حیوانات خانگیگربه

حقیقت یا داستان: آیا شیر برای گربه من خوب است؟

حقیقت یا داستان: آیا شیر برای گربه من خوب است؟Reviewed by فتح الهی on Jun 14Rating: 4.0حقیقت یا داستان: آیا شیر برای گربه من خوب است؟آنچه که شما باید قبل از شیر دادن به گربه بدانید درحالی که بسیاری از مردم بر این عقیده اند که شیر برای گربه ها خوب است، حقیقت این است که شیر واقعا سالم ترین نوشیدنی برای گربه ها نیست.

آنچه که شما باید قبل از شیر دادن به گربه بدانید
درحالی که بسیاری از مردم بر این عقیده اند که شیر برای گربه ها خوب است، حقیقت این است که شیر واقعا سالم ترین نوشیدنی برای گربه ها نیست. درواقع، این می تواند در بسیاری از گربه ها باعث یک سری از بیماری ها شود از ناراحتی معده گرفته تا کرامپ و اسهال شدید.
با این که ممکن است این طور به نظر برسد که بچه گربه شما کاملا از خوردن یک کاسه شیر لذت می برد، (به ویژه به این دلیل که آن از بسیاری جهات یک “غذای راحت” است و برای او یادآور شیر مادر است) اما شما نباید شیر را به بخشی از روتین غذایی گربه تبدیل کنید.
یکی از دلایل اصلی که شیر برای گربه های بزرگسال توصیه نمی شود این است که بسیاری از آن ها دچار مشکلات عدم تحمل لاکتوز و هضم آن هستند.
چرا گربه ها به لاکتوز حساسیت دارند؟
اکثر گربه ها فاقد آنزیم لاکتاز هستند که به هضم لاکتوز کمک می کند. هنگامی که لاکتوز هضم نشود، راهش را از طریق دستگاه گوارش پیدا می کند، و وارد آب روده می شود. لاکتوز نمی تواند به سادگی از طریق دیواره روده، به جریان خون منتقل شود.
علاوه بر این، گربه ها مستعد باکتری دل و روده هستند که می تواند باعث تولید گازهای دردناک و اسهال شود.
اگر گربه من شیر دوست داشته باشد و نسبت به آن واکنش بدی نداشته باشد چه؟
اگر حال او به هم نمی خورد یا اسهال ندارد، احتمالا با شیر کامل یا کم چرب مشکلی ندارد. گزینه دیگر این است که به گربه خود شیر بدون لاکتوز بدهید. برخی از کارشناسان توصیه می کنند که خامه بهتر از شیر منظم است، احتمالا به دلیل اینکه خامه نسبت به شیر معمولی یا کم چرب، لاکتوز کمتری دارد.
اخیرا چندین جایگزین شیر فاقد لاکتوز برای گربه ها توسعه یافته اند که می توانید آن ها را در برخی فروشگاه های بزرگ مواد غذایی و اکثر فروشگاه های عرضه کننده لوازم حیوانات خانگی پیدا کنید.
اگر گربه شما از خوردن شیر لذت می برد، ممکن است این محصولات را نیز دوست داشته باشد.
آیا شیر برای گربه ها ارزش غذایی دارد؟
شیر حاوی مواد مغذی ضروری که گربه ها برای رشد نیاز دارند، نیست. شیر زیاد می تواند اشتهای آن ها برای غذاهای مبتنی بر گوشت را بگیرد و باعث بیماری های ناشی از کمبود مواد مغذی شود.
اگر من به طور منظم به گربه شیر بدهم، بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد چیست؟
اگر گربه شما شیر می نوشد و از حملات منظم اسهال رنج می برد، این می تواند منجر به مرگ شود. به خصوص در بچه گربه ها زیرا باعث کم آبی بدن می شود.
گربه من باید به جای شیر چه چیزی بنوشد؟
گربه ها برای آبرسانی به بدن تنها نیاز به آب دارند. اما به گربه خود از شیر دستشویی یا وان آب ندهید. آن ها نیاز به آب شیرین و تازه در یک کاسه تمیز دارند.

حتما بخوانید :
کرم قلابدار در سگ ؛ همه چیز درباره کرم قلابدار در سگ ها که صاحبان سگ باید بدانند

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن