سرگرمی کودکانکودکان

راهنمای خرید اسباب بازی برای کودک

راهنمای خرید اسباب بازی برای کودکReviewed by on May 30Rating:

سرگرم کننده ترین اسباب بازی که متناسب سن کودک شماست و برای او امنیت دارد را پیدا کنید.

نوزاد شما فقط می تواند با نگاه کردن به شما خوشحال شود (و بالعکس)، اما او به زودی به اسباب بازی ها علاقه نشان خواهد داد. اما وقتی که پای اسبا بازی های نوزادان به میان می آید، چیزی بیشتر از نگاه کردن وجود دارد. چیزی که ممکن است خیلی ناز به نظر برسد می تواند بسیار خطرناک باشد. ما به شما این اطلاعات را می دهیم تا بتوانید عاقلانه انتخاب کنید، به این ترتیب کودک شما خوشحال، سرگرم و کاملا در امنیت است.

چیزی که بچه ها می خواهند

نوزادان دنیای شگفت انگیز جدیدشان را با حواسشان کشف می کنند، که این کار حواس بینایی، لامسه، بویایی، شنوایی و چشایی آن ها را توسعه می دهد. در چند ماه اول، از آنجایی که نوزادان توانایی حرکتی زیادی ندارند، به توانایی چشم ها و گوش های خود تکیه می کنند. آن ها به سمت رنگ های اصلی یا با کنتراست بالا با طراحی های ساده و تغییر صداها جذب می شوند. این بهترین زمان برای آویزان کردن آویزهای رنگارنگ یا زنگوله های بادی در بالای سر آن هاست زیرا آن ها دستشان به این آویزها نمی رسد (وقتی دستشان برسد دردسر درست می شود)، و این یک منبع بزرگ از سرگرمی است. آن را حدود ۸ تا ۱۴ اینچ بالای چشم نوزاد قرار دهید، سپس به محض اینکه او توانست چهار دست و پا خودش را به این آویزها برساند یا در ۵ ماهگی (هر کدام که زود تر اتفاق افتاد) ، آن را بردارید. نوزاد ۸ هفته ای آماده است تا با جغجغه، اسباب بازی های پارچه ای، توپ های فشاری نرم و اسباب بازی های موزیکال بازی کند.

به محض این که نوزادان بتوانند چیزی را بگیرند، هر اسباب بازی را برای امتحان کردن بافت آن، در دهان خود می برند. صفحات و کلید های آویزان از یک حلقه، چیزی هستند که نوزادان می توانند آن را بگیرند، تکان دهند و به آن گوش دهند، و اسباب بازی های دندان درآوردن همیشه برنده می شوند. آدام کوهن کسی که صاحب یک سابت بررسی مصولات کودکان است می گوید “همه این اسباب بازی های دندان درآوردن در ۶ ماهگی، وقتی آن ها دارند از لحاظ دهانی رشد می کنند و دندان در می آورند، بیشتر به کار می آید.

زمانی که نوزاد شروع به نشستن کند، می تواند بر هماهنگی دست و چشم و مهارت های حرکتی هم تسلط پیدا کند. آدرین اپل، سخنگوی انجمن صنعت اسباب بازی می گوید “آن ها عاشق کوبیدن، باز و بسته کردن مداوم چیزها و اسباب بازی های علت و معلولی هستند.” آن ها دوست دارند ببینند بدنشان چه کاری می تواند انجام دهد، و برای تمرین کردن می میرند! به آن ها توپ، اسباب بازی های کشیدنی و فشردنی، اسباب بازی هایی که تغییر حالت می دهند، صدا می دهند و ابزارهای ساده موسیقی بدهید.

انتخاب اسباب بازی های ایمن

حتما بخوانید :
6 نوع گریه ی بچه ی متفاوت و معنی آنها

کودک شما ممکن است هر چیزی را در دهان خود فرو ببرد، مهم نیست که چقدر کثیف یا خطرناک باشد. در سال بیش از ۲۰۰۰۰۰ آسیب مربوط به اسباب بازی اتفاق می افتد که منجر به بردن کودکان به اورژانس می شود. بیشتر آن ها زیر ۴ سال هستند، و بیش از یک دوجین از کودکان زیر ۱۵ سال هر ساله به دلیل حوادث مرتبط با اسباب بازی، می میرند. شما لازم نیست بترسید، فقط باید هوشیار باشید.

اساسی ترین نکته ایمنی این است که اسباب بازی کودک را متناسب با سن او بخرید. ما دوست داریم فکر کنیم که کودکمان پیشرفت کرده است و با غرور، چیزهایی را در اختیار آن ها قرار دهیم که فکر می کنیم برای آن آماده هستند، اما این می تواند یک اشتباه خطرناک باشد. برچسب های هشدار روی اسباب بازی ها را بخوانید و به آن ها توجه کنید. آن ها به یک دلیلی وجود دارند. بیشتر برچسب های هشدار برای کودکان زیر سه سال هستند، زیرا آن ها در بالاترین خطر خفگی قرار دارند.

شما هشدارهای خفگی را بر روی اسباب بازی هایی مانند توپ، بادکنک، تیله و قطعات لگو می بینید.هرچیز کوچکی که بتواند از داخل یک رول دستمال توالت عبور کند، به اندازه کافی کوچک است که بتواند از نای یک کودک پایین برود. به عنوان مثال یک توپ باید بیش از ۷۵/۱ اینچ قطر داشته باشد. ممکن است که فروشگاه های اسباب بازی برای اندازه گیری لوازم کوچک، تست انجام دهند ولی رول دستمال توالت می تواند راهنمای خوبی باشد.

حتما بخوانید :
تربیت کودکان ؛ آیا رفتار درست با کودکتان را بلد هستید؟

به تازگی دکمه های آهنربایی و جواهرات مغناطیسی باعث هشدار شده اند. آن ها برای یک نوزاد کنجکاو، وسوسه انگیز و کوچک هستند و می توانند کشنده باشند. اگر یک کودک، دوتا از آن ها را بببلعد، آن ها می توانند به هم نزدیک شوند و موجب آسیب به اندام های بدن کودک شوند. یکی دیگر از چیزهای ممنوع: بادکنک های لتکس. تکه های کوچک آن می تواند وارد گلوی کودک شما شود و در آن جا گیر کند. اگر شما باید یک بادکنک بخرید، جنس مایلار می تواند کم خطر باشد.

همچنین به یاد داشته باشید، کسانی که با نیت خوب به کودک شما هدیه می دهند ممکن است برچسب هشدار را نادیده بگیرند. شاید مادربزرگ یک اسباب بازی که دوست دارد را بردارد و برچسب آن را نخواند. پس شما باید قبل از دادن این هدایا به کودکان، آن ها را خوب برانداز کنید. همچنین، اگر کودک شما پرستار دارد باید با او صحبت کنید تا به ایمنی اسباب بازی ها توجه داشته باشد.

مواد شیمیایی در اسباب بازی ها

چیز دیگری که باید بر روی برچسب اسباب بازی، دنبالش بگردید phthalate است. گفته می شود که این می تواند تعادل طبیعی هورمونی را مختل کند و می تواند با مشکلات رفتاری و آسم همراه باشد. اگر روی برچسب یک اسباب بازی، مواد استفاده شده در آن ذکر نشده بود، چگونه بفهمیم که در آن فتالیت وجود دارد یا نه. اگر اسباب بازی شما دارای علامت قابل بازیافت است، باید به دنبال علامت recycling #3 بگردید.

اینکه اسباب بازی را از کجا می خرید نیز می تواند بر روی کیفیت آن تاثیر داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است یک فروشگاه، به استاندارد بودن اسباب بازی ها توجه نکند. شما قطعا به دنبال اسباب بازی هستید که محکم باشد و توسط شرکتی ساخته شده باشد که مقررات جدید ایمنی اسباب بازی را رعایت کند. اگر دیدید اسباب بازی شما هیچ برچسبی ندارد که محدودیت سنی را نشان دهد، بهتر است آن را نخرید.

ایمنی اسباب بازی در خانه

پس از باز کردن هر نوع اسباب بازی جدید، همه بسته بندی را دور بیندازید. علاوه بر اینکه کیسه های پلاستیکی و کاغذهای بسته بندی می توانند منجر به خفگی شوند، دارای لبه های تیز و خطرناک هم هستند.

حتما بخوانید :
8 مهارت والدین که انضباط موثر را به بچه ها آموزش می دهد

اسباب بازی های پر سر و صدا آزار دهنده هستند و همچنین می توانند برای گوش حساس کودک شما مضر باشند. اگر یک اسباب بازی مانند تلفن های موبایل با صدای بلند خریده اید، ممکن است صدای آن برای کودک شما بیش از حد بلند باشد. می توانید باتری آن را بیرون بیاورید یا اینکه بلندگوی آن را با چسب بپوشانید.

شما باید بر هر نوع اسباب بازی که کودکتان با آن بازی می کند، نظارت داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که کودک شما در یک محیط امن بازی می کند و پس از پایان بازی، اسباب بازی ها را در یک محیط امن قرار دهید.

مرتب کردن اسباب بازی ها می تواند مشکل باشد، اما قرار دادن آن ها به صورت ایمن، کاری است که حتما باید انجام شود. مثلا اسباب بازی هایی که دارای درب لولایی هستند ممکن است به انگشتان آسیب برساند. همچنین بهتر است اسباب بازی های کودک را از اسباب بازی های خواهر و برادرش جدا کنید.

اسباب بازی های قدیمی من

آن ها مانند قبل نیستند، نه؟ و این می تواند یک چیز خوب باشد. اسباب بازی های قدیمی می توانند یک چیز نوستالژیک باشند، اما در ۱۰ سال اخیر، خیلی چیزها تغییر کرده است. ما بیشتر می دانیم، و بیشتر حواسمان به خطرات است. که به این معنی نیست که عروسک های کودکی شما خارج از محدوده هستند. فقط به این معنی است که شما باید آن ها را بررسی کنید که آیا چشم دکمه ای عروسک شما دارد کنده می شود، یا رنگ آمیزی آن از جنس سرب است، یا فقط  به دلیل اینکه مدت زیادی است آن را دارید، باکتری ها در آن جمع شده اند. اگر ۲۰ سال است که این عروسک در زیرزمین خانه پدر و مادرتان بوده است، استفاده از آن شاید خوب نباشد.

همچنین باید تناسب سنی را در نظر بگیرید. ممکن است وقتی عروسک قدیمی خود را به دست کودک می دهید آن را خراب کند یا هنوز برای آن آماده نباشد. اگر به این موضوع اهمیتی نمی دهید، ممکن است عروسکتان خراب شود، اما اگر دوست دارید این عروسک به دست نوه ها و نتیجه هایتان هم برسد، باید بیشتر صبر کنید تا کودکتان بزرگ تر شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن