شروع زندگینامزدی ، عقد و عروسی

جالبترین رسوم دنیا ; رسوم عروسی در نقاط مختلف جهان

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
جالبترین رسوم دنیا ; رسوم عروسی در نقاط مختلف جهانReviewed by فتح الهی on Jul 18Rating: 4.5جالبترین رسوم دنیا ; رسوم عروسی در نقاط مختلف جهانروز عروسی یکی از مهمترین روزهای زندگی عروس است. رسوم عروسی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است (و اغلب، منطقه به منطقه) اما بیشتر آنها چند چیز مشترک دارند

روز عروسی یکی از مهمترین روزهای زندگی عروس است. رسوم عروسی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است (و اغلب، منطقه به منطقه) اما بیشتر آنها چند چیز مشترک دارند: دوستان، خانواده و غذاهای زیاد! در حالی که امروزه عروس و دامادها بیشتر و بیشتر از سنت های قدیمی تر به سمت سبک های معاصر می روند، فرهنگ هنوز تاثیر زیادی بر روز عروسی دارد. در اینجا برخی از سنت های جذاب عروسی در سراسر جهان را بیان می کنیم.

ژاپن

در یک عروسی سنتی ژاپنی، عروس نه تنها یک کیمونو سفید می پوشد، بلکه گاهی اوقات از سر تا انگشت پایش به رنگ سفید نقاشی می شود تا خلوص او را نشان دهد. او همچنین یک کلاه مخصوص سفید (هود) می پوشد. عروس های مدرن اغلب در عروسی خود تغییراتی داده اند، به جای کیومونو سفید از یک کیمونو قرمز استفاده کردند و بعدها لباس عروسی سفید به سبک غربی پوشیدند.
برای نماد اتحاد زن و شوهر، آنها با هم یک نوشیدنی می خورند.

هندوستان

عروسی های هند به شدت متفاوت هستند و بستگی به هر بخش از کشور و مذهب عروس و داماد دارد. بیشتر مراسم عروسی هندی عمدتا در آیین های سنی ریشه دارند که اغلب تا چند روز ادامه می یابند.
یکی از مهمترین قسمت های عروسی هندی، مراسم عروسی است که در آن دست ها، بازوها و پاهای عروس با حنا رنگ می شود. دوستان و بستگان زن او نیز اغلب در این مراسم شرکت خواهند کرد.

چين

در چین، عروس به طور سنتی به جای سفید، قرمز (که رنگ سفید برای مراسم تشییع جنازه است) می پوشند، هرچند امروزه بسیاری از عروس های چینی لباس سفید را برای مراسم عروسی خود انتخاب می کنند. اکثر عروس هایی که این کار را انجام می دهند در اواسط عروسی، لباس قرمز سنتی خود را با لباس سفید عوض می کنند. قرمز رنگ نشان دهنده خوشبختی است و کمک می کند تا روح های بد را از زوج های تازه دور نگه دارد. لباس های عروسی اغلب با تصاویر ققنوس طلایی و اژدها، که نشان دهنده قدرت مرد و زن است، مزین شده اند.
در روز عروسی، داماد عروس خود را از خانه اش بیرون می آورد، جایی که دوستان عروس او را احاطه کرده و داماد را می کِشند تا نگذارند عروس را ببرد. به منظور اینکه دوستان عروس، او را آزاد کنند داماد باید آنها را متقاعد کند، که اغلب با دادن پاکت پول به آنها انجام می شود.
به دلیل فشارهای اجتماعی، زنان چینی در سنین نسبتا پایین مایل به ازدواج هستند. افرادی که به سن ۳۰ سالگی می رسند و هنوز ازدواج نکرده اند، اغلب به عنوان “زنان پس مانده” نامیده می شوند.

حتما بخوانید :
مراسم عروسی ؛ چرا قبل عروسی رژیم نگرفتم ؟

موریتانی

در موریتانی، یک کشور در غرب آفریقا، زنان چاق و درشت هیکل به عنوان کسانی که خوش شانسی و موفقیت را برای یک ازدواج به همراه می آورند، شناخته می شوند. در بعضی از نقاط جهان، عروس ها ممکن است تحت رژیم های محدود و برنامه های ورزشی شدید قرار بگیرند تا بتوانند در لباس عروسی خود جا بشوند، اما عروس های موریتانی تلاش می کنند تا قبل از روز بزرگ خود، وزن اضافه کنند.
اگرچه این همیشه کار خوبی نیست. بسیاری از زنان موریتانی چاق می شوند تا برای مردان جذاب تر شوند.

ارز دیجیتال

جامائیکا

مراسم عروسی در جامائیکا رویداد عظیمی است که کل جامعه را گرد هم می آورد. به یک رسم قدیمی، روستاییان در خیابان جمع می شوند تا عروس هایی را ببینند که انتظار می رود بسیار زیبا نظر برسند. اگر روستاییان احساس کردند که او به اندازه کافی خوب نیست، از او انتقاد می کنند و او به خانه برمی گردد تا خود را زیبا تر کند.
یک عروسی جامائیکایی کیک زیادی دارد. زنان متاهلی که لباس سفید پوشیده اند، این کیک ها را به مراسم تحویل می دهند، که نماد یک آینده شاد برای عروس است.

آلمان

سنت آلمانی Polterabend شب قبل از عروسی برگزار می شود. این کلمه به معنای “شب جشن پر سروصدا” ترجمه می شود و به صراحت به عنوان جشن شکستن بشقاب ها برای خوش شانسی، است. این رویداد ترکیبی از یک جشن مجردی است که دوستان عروس و داماد به آن دعوت شده اند.
بازی هایی که اغلب در مراسم عروسی آلمانی انجام می شود مانند Baumstamm sägen (“اره تنه درخت”) هستند که در آن زن و شوهر با استفاده از اره به کمک هم یک تکه چوب را اره می کنند و قدرتشان را نشان می دهند. بازی دیگر Brautentführung است که در آن دوستان عروس، او را می ربایند و همسر جدیدش باید او را پیدا کند.

حتما بخوانید :
مدل های لباس عروس در سال 2017 - 96 بخش اول

افغانستان

رنگ مشترک برای مراسم عروسی در افغانستان سبز است که در سنت اسلامی، نشان دهنده رفاه و بهشت است. عروس های افغان قبل و بعد از عروسی دست ها و پاهای خود را با حنا تزئین می کنند. خویشاوندان زن نیز حنا را استفاده می کنند؛ با توجه به سنت، حنا بر روی انگشت کوچک دست کمک خواهد کرد که دختران متاهل شوهر پیدا کنند.
عروسی، یک اتفاق عظیم در افغانستان است که بیش از سه روز طول می کشد. مراسم شامل مراسم مذهبی و جشن است که در آن خانواده و دوستان در یک مهمانی شرکت می کنند.

مکزیک

عروسی مکزیکی اغلب رنگارنگ است. در حالی که در بعضی از نقاط کشور عروس ممکن است یک لباس ساده سفید پوشیده باشد، او می تواند آن را با یک نوار زرد، آبی و قرمز بپوشد تا ازدواج خود را با غذا، پول و عشق، متبرک کند. داماد به طور معمول یک پیراهن شیک و رنگی می پوشد.
نفوذ مذهب در مراسم عروسی مکزیکی ها قوی است. در عروسی، داماد به عروس خود ۱۳ عدد سکه می دهد که عیسی مسیح و ۱۲ حواریون را نشان می دهد. پس از اینکه زن و شوهر عهد خود را بستند، کشیش یک طناب بلند ساخته شده از گل، یک طناب یا یک زنجیر گل به دور گردن آنها می اندازد تا نشان دهد آنها در حال حاضر با هم پیوند برقرار کرده اند.

ایتالیا

در منطقه ایتالیایی توسکانی، رنگ سنتی لباس عروس سیاه بود! عروس های سراسر کشور در این روز لباسی سفید به همراه حجاب می پوشند. یکی از سنت های پایدار، پرتاب گلبرگ های رز یا شیرینی بر روی سر زن و شوهر است. معمولا به مهمانان عروسی، بادام شکری داده می شود. بادام ها با شکر سفید پوشانده شده و تعداد بادام های داده شده نباید با هم برابر باشد. از آنجایی که ازدواج بین دو نفر است که حالا تبدیل به یک نفر شده اند، بادام نباید تقسیم شود همانطور که این زوج حالا دیگر نمی توانند از هم جدا شوند.

حتما بخوانید :
روابط اجتماعی ; توصیه هایی برای روابط از سراسر جهان

تمام چیزی که تو نیاز داری عشق است

عروسی یک اتفاق ویژه است، فرقی نمی کند که شما کجا زندگی می کنید! این که آیا عروسی با پیروی ازسنت ها برگزار شود یا کلیشه ها را رها می کنید مهم نیست. مهمترین چیز جشن عشق بین زن و شوهر و برگزاری آن به همراه خانواده و دوستان است. عروسی یکی از قدیمی ترین سنت های دنیاست، یک سنت مشترک که توسط مردم در سراسر جهان و تمام دوران ها، انجام می شود. افراد در کشورهای مختلف تفاوت های خود را دارند، اما جشن عشق، چیزی است که همه ما در آن تفاهم داریم.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید