بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند

دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اندReviewed by on May 15Rating:

آیا می توانیم با سرعت به سمت آینده حرکت کنیم؟

ما معتقدیم که موهای خاکستری زیبا است. شما هم چه اینطوری فکر کنید یا نه، اخیرا دستیابی به یک موفقیت علمی باعث شده است تا همه چیز درباره موی سر برای شما روشن شود.

محققان دانشگاه مرکز پزشکی جنوب غربی تگزاس به تازگی متوجه شده اند که ریشه از دست دادن موی سر، سلول های پوستی هستند. این بررسی که بر روی موش انجام شد و برای فهمیدن اینکه برخی تومورها چگونه به وجود می آیند آغاز شده بود، در نهایت با رسیدن به جواب این سوال که چرا موی انسان، سفید و تاس می شود، پایان یافت.

بر اساس این مطالعه، ساقه فاکتور سلول (SCF)، یک پروتئین ضروری برای رنگ مو است. هنگامی که این پروتئین وجود نداشته باشد، مو خاکستری یا سفید می شود. با این که دانشمندان این موضوع را از قبل می دانستند، این یافته ها نشان می دهد که “پس از این که آن سلول های بنیادی، یا پیاز فولیکول های مو و سلول های موجود در فولیکول مو که SFC تولید می کنند”، به سمت پایین حرکت می کنند، چه اتفاقی می افتد.

این مطالعه اظهار می دارد که هم اکنون محققان می توانند دنبال جواب این سوال باشند که به طور کلی چرا ما پیر می شویم، اما طبق گفته استادیار پوست، دکتر لو، این به آن معنی هم هست که در آینده می توان دارویی برای درمان سفیدی مو پیدا کرد.

حتما بخوانید :
رژیم غذایی ضد التهاب - غذاهایی که باید بخورید یا از خوردن آن ها خودداری کنید، مزایای این رژیم غذایی

لو گفت: “با این دانش، ما امیدواریم که در آینده برای ارائه ژن لازم فولیکول های مو، یک ترکیب موضعی بسازیم تا این مشکلات زیبایی را درمان کنیم.”

تا آن موقع، ما این مدل های موی خاکستری زیبا را می بینیم.

image023 11 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image025 12 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image027 13 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image029 14 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image031 0 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image003 2 1 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image005 3 1 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image007 4 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image009 5 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند  image014 7 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image017 8 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image019 9 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند image021 10 - دانشمندان فکر می کنند که علت سفید شدن و تاسی مو راپیدا کرده اند

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن