زیبایی و سلامتسلامت پوست

درمان آکنه بدون آسیب رساندن به پوست خود

درمان آکنه بدون آسیب رساندن به پوست خودReviewed by فتح الهی on Oct 15Rating: 4.5درمان آکنه بدون آسیب رساندن به پوست خودپیدا کردن درمان مناسب آکنه برای پوست شما می تواند یک کار دیوانه کننده باشد. با وجود اینهمه محصولات مختلف و استفاده از ترکیبی از کرم ها، فوم، اسکراب، سرم، مرطوب کننده ها و سایر محصولات، تقریبا غیرممکن است که بتوانید آنچه مناسب خودتان هست را پیدا کنید.

پیدا کردن درمان مناسب آکنه برای پوست شما می تواند یک کار دیوانه کننده باشد. با وجود اینهمه محصولات مختلف و استفاده از ترکیبی از کرم ها، فوم، اسکراب، سرم، مرطوب کننده ها و سایر محصولات، تقریبا غیرممکن است که بتوانید آنچه مناسب خودتان هست را پیدا کنید.

نه تنها محصولات مختلف به حدی زیاد هستند که سرتان گیج می رود، بلکه پوست هر کس با دیگری متفاوت است – پس ممکن است محصولی که برای یک نفر جواب می دهد، برای دیگری فایده ای نداشته باشد.

شما باید هنگام جستجو برای موثرترین و بهترین راه درمان آکنه برای پوست خود، چند چیز را در نظر بگیرید که همه آنها به طریقی به یکدگیر مربوط هستند. در اینجا چیزهایی را عنوان می کنیم که اگر واقعا می خواهید از شر آکنه خلاص شوید و پوستی تمیز و بدون جوش داشته باشید، باید توجه دقیقی به آنها کنید.

نوع پوست

این مهم است، زیرا نوع پوست شما در نهایت نشان می دهد که بدن شما چطور به یک درمان خاص واکنش نشان می دهد، بنابراین شما چه نوع پوستی دارید؟ آیا خشک و خشن است؟ آیا پوسته پوسته می شود؟ آیا چرب و مرطوب است؟ آیا معمولی است؟

این یک باور رایج است که تصور می شود تنها افرادی که پوست های چرب دارند دچار آکنه می شوند، اما این اصلا درست نیست، هرچند که افراد با پوست های چرب بیشتر در معرض ابتلا به جوش های پوستی هستند. هر دوی افراد دارای پوست چرب و پوست خشک می توانند آکنه های وحشتناکی را تجربه کنند اما روش درمان این دو گروه بسیار متفاوت است.

حتما بخوانید :
9 نشانه سرطان در مردان که نباید آن ها را نادیده گرفت

پوست چرب اغلب نیاز به یک درمان جامع و ترکیب مکمل های خوراکی دارد که بر روی هورمون ها و مکانیسم های تولید روغن در پوست تاثیر می گذارد که باعث آکنه می شوند. درمان هایی که فقط یک عنصر موضعی برای آکنه دارند، اغلب برای این نوع پوست بی فایده است.

از سوی دیگر، افرادی که پوست خشک دارند، آکنه ای دارند که به علت چیزهای جمع شده در پوست خشک و سایر آلودگی ها ایجاد می شود. برای افرادی که دارای این نوع پوست هستند، یک کرم لایه بردار ضروری است، زیرا پوست خشکی که منافذ را مسدود کرده و باعث آکنه شده است را از بین می برد.

کسانی که پوست معمولی دارند یعنی پوستشان نه خیلی خشک است و نه خیلی چرب، برای گرفتن نتایج قابل توجه، معمولا نیاز به یک سری درمان های منظم دارند.

نوع آکنه

نوع آکنه ای که در حال تجربه آن هستید، عامل مهمی در پیدا کردن درمان مناسب برای آکنه شماست.

اساسا چهار نوع مختلف آکنه وجود دارد. آنها به ترتیب از کمتر جدی تا و مشکل ترین ها عبارتند از:

سر سفید و سر سیاه ها – اینها شایع ترین انواع آکنه هستند که منجر به مسدود شدن حفره های پوستی می شود که می تواند سطح پوست را بشکند یا نشکند. این نوع از آکنه به راحتی ، اغلب در عرض چند روز پس از اعمال درمان موضعی ساده درمان می شود.

جوش های چرکی و کورک ها – این نوع آکنه آنهایی هستند که اکثر مردم وقتی آکنه می بینند، درباره شان فکر می کنند. یک برآمدگی قرمز متورم با مرکز سفید و زرد. آنها معمولا در اطراف دهان و پیشانی جمع می شوند و اغلب می ترکند و منجر به مشکلات بیشتر می شوند. اینها نسبت به جوش های سرسیاه و سرسفید، ریشه عمیق تری دارند، اما می توانند به صورت موضعی درمان شوند، و معمولا نیاز به چند نوع درمان مختلف دارد.

حتما بخوانید :
این 9 ویژگی می تواند به شما کمک کند تا در هر شرایطی رشد کنید

آکنه های کیستی و گره ای – دردناک ترین و عمیق ترین آکنه ها، این نوع آکنه است که درمان آن نیز سخت تر است. ظاهر کیست ها و گره ها مانند جوش های چرکی و کورک ها است، اما ریشه های آنها چند لایه زیر پوست است. این جوش ها عمیق و زیر پوستی هستند و درمان های موضعی اغلب بی فایده است. تنها راه واقعی درمان آکنه های کیستیک و گره ای استفاده از یک درمان خوراکی است که می تواند ریشه های عمیق آکنه را از بین ببرد. کرم موضعی عملا بی فایده است.

سن

اگرچه این از دو عامل دیگر کمتر مهم است، اما سن نقش مهمی در نوع درمان شما دارد.

همان طور که بزرگتر می شویم، پوست ما شروع به نازک شدن می کند، و حساسیت بیشتری نسبت به درمان دارد. به همین دلیل درمان های سخت مانند بنزوئیل پراکسید می تواند برای افراد جوان مناسب باشد، اما در افراد مسن می تواند به طور جدی به پوست آسیب وارد کند.

به همین ترتیب، افراد جوان تر به علت شار ثابت هورمون هایی که در طول سال های نوجوانی و در اوایل بزرگسالی اتفاق می افتد، تمایل دارند پوست چرب تری داشته باشند. بنابراین، درمان آنها با درمان بزرگسالان متفاوت خواهد بود.

بنابراین بهترین درمان برای من چیست؟

این سوالی نیست که بتوان به سادگی پاسخ داد، زیرا هر کسی متفاوت است. بعضی از مردم سال ها تلاش می کنند تا یک محصول مراقبت از پوست که برای آنها جواب می دهد را پیدا کنند. بسیاری از افراد، از محصولاتی که تبلیغ می شود استفاده می کنند و در نهایت خشمگین و ناامید می شوند.

حتما بخوانید :
مراقبت از مو ؛ نکاتی برای مراقبت از مو

با ترکیب یک مکمل خوراکی کاملا طبیعی و مصنوعی با مجموعه ای از درمان های موضعی – یک پاک کننده موضعی، یک شستشو دهنده پوست، یک اسکراب روزانه و یک مرطوب کننده به دنبال یک درمان جامع باشید، که برای نوع پوست شما مناسب است.

مکمل دهانی یک نوآوری جدید قدرتمند است که در جهت ریشه کن کردن آکنه عمیق پوستی مانند کیست ها و گره ها و حتی جوش های چرکی عمل می کند، در حالی که سایر روش ها برای از بین بردن جوش های موضعی مانند جوش های سرسیاه و سرسفید مناسب هستند. حتی نشان داده شده است که آنها می توانند زخم آکنه را کاهش دهند.

برای پوست هایی که نسبت به بنزوئیل پراکسید حساس هستند که می تواند موجب قرمزی و التهاب پوست شود، درمان های موضعی با محصولات حاوی اسید سالیسیلیک بهتر است. این به خصوص در درمان آکنه بزرگسالان مفید است، که همانطور که قبلا اشاره شد، حساسیت بیشتری نسبت به بنزوئیل پراکسید دارند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن