رژیم درمانیزیبایی و سلامت

رژیم آبمیوه و سبزیجات چیست ، چگونه عمل می کند و آیا رژیم های آبمیوه سالم هستند ؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
رژیم آبمیوه و سبزیجات چیست ، چگونه عمل می کند و آیا رژیم های آبمیوه سالم هستند ؟Reviewed by اعطاسی on Sep 21Rating: 4.0رژیم آبمیوه و سبزیجات چیست ، چگونه عمل می کند و آیا رژیم های آبمیوه سالم هستند ؟فرقی نمی کند که آن را رژیم آبیموه یا رژیم سم زدایی بنامید، این رژیم ادعا می کند که باعث کاهش سریع وزن می شود. اما آیا این نوع رژیم ها امن و موثر هستند؟ ما در این مطلب نگاهی دقیق تر به رژیم آبمیوه می اندازیم.

رژیم آبمیوه و سبزیجات چیست؟

فرقی نمی کند که آن را رژیم آبیموه یا رژیم سم زدایی بنامید، این رژیم ادعا می کند که باعث کاهش سریع وزن می شود. اما آیا این نوع رژیم ها امن و موثر هستند؟ ما در این مطلب نگاهی دقیق تر به رژیم آبمیوه می اندازیم.

رژیم های آبمیوه به طور فزاینده ای به عنوان رژیم های غذایی “کاهش دهنده سریع  وزن” معروف شده اند، و کاهش چشمگیر وزن در یک دوره زمانی نسبتا کوتاه را وعده می دهند، و همچنین گاهی اوقات ادعا می کنند دیگر مزایای سلامتی مانند “سم زدایی” کبد، روشن شدن پوست و بهبود خلق و خوی را دارند. اما آیا این رژیم ها واقعا می توانند سلامت شما را بهبود بخشند؟ باعث کاهش وزن پایدار می شوند؟

و آیا داشتن چنین رژیم های شدیدی شما را در معرض خطر قرار می دهد؟

رژیم آبیموه چگونه عمل می کند؟

در تمام رژیم های آبمیوه، انواع میوه ها و سبزیجات مختلف مصرف می شود. بسیاری از رژیم های آبمیوه شامل اجتناب از خوردن غذاهای دیگر و فقط نوشیدن آبمیوه می شود، در حالی که برخی از این رژیم ها نیز شامل خوردن غذاهای خاصی هستند. مصرف کالری معمولا در رژیم های آبمیوه بسیار محدود است.

 

خرید کاندوم gifbanner - رژیم آبمیوه و سبزیجات چیست ، چگونه عمل می کند و آیا رژیم های آبمیوه سالم هستند ؟

اکثر رژیم های شدید آبمیوه، معمولا به دوره کوتاهی محدود می شوند – اغلب بین سه روز تا یک هفته. رژیم های آبمیوه که در آنها می توان برخی نهآغذاهای جامد را مصرف کرد و کالری بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند گاهی اوقات طولانی تر می شوند.

حتما بخوانید :
دست نگه دارید: دوناتی وجود دارد که برای سلامتی ما مفید است!

 

رژیم های فقط-آبمیوه معمولا گیاهی هستند، گرچه برخی از برنامه ها به شما اجازه می دهد که عسل یا ماست را به آبمیوه اضافه کنید.

آیا رژیم های آبمیوه سالم هستند؟

شواهد علمی کمی برای حمایت از رژیم های آبمیوه به عنوان یک رویکرد منطقی برای سلامت وجود دارد. علاوه بر این، اگر شما این نوع رژیم را بیشتر از چند روز دنبال کنید بعید است که تمام نیازهای تغذیه ای خود را برآورده سازید.

 

گفته می شود که میوه ها و سبزیجات بخش مهمی از یک رژیم متعادل هستند و ما باید هر روز حداقل پنج قسمت از آنها را مصرف کنیم. انتخابی متنوع از میوه و سبزیجات، ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و فیبر را برای بدن شما فراهم می کند.

با این حال، آبمیوه ها (آبمیوه ۱۰۰% و شیرین نشده) بدون در نظر گرفتن میزان مصرف، تنها به عنوان یکی از پنج قسمت مورد نیاز شما حساب می شوند، زیرا حاوی فیبری نیستند که در میوه ها و سبزیجات وجود دارد.

چه مواد مغذی می تواند در رژیم آبیموه، از دست برود؟

اکثر آبمیوه ها مواد مغذی خاصی را حذف می کنند – فیبر خوراکی یکی از مواد مغذی مفید است که در دانه ها یا درست زیر پوست میوه یافت می شود. نمونه آن قسمت سفید مرکبات مانند پرتقال است که منبع مفید فلاونوئیدهای محافظتی می باشد.

 

همچنین پروتئین، که برای حفظ عضله و حمایت از رشد و ترمیم آنها مورد نیاز است، آهن که از سطوح انرژی حمایت می کند، و چربی ها از جمله انواع ضروری امگا ۳، مواد مغذی کلیدی هستند که احتمالا در یک رژیم غذایی آبیموه وجود ندارد.

آیا رژیم های آبمیوه برای کاهش وزن موثر هستند و این کاهش وزن پایدار است؟

اکثر افراد ممکن است پس از رژیم آبمیوه، کمی وزن کم کنند، زیرا این رژیم شامل حذف منابع چربی و پروتئین و کاهش قابل توجه مصرف کالری می شود. با این حال، هرگاه که به عادت غذایی قبلی خود بازگردیم، بعید است که کاهش وزن در بلند مدت پایدار باشد. همچنین باید بدانید که میزان کاهش وزن شما به شرایط فردی شما بستگی دارد.

حتما بخوانید :
عمل بینی ؛ 5 چیز که باید قبل از انجام عمل بینی بدانید

در حال حاضر شواهدی وجود دارد که نشان می دهد یک رژیم آبمیوه کوتاه مدت سه روزه ممکن است برای سلامت روده مفید باشد و به نوبه خود مزایای بلند مدتی را در بر دارد. این به این دلیل است که تعادل باکتری در روده بر وزن تاثیر می گذارد.

اگر می خواهید یک رژیم آبمیوه کوتاه مدت بگیرید، آبمیوه را با مواد غذایی تازه و ارگانیک تهیه کنید. تنها زمانی که نیاز است، آبمیوه را درست کنید تا مواد مغذی آن از بین نرود و مقداری از پالپ گرفته شده را به آبیموه اضافه کنید تا از فیبر آنها استفاده کنید.

قند موجود در آبمیوه چه می شود؟

آبمیوه هایی که به طور عمده یا به طور کامل از میوه تولید می شوند احتمالا قند زیادی دارند. گرفتن آبمویه، قند ها را در میوه آزاد می کند – و آنها را تبدیل به قندهای آزاد می کند، نوعی از قند که ما توصیه می کنیم آن را حذف کنید – و فیبر را از بین می برد، به این معنی که نسبت به زمانی که خود میوه را بخورید، قند سریع تر به جریان خون جذب می شود.

در رژیم آبیموه، ترکیبی از افزایش سریع سطح قند خون و کمبود فیبر می تواند موجب گرسنگی و میل به غذا شود. برخی از کارشناسان ابراز نگرانی کرده اند که نوشیدن فروکتوز به صورت مایع ممکن است بر کبد تاثیر بگذارد و به طور بالقوه می تواند مغز ما را فریب دهد تا فکر کنیم هنوز گرسنه هستیم که ممکن است اشتها را افزایش دهد. انجمن دندانپزشکی بریتانیا ارتباط بین مصرف آبمیوه و پوسیدگی دندان را به اثبات رسانده است.

آیا آبمیوه می تواند به سم زدایی بدن کمک کند؟

بدن ما یک سیستم سم زدایی دارد که شامل کبد، کلیه ها و روده ها می شود. بنابراین شما نیازی به رژیم غذایی آبمیوه ندارید تا بدن خود را سم زدایی کنید – بدن شما به سختی کار می کند تا این کار را برای شما انجام دهد.

حتما بخوانید :
رفع چین و چروک ؛ ۵ روش طبیعی برای کم کردن چین و چروک ها

آیا رژیم آبمیوه پوست را بهبود می بخشد؟

میوه و سبزیجات خام منبع خوبی از مواد مغذی حمایت کننده کلاژن پوست مانند ویتامین C و بتاکاروتن (ویتامین A) هستند. با این حال، بعضی از این مواد مغذی سودمند مانند ویتامین A، E و K به جذب چربی نیاز دارند – فقدان چربی در رژیم آبیموه ممکن است بر قابلیت زیستی این ویتامین ها تأثیر بگذارد. برای داشتن پوستی سالم و جوان، شما به منابع پروتئین و انواع مختلف امگا  نیاز دارید، که هر دوی آنها معمولا در یک رژیم فقط-آبمیوه وجود ندارد.

سایر تغییرات غذایی در رژیم آبمیوه، مانند حذف قندهای تصفیه شده، غذاهای فرآوری شده و الکل، در حقیقت برای بهبود وضعیت پوست مفید می باشند.

آیا آبمیوه کمک می کند تا خلق و خوی شما بهتر شود؟

گزارشاتی در رابطه با بهبود کلی خلق و خو به همراه تغییر شیوه زندگی وجود دارد. این می تواند بیشتر به دلیل تغییرات غذایی شما باشد، از قبیل حذف کردن غذاهای فرآوری شده و ناسالم، و همچنین حذف الکل، کافئین و قندهای تصفیه شده.

چه کسی باید از رژیم آبیموه اجتناب کند؟

اگر مشکل پزشکی دارید یا دارو مصرف می کنید، قبل از هرگونه تغییرات شدید در الگوهای خوردن خود، با پزشک خود مشورت کنید. مصرف زیاد قند طبیعی موجود در آبمیوه می تواند باعث نوسان میزان قند خون شود، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید از رژیم آبمیوه اجتناب کنند.

اگر شما دارای شرایط زیر هستید، توصیه می شود از رژیم های آبمیوه اجتناب کنید:

– حامله یا شیرده هستید

– سالمند هستید یا زیر ۱۸ سال سن دارید

– در مرحله ریکاوری جراحی هستید

– مشکلات کلیه یا کبد دارید

– صرع دارید

– دچار کم خونی یا فشار خون پایین هستید

– سابقه اختلال خوردن دارید

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید