حیوانات خانگیگربه

رفتار های گربه ; رفتارهایی که گربه ها برای جلب توجه انجام می دهند.

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
رفتار های گربه ; رفتارهایی که گربه ها برای جلب توجه انجام می دهند.Reviewed by فتح الهی on Jul 22Rating: 4.5رفتار های گربه ; رفتارهایی که گربه ها برای جلب توجه انجام می دهند.یکی از شایع ترین شکایاتی که از رفتار گربه ها می شود صدای بیش از حد بلند آن هاست: میو یا گریه های بلند، گاهی سایر رفتار های جلب توجه همراه است.

یکی از شایع ترین شکایاتی که از رفتار گربه ها می شود صدای بیش از حد بلند آن هاست: میو یا گریه های بلند، گاهی سایر رفتار های جلب توجه همراه است. علت این رفتارها هم میتواند فیزیکی باشد هم روحی.، یا برای هردو رفتار به تکالیفی تا حد ممکن قبل از تنیبه نیاز داشته باشد. گاهی چیزی که به نظر می رسد مشکل رفتاری است در واقع رفتار عادی برای گربه باشد. همه ی عوامل را قبل ز اینکه تصمیم بگیرید گربه شما نیاز به اصلاح رفتاری دارد بسنجید. یکسری فعالیت که مرتبط با رفتار جلب توجه است:

انواع و دلایل ممکن

۱-گم شدن در شب، زوزه کشیدن

با اینکه هیچکس نمیداند این رفتار گربه ها برای چیست، گاهی به دلیل کاهش قدرت شنوایی و حتی پیری است.
۲- درخواست غذا یا جایزه
هرچند گرسنگی واقعی نمیشود نادیده گرفته شود، ولی گربه ها مانند انسان ها، گاهی از اعتیاد رنج می برند. وعده های غذایی اعتیاد آنها را راضی نمیکند، عموما جایزه ها (غذاهای خارج از وعده ی غذایی) مضر و چاق کننده نیستند و جایگزین خوبی برای زمانی که گربه التماس غذا میکند است.
راه حل: میتوان برای این موقیت ها از جیزه استفاده کرد که معمولا پروتئینی هستند.

حتما بخوانید :
چرا سگ ها چمن می خورند ؟ دلایل علمی چمن خوردن سگ ها

۳- دست یا پای شما را با پنجه بزند

بعضی گربه ها مثل بچه ها، زمانی که به آن ها توجه نشود بازوی شما را وقتی نشستید پنجه میزنند یا وقتی راه میروید لای پایتان میگردند.
راه حل: اگر تنها یک گربه دارید میتوانید یکی دیگر هم قبول کنید، یا برای بازی با گربه زمان خاصی در نظر بگیرید. در این صورت تا زمان بازی مقرر شما را تنها میگذارد.
۴- میو های پشت هم
بعضی گربه ها خیلی پر سر و صدا هستند ولی درواقع تلاش دارد با شما صحبت کنند و جواب حرف های شما (یا میوها) را می دهند.
راه حل:از صحبت کردن با گربه خود لذت ببرید. البته اگر علاقه به مکالمه با گربه ندارید میتوانید زمانی که ساکت است به آن توجه کنید.
۵- پیکا،خوردن چیزها (غیر غذا مانند پتو)
با اینکه پیکا لزوما رفتاری نیست که گربه بخواهد با آن توجه ما را جلب کند، اما به آن توجه میکنیم. پیکا مانند مکیدن چیزهای پشمی یا جویدن، و به خصوص چیز هایی مانند پلاستیک بسیار خطرناک است. زمانی که اغلب استرس پیکا برای گربه ها وجود دارد، بسیار مهم است که عامل استری را ازبین ببرید یا مسئله را حل کنید. معمولا با به هم خوردن زمانبندی وعده های غذایی یا بازی کردن گربه ها دچار استری میشوند، در موارد نادر ممکن است به داروهای ضد استرس نیاز باشد.
۶- چنگ زدن و خراش انداختن
گاهی اوقات با اینکه گربه ها وسیله ی چنگ زدن زیادی دارند ولی باز هم مبل و فرش را چنگ میزنند. گربه ها از این چنگ زدن های نامناسب گاهی برای برقراری ارتباط استفاده میکنند.
۷- اختلال خارش پوستی
با عوض کردن غذا ها و ازبین بردن کک، درمان، یا برنامه های ورزشی برای گربه ها. این مورد معمولا با موفقیت درمان میشود.

حتما بخوانید :
چرا موی سگ ها در پاییز می ریزد؟

 

خرید کاندوم gifbanner - رفتار های گربه ; رفتارهایی که گربه ها برای جلب توجه انجام می دهند.
مجموع 1 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید