شروع زندگینامزدی ، عقد و عروسی

رازهای ازدواج ; هنگامی که ازدواج می کنید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
رازهای ازدواج ; هنگامی که ازدواج می کنید چه اتفاقی برای بدن شما می افتدReviewed by فتح الهی on Aug 7Rating: 4.5رازهای ازدواج ; هنگامی که ازدواج می کنید چه اتفاقی برای بدن شما می افتدعروسی می تواند به سرعت زندگی ما را تغییر دهد. پیگیری گل ها، تعیین بودجه و ترتیبات سالن عروسی مانند یک کار تمام وقت است. پس بعد از اینکه روز عروسی به پایان می رسد، چه اتفاقی م

عروسی می تواند به سرعت زندگی ما را تغییر دهد. پیگیری گل ها، تعیین بودجه و ترتیبات سالن عروسی مانند یک کار تمام وقت است. پس بعد از اینکه روز عروسی به پایان می رسد، چه اتفاقی می افتد؟

در واقع، اتفاقات بسیاری برای سلامت ما می افتد. ازدواج با یک فرد حمایت کننده باعث می شود ما انتخاب های سالم تری داشته باشیم، اما این همه چیز نیست. در اینجا تعداد کمی از تغییراتی که پس از ازدواج اتفاق می افتد را توضیح می دهیم.

احساس تنش کمتری خواهید داشت
ازدواج رسیدن به آرامش است. پس از یک سال استرس داشتن در مورد عروسی، شما بلاخره می توانید استراحت کنید. زوج های متاهل احساس تنش کمتری نسبت به افراد مجرد دارند. کیمبرلی هرشنسون، درمانگر بالینی می گوید “از آنجا که شما دیگر به دنبال یک شریک برای زندگی خود نیستید، اولویت ها پس از ازدواج تغییر می کند و همچنین طرز فکر، اضطراب، و ترس تغییر می کند. بعد از ازدواج استرس کاهش می یابد. عشق عمیق تر و مهربان تر می شود، به شما اجازه می دهد که گارد خود را پایین بیاورید و عمیق ترین افکار خود را بدون احساس قضاوت به اشتراک بگذارید”.
بنابراین از این پدیده استفاده کنید و وقتی که احساس تنش و یا درماندگی کردید، آن را با شریک زندگیتان در میان بگذارید.

ممکن است سالم تر شوید
اگر شما برای عروسی خود یک رژیم روزانه داشتید، اکنون می توانید آن را راحت تر بگیرید. ازدواج به شما انگیزه می دهد تا حتی بدون اینکه متوجه آن شوید، سالم تر زندگی کنید. یکی از دلایل آن این است که ازدواج به شما قدرت پاسخگویی می دهد.
هرشنسون توضیح می دهد: “داشتن یک شریک متعهد به شما اجازه می دهد که به کسی پاسخگو باشید.” “شما ممکن است یکدیگر را تشویق کنید که با پزشک خود یک قرار ملاقات ترتیب دهید، به خوبی غذا بخورید و ورزش کنید. مطالعات نشان می دهد که ازدواج عملا می تواند طول عمر را افزایش دهد.”
اکنون که زندگی شما به گونه ای عمیق بر زندگی شخص دیگری تاثیر می گذارد، ممکن است آن را جدی تر بگیرید و از سلامتی شروع کنید. بر اساس یک مطالعه مربوط به ورزش و سلامت، محققان دریافتند که وقتی شرکت کنندگان در این مطالعه از مجردی درمی آیند و ازدواج می کنند، میزان فعالیت بدنی آنها افزایش می یابد. در حقیقت، ازدواج می تواند مانند ترک سیگار بر سلامت شما تاثیر بگذارد!

حتما بخوانید :
عروس خانم های خاص پسند ؛ دکور عروسی کاکتوسی، جدید ترین مد امسال است سال 96 - 2017

یا ممکن است افزایش وزن پیدا کنید
ازدواج منجر به انتخاب سالم تر می شود، اما اگر به جای شروع تمرین در باشگاه تصمیم به خوردن چیپس و تفریح کردن داشته باشید، ممکن است با این مزایای سلامتی خداحافظی کنید.
هرشنسون می گوید: “از سوی دیگر، ازدواج می تواند به افزایش وزن منجر شود. همانطور که با شریک زندگی تان راحت تر هستید و احساس امنیت می کنید، ممکن است احساس نیاز به تحت تاثیر قرار دادن شریک خود را نداشته باشید. علاوه بر این، ممکن است مسئولیت بیشتری در خانه داشته باشید و به سالم خوردن و ورزش اهمیت ندهید.”
اگر یک شیوه زندگی سالم برای شما مهم است، زمان غذا خوردن و ورزش کردن را با هم تنظیم کنید. در این کار از یکدیگر حمایت کنید.

خرید کاندوم gifbanner - رازهای ازدواج ; هنگامی که ازدواج می کنید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد

آماده شدن برای “بدن پدر”
یکی دیگر از دلایل اینکه بعد از ازدواج ممکن است چاق شوید این است که بدن شما به معنای واقعی کلمه تغییر شکل پیدا می کند. این به ویژه برای آقایان صادق است.
“یک مطالعه در هاروارد نشان داد که وقتی یک مرد به یک زن متعهد می شود، تستوسترونش افت می کند و این موجب تغییرات در بدن، به خصوص حجم عضلات و چربی بدن می شود.” داون ماسلار، استاد زیست شناسی می گوید “این چیزی است که می تواند به ” بدن پدر” منجر شود. تستوسترون عضلات را تولید می کند، بنابراین با تستوسترون کمتر، شما تمایل به داشتن ماهیچه کمتری دارید و کالری کمتری می سوزانید. این باعث می شود که چربی بیشتری ذخیره شود، معمولا در اطراف شکم.”

تغییر تصمیم گیری
هنگامی که در زندگی خود به فرد دیگری متعهد می شوید همه چیز تغییر می کند. من در شیکاگو بزرگ شدم، همیشه فکر می کردم که بعد از کالج به خانه برمی گردم. با این حال، الان ده سال گذشته است و من هنوز هم در کشور شوهرم زندگی می کنم. تصمیم گیری هنگامی که در احساسات دیگران تاثیر می گذارند، ناگهان بسیار متفاوت می شود. “ذهنیت شما از” من “به” ما “تغییر می کند. هرشنسون می گوید: شما به جای تصمیم گیری های شخصی، شروع به دیدن خود به عنوان بخشی از یک تیم می کنید. “تصمیم گیری تغییر می کند، زیرا شما اکنون به شخص دیگری فکر می کنید.”

حتما بخوانید :
سن ازدواج ؛ مردم سراسر دنیا در چه سنی ازدواج می کنند؟

این تغییر تصمیم گیری می تواند با توجه به تغییرات فیزیکی که در مغز شما اتفاق می افتد، انجام شود. هنگامی که عاشق می شویم، مواد شیمیایی جدیدی در مغز ما طغیان می کند. افزایش دوپامین، مراکز لذتبخش ما را فعال می کند و این افزایش حتی بعد از چند سال یا چند دهه پس ازدواج ادامه می یابد. استاد پزشکی هاروارد ریچارد شوارتز گفت: “تحقیق در مورد هنر عشق برای اولین بار ثابت کرد که مردم وقتی می گویند پس از ۱۰ یا ۳۰ سال ازدواج هنوز هم دیوانه وار عاشق هم هستند، دروغ نمی گویند.”

عمر شما بیشتر می شود
با تمام این انتخاب های سالم که شما دو نفر با هم انجام می دهید، جای تعجب نیست که بر روی امید به زندگی شما تاثیر می گذارد. مطمئنا، ورزش کردن و مراجعه به پزشک مهم است، اما ازدواج یکی دیگر از مزایای سلامتی را فراهم می کند. داشتن این حمایت اجتماعی بسیار ارزشمند است.
دکتر بن مایکلز می گوید: “گمان ما این است که زوج ها یکدیگر را تشویق می کنند که بهتر غذا بخورند، ورزش کنند، با دکتر دیدار کنند و آنچه را که دکتر می گوید انجام دهند. برقراری ارتباط با هم برای سلامت روحی و جسمی نیز مفید است. راحتی داشتن یک شریک قابل اعتماد باعث ایجاد اندورفین هایی می شود که در بدن تاثیر می گذارند. هرچه بیشتر از ازدواج می گذرد و سن افراد بالاتر می رود، داشتن یک شریک که شما را به خوبی می شناسد، کمک می کند طولانی تر و شادتر زندگی کنید.
بنابراین دفعه بعد که همسرتان با پرسیدن همان سوالاتی که یک ساعت پیش از شما پرسیده بود، شما را دیوانه می کرد فقط به یاد بیاورید که او به شما کمک می کند تا زندگی طولانی تر و سالم تری داشته باشید.

ممکن است دچار توسعه درد شوید
داشتن یک شریک حمایت کننده که شما را تشویق می کند فعال باشید و به دکتر مراجعه کنید، قطعا به سلامت شما کمک می کند، اما زمانی که شریک زندگی شما بیمار است چه می شود؟ اگر همسر شما یک بیماری مزمن داشته باشد، بر سلامتی شما تأثیر خواهد گذاشت؟
یک مطالعه در تحقیقات روانشناسی، اثرات درد مزمن را در ازدواج بررسی کرد. محققان دریافتند که وقتی همسر یک شخص اختلال مزمن درد دارد، فرد دیگر احتمال بیشتری برای نشان دادن علائم درد در ارتباط با افسردگی دارد. به بیان ساده، بار داشتن یک همسر بیمار بر روی شانه شما سنگین است و می تواند در طول زمان بر سلامت شما تاثیر بگذارد. اطمینان حاصل کنید که هنوز هم برای خود و سلامت خودتان زمان می گذارید.

حتما بخوانید :
4 مبارزه ای که هر عروس قبل از روز عروسیش دارد

شما ممکن است کمتر ورزش کنید
با وجود اینکه بسیاری از مطالعات نشان داده اند که افراد متاهل بیشتر تمرین می کنند، همیشه این اتفاق نمی افتد. هنگامی که ازدواج کردید، به نظر می رسد که زندگی به سرعت به جلو حرکت می کند، و همه این تغییرات زندگی می تواند تمرین کردن را سخت کند. همانطور که سن شما بالا می رود، تغییرات دیگری مانند ترفیع کاری و بچه دار شدن را تجربه خواهید کرد. تمام این تغییرات وقت آزادی را که می توانید ورزش کنید، از شما می گیرد.
یک مطالعه در مجله “ازدواج و خانواده” نشان داد که عوامل خاصی باعث می شود تا زوج های متاهل کمتر فعال باشند. این خیلی شوکه کننده نیست، اما زوج های متاهل دارای کودکان زیر پنج سال تمرین کمتری را گزارش دادند. زوج هایی که ساعت های طولانی کار می کردند هم همینطور.
وقتی صحبت از تغییرات زناشویی بدن است، بر حمایت از یکدیگر تمرکز کنید. این بهترین راه برای ایجاد یک زندگی مشترک سالم و بانشاط است!

تمرکز بر روی چیزهای مثبت
هنگامی که صحبت از تغییرات جسمانی ما پس از ازدواج است، آنها واقعا برای ما اتفاق می افتند. شما می توانید انتخاب کنید که یکدیگر را تشویق کنید کل شب روی کاناپه نشسته و سریال مورد علاقه تان را ببینید و یا یکدیگر را تشویق کنید تا با هم به پیاده روی بروید. از اهداف سلامتی یکدیگر حمایت کنید، و به این ترتیب متوجه خواهید شد که خودتان هم احساس بهتری دارید!

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید