حیوانات خانگیسگ

حیوانات خانگی ؛ آیا حیوانات خانگی واقعا به سلامت کودکان کمک می کند؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
حیوانات خانگی ؛ آیا حیوانات خانگی واقعا به سلامت کودکان کمک می کند؟Reviewed by اعطاسی on Aug 13Rating: 4.0حیوانات خانگی ؛ آیا حیوانات خانگی واقعا به سلامت کودکان کمک می کند؟ ما فکر می کنیم که حیوانات خانگی برای سلامت کودکان و رفاه عاطفی ما فوایدی دارند. اما از لحاظ علمی، یک مطالعه جدید نشان می دهد، این ممکن است درست نباشد.

ما فکر می کنیم که حیوانات خانگی برای سلامت کودکان و رفاه عاطفی ما فوایدی دارند. اما از لحاظ علمی، یک مطالعه جدید نشان می دهد، این ممکن است درست نباشد.

طیف گسترده ای از مطالعات مختصر اخیرا پیشنهاد کرده است کودکانی که صاحب یک حیوان خانگی هستند یا با آنها ارتباط دارند، دارای سلامت جسمی و روحی بیشتری هستند. اما بزرگترین مطالعه که در این زمینه انجام شده است، تا به امروز این فرضیه را رد می کند.

این پژوهش جدید ابزارهای پیشرفته آماری مانند تجزیه تحلیل رگرسیون دوگانه را برای مطالعه این موضوع ارائه می دهد که دانشمندان برای ارزیابی تاثیر عوامل دیگر به جای مالکیت حیوانات، مانند درآمد خانواده که می تواند بر سلامت کودک تاثیر گذار باشند، استفاده کرده بود.

علاوه بر این، این بزرگترین مطالعه آماری برای بررسی ارتباط بین سلامت کودکان و داشتن حیوان خانگی  در خانواده است.

اولین نویسنده این مطالعه جرمی ویل مایلز است و لیلا پرست، یک متخصص آمار ، نویسنده متناظر بر این تحقیق است.

خرید کاندوم gifbanner - حیوانات خانگی ؛ آیا حیوانات خانگی واقعا به سلامت کودکان کمک می کند؟

تحقیقات موجود ممکن است منحرف شده باشد

مطالعات متعددی که توسط مایلز و همکارانش انجام شده، پیشنهاد می کند که داشتن یک حیوان خانگی ممکن است سلامت روحی و روانی کودکان را بهبود بخشد.

حتما بخوانید :
حقیقت یا داستان: آیا شیر برای گربه من خوب است؟

با این حال، بسیاری از این مطالعات می گویند که محققان دو معضل اصلی را مطرح کرده اند: اول، آنها به درستی همه عوامل را در نظر نمی گیرند – یعنی عواملی چون درآمد خانواده که ممکن است نتایج را منحرف کند.

از لحاظ آماری یک راه حل برای این مشکل، استفاده از «امتیاز تمایل طبیعی» است – رویکردی که به طور معمول به محققان اجازه می دهد احتمال وجود ویژگی های متفاوت مانند سن و جنسیت یک فرد را مورد بررسی قرار دهند که بر روی القاء اضطراب تاثیر دارد.

اما تعداد کمی از این مطالعات برای تاثیر حیوانات خانگی بر سلامت کودکان از تمایل طبیعی استفاده کرده اند.

ارتباط بین حیوانات خانگی و سلامت کودکان چیست؟

مایلز و همکارانش داده های مربوط به ۲۲۳۶ خانوار که سگ یا گربه را داشتند را تجزیه و تحلیل کردند و با ۲۹۵۵ خانوار که حیوان خانگی نداشتند مقایسه کردند.

این بررسی اطلاعاتی را درباره وضعیت سلامتی و رفتارهای مرتبط با سلامت روانی خانواده های مصاحبه گردآوری کرد. علیرغم این واقعیت که این بررسی در سال های اخیر انجام شده است، بررسی ۲۰۰۳ تنها موردی بود که مربوط به مالکیت گربه و سگ بود.

مایلز و همکارانشان تحقیقات خود را برای خانواده هایی که حداقل یک کودک ۵ تا ۱۱ ساله داشتند، محدود کردند.

سؤالات ارزیابی شده توسط محققان شامل سوالات مربوط به سلامت و رفاه کلی کودک، اینکه آیا کودک دچار اختلال بیش فعالی و کمبود توجه بوده و اینکه آیا والدین هیچ نگرانی در مورد خلق و خو، احساسات و رفتار کودک دارند یا نه، می شد.

حتما بخوانید :
5 راه سریع برای خسته کردن سگ خود

به طور کلی دانشمندان بیش از ۱۰۰ عامل مخدوش کننده که می توانستند بر نتایج تاثیر بگذارند، از جمله درآمد، مهارت های زبان و نوع مسکن که در آن زندگی می کنند، را مورد مطالعه قرار دارند.

این مطالعه، ارتباط قابل توجهی پیدا نکرد

این تحقیق نشان می دهد که، طبق آنچه انتظار می رفت، کودکان خانواده هایی که حیوان خانگی داشتند، سلامت بهتری داشتند و نسبت به خانواده های بدون حیوان خانگی، از نظر فیزیکی فعال تر بودند.

علاوه بر این کودکان در خانواده های دارای حیوان خانگی، احتمال بیش فعالی  بیشتری داشتند، اما والدین آنها در مورد خلق و خو، احساسات، رفتار و توانایی آنها در یادگیری کمتر نگرانی داشتند.

با این وجود، پس از آنکه محققان یافته های خود را تنظیم نمودند، ارتباط بین مالکیت حیوانات خانگی و سلامت کودکان از نظر آماری هیچ معنی نداشت.

دانشمندان می گویند این نتایج قابل اطمینان تر از تحقیقات قبلی است، زیرا مطالعه آنها تا به امروز بزرگترین نوع آن است.

“ما نمی توانیم شواهدی را پیدا کنیم که ثابت کند بچه هایی که در خانواده خود سگ یا گربه دارند از لحاظ رفاه ذهنی و یا سلامت جسمی خود بهتر هستند . همه افراد در تیم تحقیقاتی از این موضوع شگفت زده شده بودند – خیلی از ما با حیوانات خانگی زندگی کرده ایم و اساسا معتقدیم بین ما و حیواناتمان یک ارتباط وجود دارد.”

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید