حیوانات خانگیسگ

مرگ آسان ؛ روند مرگ آسان حیوانات خانگی

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
مرگ آسان ؛ روند مرگ آسان حیوانات خانگیReviewed by اعطاسی on Sep 4Rating: 4.0روند مرگ آسان حیوانات خانگیممکن سخت باشد زمانی که میخواهید به درد و زجری که سگتان میکشد پایان دهید. مرگ آسان حیوان خانگی چیزی است که برای همه پیش می آید. این موضوع سختی است تا در باره اش صحبت کنید یا مطلبی بخوانید. هرچند فشار کمتری به شما وارد میشود اگر از قبل برای آن آماده باشید و روند مرگ را بدانید.

ممکن سخت باشد زمانی که میخواهید به درد و زجری که سگتان میکشد پایان دهید. مرگ آسان حیوان خانگی چیزی است که برای همه پیش می آید. این موضوع سختی است تا در باره اش صحبت کنید یا مطلبی بخوانید. هرچند فشار کمتری به شما وارد میشود اگر از قبل برای آن آماده باشید و روند مرگ را بدانید.

مرگ آسان به عنوان عملی انسانی به منظور خاتمه دادن یک موجود زنده برای تمام شدن درد بیشتر تعریف میشود. (اغلب به عنوان یک نتیجه از یک وضعیت پزشکی جدی و غیرقابل درمان است) برای حیوانات به مرگ آسان معمولا «خواباندن» گفته میشود.

چرا دامپزشکان از مرگ آسان استفاده میکنند؟

زمانی برای حیوانات امید کمی به بهبودی هست یا هیچ امیدی نیست، برای تمام کردن آنها از مرگ آسان استفاده میشود. به عنوان صاحب یک حیوان خانگی اینکه مرگ آسان را انتخاب کنید یا نه میتواند خیلی سخت باشد. دامپزشک شما به شما و خانواده یتان کمک میکند تا بتوانید مرحله ی انتخاب را پشت سر بگذارید و به شما کمک میکند تا حیوان خانگی خود را  به خوبی در یاد داشته باشید. درنهایت تصمیم با شماست فقط بدانید که تصمیمی که گرفتید درست است و بهترین کار برای حیوان شماست. زمانی که تصمیم مرگ آسان را برای سگ خود گرفتید، این مهم است که بدانید قبل و در زمان عملیات و بعد از چه اتفاقی برای سگتان می افتد.

حتما بخوانید :
بازی سگ ها ؛ همه روش هایی که سگ ها دوست دارند بازی کنند

قبل از عملیات

اول، تصمیم بگیرید حین عمل میخواهید حضور داشته باشید یا نه. هرچقدر هم سخت باشد دیدن مرگ سگتان، به یاد داشته باشید که حضور شما برای حیوان شما در لحظات آخر آرامش ایجاد میکند. همچنین تصمیم بگیرید اعضای خانواده یا دوستان هم میخواهید حضور داشته باشند یا نه. با دامپزشک خود صحبت کنید و هر سوالی که به ذهنتان »ی آید بپرسید. اگر میخواهید مرگ در خانه باشد بپرسید که امکانش هست یا نه. دامپزشک شما اگر خودش کار خانگی انجام نمیدهد ممکن است یک دامپزشک سیار معرفی کند. راجع به فرایند عملیات بپرسید و قبل از امضای رضایت، به طور کامل از فرایند مطلع شوید. برای بعد از مرگ تصمیم بگیرید (مراسم دفن و …). قبل از عمل هزینه را پرداخت کنید. زمان بگذارید تا از سگتان خداحافظی کنید، با آن حرف بزنید و بغلش کنید. اجازه دهید دوستان و اعضای خانواده هم خداحافظی کنند.

حین عمل مرگ آسان

در سگ ها و گربه ها با یک ماده ای در رگ تزریق میشود که به سرعت باعث ایست قلبی میشود. در بسیاری از موارد از از ماده ای حاوی پنتوباربیتال استفاده میشود، در بعضی از روش های مرگ آسان حاوی فنیتوین هم هستند. بهترین راه تزریق وریدی است، تزریق در بدن هم کاربرد دارد ولی بیشتر طول میکشد. در فرایند تزریق وریدی بعد از چند ثانیه بیهوش میشود و هیچ دردی را حس نمیکند، تنفس کند میشود و به آرامی متوقف میشود. در حداکثر ۳۰ ثانیه سگتان یک مرگ آرام خوهد داشت.

ارز دیجیتال

بهد از مرگ

بعد عملیات دامپزشک سگ را معاینه میکند تا مطمئن شود قلب آن ایستاده. مرگش را به شما اطلاع میدهد و چند لحظه ای شما را تنها میگذارد. بدانید بدن سگ بعد از مرگ ادرار، ممدفوع، و مایعات دیگر ترشح کند که به دلیل شل شدن عضلات است، این به معنای این نیست که سگ شما زنده است

حتما بخوانید :
بیماری سگ ؛ بیماری بارتونلوز و خراش گربه در سگ ها

عزاداری

الآن زمان عزاداری است، که برای همه مشکل می باشد و هیچ درستی و غلطی در نحوه ی برگذاری آن نیست. اوقات خوشی را که با سگتان سپری کردید به یا بیاورید و بدانید از شما ممنون است. برای یاد بود اثر پنجه روی کاغذ یا فرم را کنار عکس سگتان بگذارید یا درختی را به نامش درختی بکارید.

مجموع 1 رای
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید