ورزشورزش و سلامت

حالت های مختلف دستها و انگشتان در مدیتیشن

حالت های مختلف دستها و انگشتان در مدیتیشنReviewed by اعطاسی on Sep 17Rating: 4.0حالت های مختلف دستها و انگشتان در مدیتیشنمدیتیشن که معمولا در حالت نشسته انجام می شود، تمرینی برای بدست آوردن آگاهی ذهنی است. نحوه قرار گرفتن دست های شما در طی مدیتیشن می تواند تمرینات شما را تقویت کرده و انرژی مسدود شده را باز کند.

مدیتیشن که معمولا در حالت نشسته انجام می شود، تمرینی برای بدست آوردن آگاهی ذهنی است. نحوه قرار گرفتن دست های شما در طی مدیتیشن می تواند تمرینات شما را تقویت کرده و انرژی مسدود شده را باز کند. این حالات که به عنوان مودرا “mudra” شناخته شده اند همچنین می توانند به حفظ موقعیت و تمرکز شما در زمان مدیتیشن نشسته، کمک کنند.

 

جیان مودرا (Gian Mudra) مدیتیشن

o2qeiejofiejfiejfiejfi23989 - حالت های مختلف دستها و انگشتان در مدیتیشن

 

موقعیت دستها و انگشتان در طول مدیتیشن

یک موقعیت دست که اغلب در مدیتیشن استفاده می شود، “جیان مودرا” نامیده می شود. برای انجام آن، از یک موقعیت راحت شروع کنید. دست های خود را به طور طبیعی به طرفین باز کنید و مچ دست خود را روی زانوی خود قرار دهید. انگشت اشاره و انگشت شست خود را بهم بچسبانید. گفته می شود که این مودرای خاص، دانش، خرد، پذیرش و آرامش را تولید می کند. یک ورژن دیگر از این حالت، این است که انگشت اشاره را بر روی چین بند انگشت شست قرار دهید. گفته می شود این حالت، انرژی فعال تر و محافظتی تری را تولید می کند.

مودرای دعا (Prayer Mudra)

u9234205u2504398543rj0jf0jfif2i0495892 - حالت های مختلف دستها و انگشتان در مدیتیشن

 

حتما بخوانید :
10 حرکت یوگا که باید قبل از روز عروسی خود انجام دهید

موقعیت دستها و انگشتان در طول تمرین

“مودرای دعا”، یک حالت دست است که اغلب در تصاویر بودا نشان داده شده است. در مودرای دعا، باید کف دست های خود را به هم بچسبانید و در مرکز سینه خود قرار دهید. اجازه دهید آرنج ها راحت و ریلکس باشند. این مودرا برای تمرکز و تعادل میان بدن و انرژی شما استفاده می شود. یک ورژن دیگر آن این است که انگشتان کمی خم شوند، اجازه دهید هوا از میان انگشتان و دست ها عبور کند. این حالت نماد باز کردن قلب شما است.

 

دست های ونوسی (Venus Hands)

43t4209829u4ifojfoijwou42ru29ru293ru39ur204r892348932 - حالت های مختلف دستها و انگشتان در مدیتیشن

 

موقعیت دستها و انگشتان در طول تمرین

اگر تابحال در طول مدیتیشن انگشتان خود را جمع کرده اید و دستان خود را روی پاها قرار داده اید، یک حالت رایج مودرا را انجام داده اید. این حالت به عنوان “ونوس” نامیده می شود، زیرا این کار انرژی وابسته به سیاره ونوس، عشق و جنسیت را تولید می کند. برای خانم ها، انگشتان باید طوری قرار بگیرند که انگشت کوچک سمت راست در پایین باشد. برای آقایان، انگشت کوچک دست چپ باید در زیر باشد.

 

بودا مودرا (Buddhi Mudra)

35u830457204tgf240tuiefj2r824ur84u8252ru2iri - حالت های مختلف دستها و انگشتان در مدیتیشن

 

موقعیت دستها و انگشتان در طول تمرین

بودا مودرا “Buddhi mudra” یک موقعیت دست است که برای تولید و تقویت قدرت ارتباطی استفاده می شود. در حالی که چهارزانو نشسته اید، هر دو بازو را به طرفین باز کنید و مچ دست ها را روی زانوی خود قرار دهید. نوک انگشت کوچک و انگشت شست را به هم برسانید. این مودرا با تمرین منظم، می تواند ارتباط شما را به صورت بصری و واضح تقویت کند.

حتما بخوانید :
لاغری ؛ در ۷ روز ورزش لاغر تر شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن