جراحی زیباییزیبایی و سلامت

جراحی لیزر تغییر رنگ چشم ؛ این جراحی جدید لیزر می تواند رنگ چشم شما را از قهوه ای به آبی تغییر دهد

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
جراحی لیزر تغییر رنگ چشم ؛ این جراحی جدید لیزر می تواند رنگ چشم شما را از قهوه ای به آبی تغییر دهدReviewed by اعطاسی on Oct 18Rating: 4.0این جراحی جدید لیزر می تواند رنگ چشم شما را از قهوه ای به آبی تغییر دهداین تکنیک برای اولین بار توسط Stroma Medical در کالیفرنیا انجام شد و در حال حاضر در چندین کشور موجود است اما هنوز در ایالات متحده تأیید نشده است. تا کنون، 37 بیمار در مکزیک و کاستاریکا تحت درمان قرار گرفته اند که به طور دائمی چشم خود را از رنگ قهوه ای به آبی تغییر داده اند.

جراحی جدید لیزر می تواند رنگ چشم های شمارا تغییر دهد

جراحی لیزر تغییر رنگ چشم ؛ در فیلم قدیمی  “جادوگر شهر از” که مربوط به دهه ۱۹۳۰ می شود، دوروتی از مردم خوب این شهر می پرسد که آیا آنها می توانند چشم های او را رنگ کنند تا با لباسش هماهنگ شود، و آنها با خوشحالی به او کمک می کنند. البته که چشم ها مثل مو نیستند، و شما نمی توانید چشم هایتان را رنگ کنید تا با لباستان ست شود. اما مشخص شده است که شما در واقع می توانید با استفاده از یک عمل لیزر رنگ چشم هایتان را تغییر دهید.

این تکنیک برای اولین بار توسط Stroma Medical در کالیفرنیا انجام شد و در حال حاضر در چندین کشور موجود است اما هنوز در ایالات متحده تأیید نشده است. تا کنون، ۳۷ بیمار در مکزیک و کاستاریکا تحت درمان قرار گرفته اند که به طور دائمی چشم خود را از رنگ قهوه ای به آبی تغییر داده اند. اگر همیشه این فانتزی را داشته اید که رنگ چشمانتان آبی شود، بهتر است شروع به پس انداز پول خود کنید، زیرا این عمل حدود ۵۰۰۰ دلار (۳،۳۰۰ پوند) هزینه دارد. کسانی که قصد ندارند بانک بزنند، احتمالا ترجیح می دهند از همان لنزهای رنگی استفاده کنند!

حتما بخوانید :
تغذیه سالم ؛ مزایای اثبات شده زنجبیل برای سلامتی

324742rgrfdasw5eft353523fod4g17p2o8het32e - جراحی لیزر تغییر رنگ چشم ؛ این جراحی جدید لیزر می تواند رنگ چشم شما را از قهوه ای به آبی تغییر دهد

حال این عمل تغییر رنگ چشم چگونه کار می کند؟

این عمل در واقع اصلا شامل اضافه کردن هیچ رنگی به چشم شما نمی شود؛ آبی بودن چشم ها به دلیل رنگدانه های آبی نیست، بلکه به علت پراکندگی نور است. در افراد چشم آبی، هنگامی که نور رنگارنگ بر روی چشم می افتد، عمدتا طول موج های آبی هستند که بازتاب می شوند و چشم ما آنها را برداشت می کند.

تفاوت بین افراد چشم قهوه ای این است که لایه جلویی چشمشان، به نام استروما، حاوی ملانین فراوان، رنگدانه ای است که رنگ پوست و مو را نیز به وجود می آورد. این باعث می شود اکثر نوری که به چشم می خورد جذب شود، اما مقدار کوچکی از نور که منعکس می شود باعث می شود که چشم ها به رنگ قهوه ای به نظر برسند. بنابراین برای تغییر رنگ چشم از قهوه ای به آبی، همه کاری که باید انجام دهید این است که ملانین موجود در عنبیه را حذف کنید.

خرید کاندوم gifbanner - جراحی لیزر تغییر رنگ چشم ؛ این جراحی جدید لیزر می تواند رنگ چشم شما را از قهوه ای به آبی تغییر دهد

رئیس هیئت استروما مدیکال، دکتر گرگ هومر به CNN توضیح داد که این روش چگونه کار می کند: “اساس این عمل این است که زیر هر چشم قهوه ای، یک چشم آبی وجود دارد. تنها تفاوت بین چشم قهوه ای و چشم آبی این لایه بسیار نازک از رنگدانه در سطح چشم است.”

اگر شما این رنگدانه را حذف کنید، سپس نور می تواند وارد استروما یا بافت بنیادی شود – رشته های کوچکی که در چشم های روشن مانند پره دوچرخه به نظر میرسند – و هنگامی که نور پراکنده شد، چشم تنها کوتاه ترین طول موج ها را منعکس می کند و این طول موج ها متعلق به نور آبی در پایان طیف است.”

حتما بخوانید :
مزایای بیشمار خالکوبی لب حتما بخوانید

طبق نظر هومر، این عمل لیزر فقط ۲۰ ثانیه طول می کشد، اگرچه نتایج تا چند هفته قابل مشاهده نخواهد بود؛ زیرا بدن برای حذف لایه رنگدانه مرده نیاز به زمان دارد. در حالیکه هنوز برای انجام این تکنیک در ایالات متحده پیشروی انجام نشده است، مطالعات اولیه نشان داده است که این عمل ایمن است اما چندین سال طول خواهد کشید تا آزمایشات بالینی برای رسیدن به نتایج کامل انجام شود.

کارشناسان در این زمینه نسبت به امنیت این روش بسیار حساس هستند و پیشنهاداتی وجود دارد می گوید این رنگدانه می تواند باعث یک انسداد در کانال های تخلیه شود، که ممکن است فشار را در چشم افزایش داده و اگر برطرف نشود در نهایت می تواند منجر به گلوکوم شود. اما هومر این استدلال را با ذکر این نکته که خرابی های حاصل از این روش برای ایجاد چنین مشکلی بسیار کوچک است، پاسخ می دهد.

اگر چه این عمل نسبتا گران است، اما به احتمال خیلی زیاد تقاضای آن در کل دنیا بسیار زیاد خواهد بود. تنها ۱۷ درصد از جمعیت جهان دارای چشم آبی هستند.

مجموع 1 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید