زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

خوابیدن ؛ چطور میتوان خواب شب خوبی داشت؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
خوابیدن ؛ چطور میتوان خواب شب خوبی داشت؟Reviewed by فتح الهی on Jul 8Rating: 4.5خوابیدن ؛ چطور میتوان خواب شب خوبی داشت؟چطور میتوانم شب ها خوب بخوابم؟ سوالی است که اغلب از بیماران میشنوم، خیلی از آنهایی که سخت به خواب میروند و خواب می مانند.

چطور میتوانم شب ها خوب بخوابم؟ سوالی است که اغلب از بیماران میشنوم، خیلی از آنهایی که سخت به خواب میروند و خواب می مانند. بدن برای خوابیدن ساخته شده. بین راه حل ها آنهایی که به صورت طبیعی باعث خواب بدن میشوند بهترین هستند.

کلید در ثبات است.

برای بهبود خواب داشتن یک برنامه‌ی خواب منظم همم ترین مرحله است. یعنی هر روز در یک زمان بخوابید و بیدار شوید، حتی اخر هفته ها. تحقیقات نشان میدهد این نظم روزانه، به خواب کمک میکند.
چرا زمان خواب و بیداری منظم انقدر اهمیت دارد؟ چرخه ی خواب-بیدار توسط ساعت شبانه روزی بدن کنترل میشود. این یک ساعت بیولوژیکی در بدن است که ما را در چرخه ی ۲۴ ساعته استراحت و فعالیت قرار میدهد. ساعت شبانه روزی بدن بسیار حساس است. تنظیمات آن میتواند با یک تغییر کوچک در برنامه بهم بریزد، نتیجه ی خستگی مفرط یا چرخش شیفت کاری. اما تغییرات خیلی کوچکتر هم در آهنگ ساعت بدن تاثیر میگذارند.
تغییر زمان خواب یا بیداری حتی به اندازه یک ساعت میتواند باعث تنظیم مجدد ساعت بدن شود. این تغییرات باعث اختلالات در خواب میشود.
نور خورشید کمک میکند
قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم آفتاب به تقویت آهنگ ساعت بدن کمک میکند. نور خورشید توسط شبکیه چشم جذب شده و سیگنال الکتریکی به عصب چشم میفرستد.
و بعد عصب‌های چشم با هسته‌ی سوپراکیاسماتیک تماس برقرار میکند، مجموعه سلولهای اصلی مغز که ساعت بدن را کنترل میکند. از این راه نور خورشید به مغز شما پیام ارسال میکند که این زمان بیداری و هوشیاری است. قرار گرفتن در آفتاب -به خصوص صبح زود- میتواند انرژی روزانه را تقویت کند. بعد آن، وقتی هوا تاریک شد، بدن بیشتر برای یک خواب راحت آماده است. تابش آفتاب روزانه تولید ملاتونین در بدن را متوقف میکند، هورمونی که برای به خواب رفتن ضروری است. حتی ۱۰ دقیقه بیرون درفتن در طول روز به خواب شب کمک میکند.
کنترل کافئین
هیچ دلیلی ندارد کافئین را به طور کامل کنار بگذارید. فقط باید عاقلانه کافئین روزانه خود را مصرف کنید، و اینجوری در خواب شبتان اختلال ایجاد نمی شود. تاثیر کافئین در بدن بعد از ۸ تا ۱۰ ساعت از بین میرود، پس بهتر است بعد از ساعت ۲ بعدازظهر کافئین مصرف نشود. توصیه میکنم بیشترین مقدار مصرف کافئین در صبح باشد و در طول روز کاهش داشته باشد، و تا عصر دیگر مصرف نشود.
به دردهایتان رسیدگی کنید
درد یک مانع برای خواب است. درد در وقت خواب، خوابیدن و خواب ماندن را سخت تر میکند. زمان کاهش درد در عمیق ترین فاز خواب است، که برای بهبود و ذخیره مجدد انرژی اساسی و حیاتی است.
یک روند خواب قوی یک اساس برای یک استراحت سالم در طول زندگی است. اگه در تنظیم اساسی خواب مشکل دارید با دکتر خود مشورت کنید.

حتما بخوانید :
رژیم غذایی ضد التهاب - غذاهایی که باید بخورید یا از خوردن آن ها خودداری کنید، مزایای این رژیم غذایی
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید