زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

دلایل استرس ؛ چک کردن مداوم گوشی باعث استرس می شود

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
دلایل استرس ؛ چک کردن مداوم گوشی باعث استرس می شودReviewed by فتح الهی on Jul 4Rating: 4.5دلایل استرس ؛ چک کردن مداوم گوشی باعث استرس می شودگوشیتان را زیاد چک می کنید؟ شما تنها نیستید، اما این کار ممکن است باعث استرس شما شود. امروزه در میان تکست ها، ایمیل ها، تعداد در حال افزایش گزینه های رسانه های اجتماعی و برنامه های دیگر، بسیاری از ما گوشی های هوشمند داریم

گوشیتان را زیاد چک می کنید؟ شما تنها نیستید، اما این کار ممکن است باعث استرس شما شود.
امروزه در میان تکست ها، ایمیل ها، تعداد در حال افزایش گزینه های رسانه های اجتماعی و برنامه های دیگر، بسیاری از ما گوشی های هوشمند داریم و بیشتر از آنچه که باید، به آن ها وابسته هستیم. در حالی که قبلا چک کردن گوشی و یا پیام دادن هنگام شام و یا هنگام ارتباط با افراد واقعی در زندگی، کاری گستاخانه بود، اما امروزه چک کردن گوشی و کار با آن ، بیشتر و بیشتر تبدیل به یک کار معمولی شده است. با این حال، بر اساس نظرسنجی که انجمن روانشناسی آمریکا (APA) انجام داد، این موضوع با استرس مرتبط است.
بررسی سالانه استرس در آمریكا توسط APA در سال ۲۰۱۷ در دو بخش منتشر شد و قسمت اول با تمركز بر مقابله با تغییر و دومین قسمت با تمرکز بر استرس ناشی از تکنولوژی و رسانه های اجتماعی بود. یافته های متعددی وجود دارد که جالب و متناسب با اکثر ما است. روشن است که فناوری و استفاده از رسانه های اجتماعی بر سطح استرس، شادی و سلامت ما تأثیر می گذارد. یکی از برجسته ترین یافته ها این است که بسیاری از ما اغلب تلفن های خود را چک می کنیم و این با سطوح بالاتر استرس ارتباط دارد. در اینجا جزئیات بیشتر در مورد این موضوع و دیگر جنبه های مهم آن وجود دارد.
هم اکنون اکثر ما گوشی های هوشمند داریم
براساس این نظرسنجی، ۷۴ درصد از آمریکایی ها دارای یک گوشی هوشمند متصل به اینترنت هستند. علاوه بر این، ۵۵ درصد دارای یک تبلت هستند و تقریبا ۹ یا ۱۰ درصد رایانه دارند. ما متصل هستیم.
استفاده از رسانه های اجتماعی افزایش یافته است
در حالی که در سال ۲۰۰۵ تنها ۷ درصد از بزرگسالان در آمریکا از رسانه های اجتماعی استفاده می کردند (مای اسپیس را به یاد می آورید؟)، در سال ۲۰۱۵، این میزان به ۶۵ درصد افزایش پیدا کرد.
جوانان (۱۸-۲۹ ساله) حتی بیشتر به این شبکه ها متصل هستند، که در سال ۲۰۱۵ ، ۹۰ درصد آن ها کاملا از رسانه های اجتماعی استفاده می کردند (در مقایسه با ۱۲ درصد در سال ۲۰۰۵). هرچه رسانه های اجتماعی ما را بیشتر و بیشتر متصل می کنند، این اعداد بیشتر افزایش می یابند.
در سال ۲۰۱۶ ، ۷۹ درصد از بزرگسالانی که آنلاین بودند، فیسبوک داشتند و این باعث شد که فیسبوک محبوب ترین پلتفرم رسانه اجتماعی در میان بزرگسالان در آمریکا باشد.
اینستاگرام، پینترست و لینکدین به ترتیب ۳۲، ۳۱ و ۲۹ درصد مورد استفاده قرار گرفته اند. توییتر کمی کمتر محبوب است، اما تقریبا هر یک از چهار نفر (۲۴ درصد) از آن استفاده می کند. و باز هم، ما متصل هستیم!
چک کردن دائمی گوشی در حال تبدیل شدن به یک کار معمولی است
در حالی که این پدیده نسبتا جدید است، این افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی و دستگاه های متصل به اینترنت باعث شده است بسیاری از مردم تلفن خود را برای تکست، ایمیل و پست های رسانه های اجتماعی، به طور مداوم چک کنند. چیزی که زمانی شاید فقط یک راه برای گذراندن زمانی بود که در انتظار یک اتوبوس بودیم یا یک راه برای کنار آمدن با شرایط اضطراری در کار بود، اکنون تبدیل به یک رفتار عادی شده است که بسیاری از ما بدون تفکر انجام می دهیم. در واقع، بر اساس نظرسنجی، ۴۳ درصد از آمریکایی ها گزارش داده اند که به طور مداوم گوشی های خود را چک می کنند.
ایجاد استرس
تقریبا یک نفر از هر پنج نفر (۱۸ درصد) گزارش می دهند که استفاده ازتکنولوژی، یک منبع قابل توجه استرس زا است. همچنین نکته جالب این واقعیت است که کسانی که به طور مداوم گوشی های خود را چک می کنند، بیشتر احتمال دارد تکنولوژی را به میزان کم یا زیاد، استرس زا بدانند. چند دلیل برای آن وجود دارد:
– بحث های سیاسی و فرهنگی: بیش از دو پنجم چک کننده های مکرر گوشی (۴۲ درصد) در مقایسه با ۳۳ درصد از کسانی که به طور مداوم گوشی خود را چک نمی کنند، گزارش می دهند که بحث های سیاسی و اختلافات فرهنگی در رسانه های اجتماعی باعث ایجاد فشار بر آن ها می شود. با توجه به این که درگیری برای افراد بیشتر استرس زا است، و درگیر شدن در یک محیط متضاد منجر به استرس بیشتری می شود این موضوع قابل درک است.
– تأثیرات بر سلامتی: استرسی که ضعیف مدیریت شود با بسیاری از پیامدهای منفی سلامتی ارتباط دارد و تحقیقات قبلی نشان داده اند که بسیاری از آمریکایی ها از تأثیرات تنش بر سلامت خود نگران هستند. این نظرسنجی هیچ تفاوتی نداشت: ۴۲ درصد از افراد (در مقایسه با ۲۷ درصد از افرادی که به طور مداوم گوشی خود را چک نمی کنند) در مورد تاثیرات منفی رسانه های اجتماعی بر سلامت جسمی و روانی خود نگران هستند. این احتمالا یک نگرانی به جا است، زیرا معلوم شده است که مقایسه اجتماعی رسانه های اجتماعی با کاهش شادی و رفاه و افزایش سطح استرس نیز مرتبط است. و استرس مدیریت نشده می تواند از راه های مختلفی بر سلامت تاثیر بگذارد.
– احساس جدا بودن: کسانی که مدام در رسانه های اجتماعی هستند، به طور جدی بیشتر احساس دور بودن و جدا ماندن از دیگران می کنند. ۴۴ درصد از چک کننده های ثابت، گفته اند که احساس می کنند از خانواده و دوستانشان جدا هستند، حتی زمانی که با آن ها هستند. (این در مقایسه با ۲۷ درصد افرادی است که به طور مداوم در رسانه های اجتماعی نیستند و همین احساس را دارند). آن ها این احساس را نتیجه تکولوژی می دانند. با این حال، جالب توجه است که ۳۵ درصد از چک کننده های مداوم، به دلیل در دسترس بودن رسانه های اجتماعی، تمایلی ندارند که شخصا با خانواده و دوستانشان وقت بگذرانند. (در حالی که، تنها ۱۵ درصد ار افراد غیر چک کننده گزارش مشابهی در این زمینه داده اند.) تنهایی همچنین می تواند به سلامتی و خوشبختی آسیب برساند، زیرا تنهایی دارای خطرات خاصی است و حتی می تواند “مسری” باشد. درواقع این اتصال، یک جدایی واقعی را به وجود آورده است.
باید از این شبکه های اجتماعی جدا شد یا نه؟
اکثریت ما (۶۵ درصد) “تا حدودی” یا “شدیدا” موافق هستیم که جدا شدن از این شبکه ها، گاه به گاه برای سلامت روان مهم است. با این حال، به طرز عجیبی، تنها ۲۸ درصد از کسانی که به اهمیت این کار باور دارند، واقعا این کار را انجام می دهند. دلایل این امر تا حدودی پیچیده است.
علاوه بر عادت، بسیاری از افراد معتقدند رسانه های اجتماعی دارای مزایایی هستند. ۳۶ درصد می گویند که رسانه های اجتماعی به آنها کمک کرده است تا هویت خود را به نوعی رشد دهند، هرچند تقریبا نیمی (۴۸ درصد) نیز در مورد تاثیرات منفی بر سلامت جسمی و روانی خود، نگران هستند.
در حال حاضر ما در حال تلاش هستیم که حداقل، چک کردن مداوم گوشی خود را محدود کنیم. در این نظرسنجی، ۲۸ درصد (و ۳۲ درصد از والدین) گزارش داده اند که استفاده از تلفن ها را در طول شام ممنوع کرده اند، که یک راه خوب برای آگاهانه غذا خوردن و ارتباط با کسانی است که در اطراف ما هستند. افراد همچنین گزارش کرده اند که نوتیفیکیشن رسانه های اجتماعی را غیر فعال کرده اند (۱۹ درصد).
چگونه چک کردن مداوم گوشی را متوقف کنیم
مردم در مسیر درستی هستند. غیرفعال کردن اعلان ها یک ایده خوب است به عنوان راهی برای جلوگیری از یادآوری مداوم این که کسی در جایی چیزی گفته است که ممکن است توجه ما را جلب کند که باعث می شود توجه ما را به افرادی که در مقابل ما هستند از بین ببرد. محدود کردن استفاده از تلفن در زمان شام یک راه ساده دیگر برای کم کردن دسترسی به رسانه های اجتماعی و تمرکز بر افرادی است که در زندگی واقعی ما هستند. این همچنین می تواند راهی برای تمرین محدود کردن استفاده در زمان های دیگر باشد، زیرا شما بیشتر گوشی خود را خاموش می کنید، یا آن را در اتاق دیگری قرار می دهید. در اینجا چند استراتژی دیگر وجود دارد که میتواند مفید باشد:
– در زمان های خاصی از روز آفلاین شوید: اگر در زمان هایی که مشغول انجام کاری هستید (مانند شام، بعد از یک ساعت خاص از شب یا حتی هر ساعت دیگر) به سراغ گوشی خود نروید، به خودتان یاد می دهید تا در دسترس بودن خود را محدود کنید. شما همچنین به دیگران آموزش می دهید که انتظار نداشته باشند شما به طور مداوم در دسترس باشید. این مرز کوچک در زمان های دیگر و به روش های دیگر کمک می کند تا بتوانید از فضای مجازی، فاصله بگیرید.
– از “حالت خواب” (sleep mode) گوشی خود استفاده کنید: گوشی خود را در حالت خواب قرار دهید و تنها هر یک ساعت یک بار آن را چک کنید. این یک روش خوب برای دریافت اعلان ها است اما در حالت بی صدا، بنابراین شما می توانید انتخاب کنید که چه زمانی اجازه می دهید در کار شما اختلال ایجاد کنند. این کار کنترل شما را بیشتر می کند.
– از افراد دیگر بخواهید در این کار شما را همراهی کنند: اعلام کنید که دوست دارید، وقتی با مردم هستید، گوشی خود را کمتر چک کنید. حتی می توانید با دوستانتان قرار بگذارید که وقتی با هم هستید، هیچ کدام به سراغ گوشی هایتان نروید، همانطور که در “زمان های قدیم” (مانند سال ۲۰۰۵) گوشی نداشتید. این می تواند به شما کمک کند تا با افرادی که در کنارتان هستند، ارتباط برقرار کنید.
– اپلیکیشن های گوشی خود را حذف کنید: اگر برنامه های رسانه های اجتماعی را در تلفن خود حذف کنید، مجبور خواهید شد فقط زمانی که پای کامپیوتر یا تبلت هستید از آن ها استفاده کنید. این باعث می شود که عادت چک کردن گوشی خود را کم کنید و آن را به چالش بکشید، اما این کار به طور کامل شما را جدا نمی کند. ایده این است که خودتان در مورد آن بیشتر فکر کنید و رسانه های اجتماعی را کمتر در دسترس قرار دهید، اما به طور کامل آن ها را حذف نکنید.
– مدیتیشن را امتحان کنید: از آنجا که چک کردن گوشی شما می تواند یک عادت بسیار مخرب باشد، انجام دادن آن بدون فکر، آسان است. پیدا کردن یک یک عادت جدید مانند مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا از همین الان، آگاهی و هوشیاری خود را بالا ببرید. این کار همچنین می تواند به شما کمک کند تا در لحظه زندگی کنید و در زمان حال حضور داشته باشید، نه اینکه در فکر این باشید که الان چه کسی آنلاین است و چه حرفی می زند. تمرین کنید که با تمام حواستان حاضر باشید و به این ترتیب گذاشتن گوشی در جیبتان، آسان تر خواهد شد.
www.verywell.com

حتما بخوانید :
مراقبت از مو و راه های مراقبت و نگهداری از مو
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید