جراحی زیباییزیبایی و سلامت

حقایق ناگفته درباره تزریق لب

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
حقایق ناگفته درباره تزریق لبReviewed by فتح الهی on Sep 18Rating: 4.5حقایق ناگفته درباره تزریق لباین روزها تزریق لب بسیار رایج شده است و همه از این روش استفاده می کنند. این عمل سرپایی که توسط یک جراح پلاستیک انجام می شود بسیار محبوب شده است، اما این بدان معنا نیست که بدون ریسک است. چیزهای زیادی می تواند رخ دهد، از کبودی موقت بافت گرفته تا مرگ دائمی آن. قبل از اینکه برای تزریق لب به مطلب دکتر مراجعه کنید، مطمئن شوید که همه حقایق را می دانید.

این روزها تزریق لب بسیار رایج شده است و همه از این روش استفاده می کنند. این عمل سرپایی که توسط یک جراح پلاستیک انجام می شود بسیار محبوب شده است، اما این بدان معنا نیست که بدون ریسک است. چیزهای زیادی می تواند رخ دهد، از کبودی موقت بافت گرفته تا مرگ دائمی آن. قبل از اینکه برای تزریق لب به مطلب دکتر مراجعه کنید، مطمئن شوید که همه حقایق را می دانید.

تزریق لب می تواند آسیب بافتی ایجاد کند

هر بار که یک ماده خارجی را به بدن خود تزریق می کنید، خطر وجود دارد. برای لب ها، یک تزریق حتی می تواند باعث آسیب بافتی و مرگ شود.
دکتر وینی موزس می گوید “بزرگترین خطر برای هر نوع تزریق پرکننده، نکروز است که به این معنی است که پرکننده به یک رگ خونی تزریق می شود و باعث مرگ بافتی می شود. این یک عارضه بسیار نادر است، اما می تواند رخ دهد. بنابراین بسیار مهم است که یک متخصص واجد شرایط و به خوبی آموزش دیده را برای انجام این درمان پیدا کنید.”
اگر آماده اید تا اولین تزریق لب خود را امتحان کنید، مطمئن شوید که یک پزشک باتجربه را پیدا کرده و از او درباره تمام عوارض جانبی احتمالی بپرسید.

بسیاری از عوارض جانبی موقت هستند

خوشبختانه اکثر عوارض احتمالی تزریق لب ملایم و موقت هستند. دکتر موزس توضیح می دهد: “سایر خطرات مشترک شامل کبودی، تورم و برآمدگی است، اما آنها موقت هستند و معمولا تنها چند روز طول می کشند”. پس از انجام این فرایند، به یاد داشته باشید که تا چند روز بعد تصویری واضح از نتایج خود نخواهید داشت.

آنها شش تا نه ماه باقی می مانند

این ممکن است ناامید کننده باشد، اما من تصور می کردم که تزریق لب یک عمل دائمی است. با این حال، در واقع آنها کمتر از یک سال باقی می مانند. دکتر موزس گفت: “اکثر پر کننده های لب به علت حرکات مکرر لب در حدود شش تا نه ماه باقی می مانند. “پرکننده های جدیدتری هم هستند که می توانند تا یک سال دوام داشته باشند.” از پزشک خود درمورد گزینه های انتخابی بپرسید و ببینید که چقدر دوام دارند. از آنجا که ما در طول روز برای صحبت کردن، خوردن و نوشیدن از لب هایمان استفاده می کنیم، بیشتر پرکننده ها دائمی نیستند.

حتما بخوانید :
استفاده از این محصولات زیبایی رایج ممکن است با سرطان سینه مرتبط باشد

تزریق لب فقط برای سلفی گرفتن نیست!

من قبل از اینکه درباره تزریق لب تحقیق کنم، تصور می کردم که تزریق لب همیشه یک کار بیهوده و پوچ است. با این حال، متوجه شدم که این تزریقات به مراتب فراتر از بزرگ کردن لب ها است. تزریق لب همچنین می تواند شکل لب ها را اصلاح کند.
دکتر موزس به من گفت: “من پس از مشاوره تزریق لب را به کاندیداهای واجد شرایط توصیه می کنم. تزریق لب فقط به منظور افزایش ظاهر زیبایی شناختی نیست، بلکه به اصلاح یا تغییر شکل لب و ایجاد یک ساختار کلی چهره ای متعادل تر کمک می کند. ”

ارز دیجیتال

لبهای اردکی به این معناست که چیزی اشتباه است

شما این را از سلفی های بسیاری از شخصیت های مشهور متوجه نشده اید، اما لب های اردکی واقعا فاجعه هستند. هیچ تزریق لبی قرار نیست این شکل را ایجاد کند. لبهای اردکی در نتیجه قرار دادن اشتباه پرکننده به وجود می آیند.
“جراح پلاستیک، هایده هیرمند، می گوید “خطرها شامل تزریق بیش از حد، کبودی، تزریق ناهموار و پرکننده بیش از حد و توده ای می شود. همچنین تزریق در ناحیه اشتباه برای هدف مورد نظر می تواند باعث ایجاد لب های اردکی شود. تزریق داخل عضلانی می تواند سبب مشکلات جریان خون در ناحیه خاصی از لب شود.”

گزینه های تهاجمی کمتری وجود دارد

پس اگر شما دوست دارید لب هایی پر تر داشته باشید، اما نمی خواهید با پزشک و عوارض جانبی احتمالی سروکله بزنید، باید چه کنید؟ ایده های جایگزینی وجود دارد که می توانید اول امتحان کنید. “گزینه های کمتر تهاجمی عبارتند از: استفاده از خط لب و رژ لب، مرطوب کننده های لب مانند بالم لب و اسیدهای هیالورونیک موضعی و حتی برخی از چسبنده های پوستی بحث برانگیز که اثر ضربه ای را ایجاد می کنند و به طور موقت باعث برجستگی لب ها می شوند.”
دکتر هیرمند با امتحان کردن برخی از این گزینه ها موافق است. او توضیح می دهد: “حجم دهنده های لب، خط لب و رژ لب، گزینه های کمتر تهاجمی هستند.”
دیگر درمان های موضعی واقعا می توانند لب های ما را برای ایجاد کلاژن بیشتر، تحریک کند. دکتر موزس توضیح می دهد: “یک گزینه کمتر تهاجمی، استفاده از کرم موضعی یا لوسیون در ناحیه لب است که باعث تحریک تولید کلاژن می شود. اما این یک روند کندتر است.”

شما ممکن است یک واکنش آلرژیک داشته باشید

درست مثل هر عمل پزشکی، شما می توانید به تزریق لب یک واکنش آلرژیک داشته باشید. این نادر است، اما باید مورد توجه قرار گیرد.
عوارض جانبی جدی تر می تواند شامل کبودی یا تورم طولانی مدت، ایجاد توده ها و برآمدگی در محل تزریق، عفونت، عدم تقارن لبها، واکنش آلرژیک به محصول که باعث افزایش تورم یا خارش شده و حتی زخم شدن لب ها شود. قبل از انجام هر گونه اقدام، با پزشک خود در مورد این واکنش های جدی تر صحبت کنید.

حتما بخوانید :
چرا دندان ها شیفت می کنند

فکر نکنید تزریق لب اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد

در اینجا یک نکته بسیار مهم وجود دارد که بسیاری از ما نادیده می گیریم. هر عمل یا جراحی پلاستیکی فقط باید برای بهبود زیبایی طبیعی شما استفاده شود نه اینکه ظاهر و اعتماد به نفس شما را عوض کند.
“اکثر مردم می توانند از پرکننده های لب استفاده کنند، اما این برای همه نیست. شما باید یک پرکننده لب را در نظر بگیرید که ظاهرتان را کمی تغییر دهد و شما نباید این درمان را انجام دهید مگر اینکه مایل به ایجاد چنین تغییری باشید. “هدف از تزریق لب باید برای خودتان باشد، نه اینکه دیگران را خوشحال کنید یا عکس های بهتری داشته باشید. پرکننده می تواند لبها و زیبایی را افزایش دهد، اما در نهایت شما همان کسی هستید که هستید.” برای اینکه زیباتر یا جذاب تر باشید، اشتباه نکنید. این یک تغییر کوچک است، و اگر شما آن را می خواهید، به دنبال آن بروید، اما به یاد داشته باشید که ابتدا خودتان را دوست داشته باشید.

پرکننده های دائمی می توانند مشکلات دائمی ایجاد کنند

خوشبختانه اکثر عوارض احتمالی تزریق لب را می توان تغییر داد. جراح پلاستیک مارک مانی می گوید: “شایعترین نقص تزریق لب، تزریق بیش از حد است. این مصنوعی به نظر می رسد که تنها تعداد کمی از افراد هستند که چنین چیزی را می خواهند. پرکننده های اسید هیالورونیک مانند Juvederm و Restylane می توانند با یک آنزیم حنثی ساز اسید هیالورونیک حل شوند، بنابراین این یک مشکل دائمی نیست.”
علاوه بر پرکننده های استاندارد که شش تا نه ماه عمر دارند، گزینه های دائمی بیشتری نیز وجود دارد. با این حال، این گزینه های دائمی می توانند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. دکتر مانی هشدار داد: “پرکننده های دائمی مانند سیلیکون اغلب لب ها را به طور دائمی خراب می کنند.” حتی اگر مقدار مناسب سیلیکون تزریق شود، بدن با التهاب پاسخ می دهد که می تواند لب ها را برای همیشه از بین ببرد. خطر عفونت نیز وجود دارد، اما بسیار کم است. ”

همیشه به یک جراح پلاستیک تایید شده مراجعه کنید

حتی اگر خطر عوارض جانبی کم باشد، هنوز هم ممکن است این عوارض رخ دهند. به همین دلیل است که مراجعه به یک جراح پلاستیک با تجربه بسیار مهم است. هنگامی که بحث صورت شما است، نمی خواهید آسیبی به آن وارد شود.
جراح پلاستیک جاشوا زاکرمن می گوید:” بیشترین خطر این است که بیماران از نتایج تزریق خود خوشحال نیستند، بنابراین مهم است که به یک تزریق کننده با تجربه مانند یک جراح پلاستیک تایید شده مراجعه کنید. هر نتیجه ای که با ایجاد توده، برآمدگی و یا ناهمواری همراه باشد، باعث نارضایتی بیمار می شود. یک تا دو روز پس از درمان ممکن است کبودی ایجاد شود، اما پس از آن از بین می رود. یک خطر که احتمالش بسیار کم است این است که ممکن است بیمار به پرکننده هیالورونیک اسید، حساسیت داشته باشد. که در آن صورت یک پزشک باتجربه و گواهی دار قادر خواهد بود برای درمان معکوس پرکننده اقدام کند. دلیل اصلی این که بیمار باید برای تزریق لب به یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست تایید شده مراجعه کند، همین حساسیت احتمالی می باشد. ” در حالی که تزریق لب به نظر یک روش ساده است، شما هنوز در حال تزریق یک ماده به بدن خود هستید پس به پزشکی مراجعه کنید که به او اعتماد دارید.

حتما بخوانید :
آنچه که هر بیمار باید درباره عمل جراحی بداند

دو روز مرخصی بگیرید

هنگامی که تزریق اول لب خود را برنامه ریزی می کنید، مطمئن شوید که می توانید چند روز در خانه بمانید. در غیر این صورت، ممکن است تا وقتی که تورم کاهش یابد ظاهر شما خوب به نظر نرسد.
“تزریق در مطب انجام می شود که پیش از آن از بی حس کننده موضعی استفاده می شود. معمولا تورم جزئی اتفاق می افتد، اما اغلب در عرض دو تا سه روز از بین می رود.”

ابتدا سلامت دهان خود را در نظر بگیرید

قبل از اقدام جدی در مورد تزریق لب، مطمئن شوید که دهان شما به اندازه کافی سالم است. قبل از اینکه این کار را انجام دهید، لحظه ای درباره هر گونه مشکل که با لب ها یا دندان خود داشتید، فکر کنید.
“اگر سابقه ی زخم های سرد دارید، باید از داروهای ضد ویروسی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که تزریق باعث ایجاد این زخم ها نمی شود. پس از یک دوره، ممکن است تورم و کبودی ایجاد شود. تورم معمولا بعد از یک یا دو روز بهبود می یابد. اگر شما دچار کبودی شدید، ممکن است دو هفته طول بکشد تا از بین برود. با این حال، رژ لب های مات اغلب می توانند کبودی را پنهان کنند. من توصیه می کنم تا دو هفته پس از تزریق لب، هیچ عمل دندانی انجام ندهید.” اگر نگران سلامتی دهانتان هستید، درباره آن با پزشک خود صحبت کنید.

 

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید