموزش سگ خود استفاده کنید. به او یاد  دهید زمانی که می گویید “صحبت کن” پارس کند؛ سپس شما قادر خواهید بود برای ساکت کردن او از دستور “ساکت شو” استفاده کنید.

حتما بخوانید :
پت خانگی ; علائم پیری در گربه ها

دزدیدن

سگها سرقت می کنند تا توجه شما را جلب کنند وآنها را تعقیب کنید. بهترین گزینه این است که آنها را تعقیب نکنید، مگر اینکه چیزی که برداشته اند گرانقیمت باشد یا برای سگتان یا شما خطرناک باشد. اجازه دهید سگتان درک کند که به اندازه کافی به او توجه می کنید و برای او ورزش، بازی، تغذیه و مراقبت کافی را فراهم می آورید.

شما همچنین می توانید از بازدارنده های طعم دار استفاده کنید تا از برداشتن وسایل خاص توسط او جلوگیری کنید. فقط بازدارنده ها را به مواردی که معمولا آنها را بر می دارد، اسپری کنید، و سپس اجازه دهید تا آن را با دهانش بگیرد. هنگامی که سگ شما آن وسیله را گاز می گیرد، طعم ناخوشایندی را حس می کند که باعث می شود آن چیز را رها کند. اطمینان حاصل کنید که اقلام جایگزینی را در دسترس سگ خود قرار می دهید به طوری که آنها به دنبال موارد دیگر نروند.

خرید کاندوم gifbanner - توصیه هایی در مورد رفتار سگ ها

کشیدن

وقتی بیرون هستید به سگ خود آموزش دهید که با شما راه بیاید، نه اینکه شما را بکشد. یک بند مناسب چرمی، نایلونی یا طناب را به قلاده او ببندید و از یک اسباب بازی مورد علاقه یا یک خوراکی تشویقی استفاده کنید تا او را در کنار خود نگه دارید. همانطور که پیاده روی می کنید، از اسم او و دستور “پاشنه” استفاده کنید تا توجه او را به خود جلب کنید. اگر خیلی از شما دور شد، قبل از این  که او را تشویق کنید پیش شما برگردد، ناگهان بایستید و بگویید “نه”. با این روش آموزش سازگار شوید تا نتایج آن را مشاهده کنید. تغییر سرعت راه رفتن شما کمک خواهد کرد تا او علاقمند شود و تمرکزش را بر روی شما حفظ کند.

حتما بخوانید :
واکسن تا چه مدت حیوان خانگی شما را از بیماریها محافظت میکند؟

خوردن گیاهان

این مشکل اغلب در سگهایی دیده می شود که مایل به اکتشاف هستند، اما شما می توانید آن را سست کنید. اطمینان حاصل کنید وقتی سگ شما در باغچه است اسباب بازی هایش در دسترس است، و به اندازه کافی سرگرم است تا به دنبال سرگرمی های دیگر نرود. اگر سگ شما عادت دارد گیاهان در باغچه را بخورد، مهم است که او را از هر گونه خطر برای سلامتیش محافظت کنید: علف های هرز، اسپری های حشره کش، کابل های الکتریکی که آب را تامین می کنند و بسیاری خطرات بالقوه دیگر. همچنین از دامپزشک خود در مورد گیاهانی که می توانند برای سگ شما مضر باشند مانند بوش لورل بپرسید.

سگ های عصبی

اگر تجربیات اولیه سگ ها محدود شود و در موقعیت های مختلف قرار نگیرند، در آینده اگر در شرایطی غیر منتظره قرار بگیرند ممکن است عصبی شوند. اگر این مشکل به وجود بیاید، چند چیز برای کمک به آنها وجود دارد:

– چیزی که به نظر میرسد سگ شما از آن ترس و وحشت دارد را در خانه خود قرار دهید تا سگتان بتواند در زمان خودش و در یک محیط امن، آن را کشف کند. اگر این یک دستگاه خانگی مانند یک جارو برقی باشد، چند خوراکی تشویقی را در اطراف آن قرار دهید تا آنها تشویق به تحقیق شوند.

– اگرسگ شما از سگ های دیگر می ترسد، یک دیدار با سگ هایی که می دانید رفتاری دوستانه دارند ترتیب دهید. این به او کمک خواهد کرد تا به طور صحیح با سگ های دیگر ارتباط برقرار کند و اعتماد به نفس خود را بیشتر کند.

حتما بخوانید :
سنجش میزان هوشیاری سگها

– وقتی که سگتان با اشیاء یا سگ های دیگری که از آنها می ترسد برخورد می کند، به او پاداش دهید تا آرام بماند. این را می توان با خوراکی های تشویقی و یا اسباب بازی های مورد علاقه او انجام داد.

– او را به یک کلاس آموزشی ببرید که در آن می تواند رفتار خود را  بهبود بخشد.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید