صفحه اصلی / کودکان / سلامت کودک / دکترها می گویند: نباید به کودکان زیر یک سال، آب میوه داد
8203984230rwksfjw9045u20394 - دکترها می گویند: نباید به کودکان زیر یک سال، آب میوه داد

دکترها می گویند: نباید به کودکان زیر یک سال، آب میوه داد

دکترها می گویند: نباید به کودکان زیر یک سال، آب میوه دادReviewed by on May 30Rating:

آیا آب میوه واقعا برای کودکان ما خوب است؟ در اینجا کارشناسان، چند راهنمایی درباره مصرف آب میوه برای کودکان را بیان می کنند.

آب میوه نوشیدنی است که همه پدر و مادرها روی آن حساب می کنند، پر از مواد مغذی است و بچه ها آن را دوست دارند. متاسفانه دفعه بعدی که خواستید برای کودک خود آب میوه درست کنید، شاید بخواهید دوباره روی این کار فکر کنید.

آکادمی اطفال آمریکا، دستورالعمل جدید مصرف آب میوه را منتشر کرده است، و می گوید که این نوشیدنی به آن اندازه که پدر و مادرها فکر می کنند هم سالم نیست. حال آن ها محدودیت های سخت تری را نسبت به قبل، برای کودکان در تمام سنین در نظر گرفته اند.

این گزارش جدید توضیح می دهد که حتی آب میوه ۱۰۰ درصد خالص هم برابر با میوه تازه نیست، که ما اینطور فکر می کردیم. درحالی که آب میوه ممکن است مواد مغذی مانند ویتامین C و کلسیم داشته باشد، اما فاقد پروتئین و فیبر است که برای رشد کودکان مهم است.

درواقع، آب میوه زیاد ممکن است اثرات منفی بر روی بچه های کوچک تر داشته باشد! دکتر السی تاوراس می گوید “ما مطالعاتی انجام دادیم که نشان می دهد نوزادانی که در دوره اولیه زندگی خود آب میوه زیاد تری می نوشند، در آینده بیشتر احتمال دارد که به سمت نوشابه و نوشیدنی های حاوی قند کشیده شوند.”

در این جا دستورالعمل های جدیدی برای والدین ارائه شده است که بر اساس سن کودکان طبقه بندی شده است:

حتما بخوانید :
چگونه با کودک خود درمورد تفاوت بین خواسته ها و نیازها صحبت کنیم

بچه های زیر یک سال

به کودکان یک ساله و زیر آن نباید اصلا آب میوه داد مگر اینکه توسط پزشک برای رفع یبوست، تجویز شده باشد.

پیش از این، AAP تنها این را برای نوزادان زیر ۶ ماه توصیه کرده بود. با این حال از آن به بعد، تحقیقات نشان داده است که ارتباط احتمالی بین مصرف آب میوه و چاقی و همچنینن پوسیدگی دندان ها وجود دارد.

هرچند آب میوه می تواند مغذی باشد، در گزارش آمده است که آن ها در طول اولین سال زندگی کودک “عملا هیچ نقشی” ندارند. نه تنها آب میوه، بلکه آن دسته از محصولات آبی گرانقیمت، که ادعا می شود برای کودکان طراحی شده اند نیز “فاقد ارزش” هستند!

کودکان ۱ تا ۳ سال

محققان هشدار می دهند که برای نوزادان بزرگ تر، آب میوه باید در طول روز به آن ها داده شود و نه در زمان خواب. به این دلیل که وجود کربوهیدرات در آب میوه می تواند منجر به پوسیدگی دندان ها شود.

همچنین پدر و مادرها نباید از آن برای آرام کردن بچه ها یا مدیریت بیماری اسهال، استفاده کنند. درواقع نوشیدن بیش از حد آب میوه می تواند باعث اسهال و یا اتساع شکم شود.

کودکان ۴ تا ۶ سال

مصرف روزانه آب میوه خالص آن ها نباید بیش از ۴ تا ۶ اونس یعنی حدود ۱۱۸ تا ۱۷۷ میلی لیتر باشد.

مصرف روزانه آب میوه خالص نباید از ۸ اونس یا ۲۳۶ میلی گرم، تجاوز کند. ۱ فنجان آب میوه در روز به اندازه ۲ تا ۲ و ½ فنجان میوه می شود.

حتما بخوانید :
سرگرمی کودکان ؛ آزمایش های علمی سرگرم کننده برای بچه ها

نکاتی برای والدین

در اینجا چند نکته را بیان می کنیم تا بتوانید خود را با دستورالعمل جدید مصرف آب میوه وفق دهید.

  • آب میوه را با شیر یا آب جایگزین کنید – شیر سرد کم چرب یا بدون چربی، یک گزینه عالی برای روزهای گرم است. و البته هیچ چیزی نمی تواند با یک فنجان آب برای رفع خستگی و آبرسانی به بدن، مقابله کند.
  • روی آوردن به میوه تازه – میوه تازه سرشار از فیبر است و برای رژیم غذایی بچه ها ضروریست! شما می توانید میوه را برای نوزادان، له کرده یا آن را تبدیل به پوره کرده تا خوردنش آسان شود.
  • رقیق نکنید – شما ممکن است فکر کنید که می توانید با اضافه کردن کمی آب به آب میوه و رقیق کردن آن، در این دستورالعمل ها تقلب کنید. متاسفانه، براساس این گزارش، رقیق کردن لزوما باعث کاهش خطرات بهداشت دهان و دندان بچه های شما نمی شود.
  • مخلوط کنید، آب نگیرید – آب گرفتن میوه باعث حذف فیبر آن می شود در حالی که مخلوط کردن، فیبر را حفظ می کند.
  • برای مسواک زدن یک ساعت صبر کنید – آب میوه مینای محافظ دندان را نرم می کند. پس از نوشیدن آب میوه یک ساعت صبر کنید تا مینای دندان دوباره سخت شود و سپس مسواک بزنید.

درباره

این مطالب را نیز ببینید!

kwtjewltjwlktjwelktj3i4tj34it34u34tu3c0ituv3irtu3owei - ایده هایی برای آماده کردن بچه ها برای سال جدید تحصیلی 96-97 و رفتن به مدرسه

ایده هایی برای آماده کردن بچه ها برای سال جدید تحصیلی ۹۶-۹۷ و رفتن به مدرسه

ایده هایی برای آماده کردن بچه ها برای سال جدید تحصیلی 96-97 و رفتن به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *