آرایش موآرایشی و زیبایی

حقیقت درباره اکستنشن مژه ها

حقیقت درباره اکستنشن مژه هاReviewed by on May 27Rating:

همه دوست دارند بشوند “مژه هایت خیلی بلند است!” نه؟ مژه های بلند و باشکوه یکی از مطلوب ترین صفات است و سخت است که مژه ها به صورت طبیعی اینطور باشند. وقتی کسی از مژه های من تعریف می کند، من با تعجب می گویم “آه آنها اکستنشن هستند!” درست است: من معتاد اکستنشن مژه هستم.

اعتراف می کنم: من به طور طبیعی مژه های بلندی دارم، شما باید پدرم را ببینید، مژه های او دیوانه کننده است. اما من کسی نیستم که صبح زود از خواب بیدار شوم و متنفرم که وقت زیادی را صرف آماده شدن کنم. همچنین من پوست چربی دارم و با اینکه می دانم برای شره نکردن ریمل به زیر چشم باید چه کارهایی انجام داد، اما گاهی اوقات این اجتناب ناپذیر است. من معمولا زیاد آرایش چشم نمی کنم، بنابراین اکستنشن مژه، فرشته نجات من است.

من سال هاست که از اکستنشن مژه استفاده می کنم، در سالنی که این کار را انجام می دهند کار می کنم و بهترین دوست من مردیت برودینا از بوستون، استاد متخصص مژه است. پس اگر شما به دنبال اطلاعاتی درباره اکستنشن مژه هستید جای درستی آمده اید.

اکستنشن مژه چیست؟

آن ها اکستنشن های نیمه دائمی هستند که به مژه های شما پیوند داده می شوند. انواع مختلف اکستنشن از خز سمور تا ابریشم وجود دارد. آن ها در طول های مختلف وجود دارند و تکنسین مژه شما تعیین می کند که چه اندازه ای برای شما بهتر است. برودینا توضیح می دهد که مژه های طبیعی هر کسی نمی تواند وزن اکستنشن های سنگین و بلند را تحمل کند، بنابراین بهتر است که به توصیه تکنسین خود گوش کنید.

آن ها چطور کار می کنند

مژه های شما هرکدام در چرخه رشد خود هستند، از این رو است که آن ها همزمان باهم نمی ریزند. بنابراین وقتی شما اکستنشن دارید باید هر چند هفته آن ها را پر کنید زیرا هر اکستنشن به همراه مژه می افتد. من وقتی مژه هایم می افتند متوجه آن می شوم زیرا آن ها اکستنشن دارند و بلند تر و قابل توجه ترند، اما هیچ چیز نگران کننده ای وجود ندارد. اکثر افراد هر سه هفته یک بار آن ها را ترمیم می کنند. هرچند برودینا می گوید او مشتریانی دارد که هر هفته می آیند زیرا می خواهند مژه های آن ها کامل و پر به نظر برسد. این به شما بستگی دارد، اما اگر بیشتر از ۴ هفته طول بکشد احتمالا مجبور می شوید برای یک مجموعه جدید کامل مژه پول پرداخت کنید.

حتما بخوانید :
جدید ترین مدل آرایش ابرو در اینستاگرام که برخی افراد اصلا آن را دوست ندارند

استایل های مختلفی وجود دارد

علاوه بر انواع مختلف اکستنشن، همچنین استایل های مختلف آن هم وجود دارد. شما می توانید یک نوع طبیعی تر را انتخاب کنید. می توانید یک مدل چشم گربه ای را انتخاب کنید که انتهای آن بلند تر است. همچنین مجموعه های حجم دهنده آن هم وجود دارد که برودینا عاشق آن هاست. او می گوید “حجم دهنده ها بهترین نوع هستند. اساسا دو یا سه اکستنشن به هر مژه وصل می شود. آن ها زمان بیشتری باقی می مانند، از آن جایی که اکشتنشن ها بسیار سبک هستند می توانید چند تا از آن ها را برای یک مژه استفاده کنید.” با تکنسین خود درباره استایلی که دوست دارید صحبت کنید. من دوست دارم مژه هایم فوق العاده بلند و چشمگیر باشند، اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند یک ظاهر سنگین تر داشته باشند و این کاملا به خود شما بستگی دارد.

چگونه از آن ها مراقبت کنیم

اگر شما اکستنشن می کنید، مهم است که به درستی از آن ها مراقبت کنید. برودینا پیشنهاد می کند که آن ها را با شامپوی بچه تمیز کنید، زیرا ملایم است و چسب را خراب نمی کند. باید مژه های خود را تمیز کنید تا از تجمع هرگونه مواد که می تواند منجر به ناراحتی و حتی بیماری های عفونی  شود جلوگیری کنید. اگر شما آرایش چشم انجام می دهید، مطمئن شوید که از یک پاک کننده آرایشی بر پایه روغن استفاده نمی کنید زیرا این پیوند را از بین می برد و اکستنشن شما می افتد. همچنین برودینا می گوید آن ها را لمس نکنید و با آن ها بازی نکنید. اگر می خواهید مژه های خود را بردارید، به سالن بروید و این کار را به طور مناسب انجام دهید. کندن اکستنشن می تواند مژه های شما را هم از بین ببرد که خوب نیست. لازم به ذکر نیست که این کار درد هم دارد.

حتما بخوانید :
چرا هر زنی باید کانسیلری 5 درجه روشن تر از رنگ پوستش، داشته باشد

نباید هنگام اکستنشن ریمل داشته باشید

برودینا به من گفت “من ازین متنفرم که کسانی که برای اکستنشن به من مراجعه می کنند، ریمل می زنند. پاک کردن آن ها مشکل است.” او توصیه می کند که از ۲۴ ساعت قبل از انجام اکستنشن از ریمل استفاده نکنید. و هیچ دلیلی ندارد که پس از انجام اکستنشن شما از ریمل استفاده کنید، اگرچه ظاهرا برخی افراد این کار را انجام می دهند. اگر شما قبل از اکستنشن ریمل بزنید، برودینا می گوید باید آن ها را تا حد امکان پاک کنید زیرا “ماده ریمل می تواند پیوند چسب را ضعیف کند.” یعنی اکستنشن شما زمان زیادی باقی نمی ماند.

ممکن است به اکستنشن آلرژی داشته باشید

متاسفانه برخی از افراد به اکستنشن مژه یا چسب آن حساسیت دارند. اگر شما به اکستنشن فکر می کنید اما نگرانید که ممکن است به آن آلرژی داشته باشید، از سالن اکستنشن بپرسید که چسب آن ها از چه موادی ساخته شده و ببینید آنها اجازه می دهند اول یک تست انجام دهید یا نه. تا وقتی که آن ها را به مژه خود نچسبانید، تشخیص این موضوع مشکل است. اما اگر هردو چشم شما متورم و قرمز شد به احتمال زیاد آلرژی دارید. اگر فکر می کنید آلرژی دارید، یک آنتی هیستامین بخورید و به تکنسین خود بگویید که آن ها را حذف کند. در اکثر موارد حذف کردن مژه ها مشکل را حل می کند، اگر بازهم چشمانتان تحریک شده با دکتر خود تماس بگیرید. استفاده طولانی مدت از اکستنشن می تواند درماتیت تماسی را توسعه دهد. گاهی اوقات پس از انجام اکستنشن چشم من کمی خشک می شود، اما به طور معمول این به خاطر استفاده از نواری است که مژه های پایینی من را پایین نگه می دارد. برودینا توصیه می کند در هنگام اکستنشن اگر احساس قرمزی یا تورم یا سوزش در چشم داشتید، کمی استراحت کنید تا از توسعه آلرژی جلوگیری کنید.

حتما بخوانید :
چگونه پس از انجام مانیکور و اکریلیک، ناخن های خود را به زندگی برگردانیم؟

مزایای اکستنشن

گذشته از این که اکستنشن شما را مانند یک الهه زیبا می کند، می تواند شما را بیدارتر و هوشیارتر نشان دهد. همچنین آن ها می توانند شما را جوان تر کنند. من می توانم شهادت بدهم که اکستنشن مژه بسیار راحت است. وقتی از خواب بیدار می شوم انگار آرایش کرده ام درحالی که اینطور نیست، و این بسیار شگفت انگیز است و موجب صرفه جویی در وقت من می شود. من به ندرت چشمم را آرایش می کنم زیرا اکستنشن مژه برای من کافی است، من ریمل یا دیگر محصولات آرایشی چشم نمی خرم.

آن ها را امتحان کنید

با اینکه هیچکس برای زیبا شدن نیاز به اکستنشن مژه ندارد، آن ها یک راه عالی و مناسب هستند برای اینکه درباره خودتان احساس خوبی داشته باشید. شما با مژه های طبیعی خود زیبا هستید، اما اگر می خواهید کمی دلرباتر باشید و چشمانی درخشان تر و باز تر داشته باشید، یا می خواهید دیگر از ریمل استفاده نکنید اکستنشن مژه را امتحان کنید!

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن