رژیم درمانیزیبایی و سلامت

رژیم غذایی ؛ ۵ راه برای کاهش وزن بدون کم کردن مصرف کربوهیدرات

رژیم غذایی ؛ 5 راه برای کاهش وزن بدون کم کردن مصرف کربوهیدراتReviewed by اعطاسی on Oct 12Rating: 4.05 راه برای کاهش وزن بدون کم کردن مصرف کربوهیدراترژیم غذایی کم کربوهیدرات بسیار معروف است. سال هاست که زنان به دنبال رژیم های غذایی کم کربوهیدارت مختلف رفته اند. این بدون دلیل نیست: در کوتاه مدت، این رژیم ها می توانند برای کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند، موثر باشد. با این حال در بلندمدت، آنها با برخی مشکلات روبرو می شوند.

رژیم غذایی کم کربوهیدرات بسیار معروف است. سال هاست که زنان به دنبال رژیم های غذایی کم کربوهیدارت مختلف رفته اند. این بدون دلیل نیست: در کوتاه مدت، این رژیم ها می توانند برای کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند، موثر باشد. با این حال در بلندمدت، آنها با برخی مشکلات روبرو می شوند.

هدر کپلان متخصص تغذیه و ورزش، می گوید که روش کربوهیدرات پایین به نتایج نسبتا سریعی خواهد رسید. او می گوید: “بیشتر آنچه که ما می خوریم، بر اساس کربوهیدرات است، بنابراین چیزهایی زیادی هستند که می توانیم کاهش دهیم، مثل دسرها، تنقلات و غذاهای فرآوری شده. این باعث کاهش وزن و احساس خوب خواهد شد.”

اما این رویکرد محدودیت های خود را دارد، هم از لحاظ کاهش وزن و هم تأثیرات بلند مدت سلامتی. الی کمپتون، متخصص تغذیه می گوید “در نهایت، اگر شما تمام کربوهیدرات ها را حذف کنید، معایب متابولیکی وجود خواهد داشت، به خصوص اگر شما در همان زمان چربی ها را نیز کنار بگذارید. حتی اگر شما تصمیم بگیرید که مصرف چربی و کربوهیدرات ها را محدود کنید، هنوز هم نیاز به کربوهیدرات کافی برای سوخت مغز، غده فوقانی و تیروئید دارید که هر سه برای انرژی، خواب و کاهش وزن بسیار مهم هستند”.

حتما بخوانید :
مواد غذایی که دارای خاصیت ضد پیری و درخشان کنندگی پوست هستند

 

هر دو متخصص تغذیه طرفدار حذف کربوهیدراتهای زیاد فرآوری شده هستند که در رژیم غذایی رایجند. کمپتون می گوید: “من به هر یک از مشتریانم آموزش می دهم تا میزان مصرف شکر / کربوهیدرات فرآوری شده را کاهش دهند. ریشه های تردید من برای حذف کامل مصرف کربوهیدرات به این دلیل است که استراتژی های کاهش وزن کم کربوهیدرات، در مدت زمان طولانی پاسخ نمی دهد.”

 

رویکرد کم کربوهیدرات در کوتاه مدت می تواند این کار را انجام دهد، اما اگر شما به دنبال نتایج پایدار هستید یا اگر مایل به خوردن یک بشقاب پاستای گندم کامل هستید، توصیه های کپلان و کمپتون را دنبال کنید.

 

  1. آهسته بخورید

کمپتون می گوید که با صرف حداقل ۲۰ دقیقه برای غذا خوردن، سوخت و ساز بدن خود را به کار می اندازید. او می گوید: “شما همچنین می توانید تولید آنزیم گوارشی را فعال کنید و این به شما این امکان را می دهد تا زمانی که واقعا سیر شدید متوجه شوید. این مزیت بزرگی است.”

  1. با آگاهی بخورید

کپلان اشاره می کند که بسیاری از خانم ها بدون فکر و بدون توجه به مقدار، غذا و تنقلات می خورند که این می تواند به اضافه وزن ناخواسته منجر شود. در عوض او می گوید: “توجه کنید که چه چیزی شما را سیر می کند. قطعا یک بسته کوکی شما را سیر نمی کند.”

  1. جایگزین کنید، محدود نکنید

کمپتون می گوید: ” سعی کنید همه قندهای تصفیه شده و کربوهیدرات ها را با یک جایگزین با کیفیت بالا عوض کنید، به جای اینکه بسیاری از آنها را محدود یا حذف کنید. به عنوان مثال، به جای قند، خرما یا عسل خام را امتحان کنید. به جای محصولات دارای آرد  فرآوری شده از محصولات با غلات کامل استفاده کنید.

  1. عاقلانه تناقلات بخورید
حتما بخوانید :
چطوری پوست چرب را درمان کنیم

کمپتون اشاره می کند که تنقلات می توانند باعث لغزش شما شوند. “به طور کلی، تنقلات اعتیاد آور ترین غذاها در بسته بندی های زیبا هستند. تنقلات مورد علاقه من آجیل و دانه ها، میوه های خشک، ماست یونانی با دارچین، و یا نخودچی هستند.”

  1.  استرس خود را مدیریت کنید

این یکی از مواردیست که احتمالا درباره آن فکر نکرده اید، اما کپلان می گوید استرس بالا و استراحت کم می تواند موجب افزایش وزن شود. او می گوید: “ما غالبا نقش استرس و کمبود خواب در افزایش وزن را نادیده می گیریم، اما آنها نقش مهمی را در این مسئله بازی می کنند. راه هایی برای مدیریت استرس و اطمینان از اینکه شما به اندازه کافی می خوابید، پیدا کنید و آنها در مدیریت وزن به شما کمک می کنند.”

رژیم غذایی برای همه افراد در هر زمانی لازم هست چون رژیم غذایی به همه بخش های بدن تاثیر می گذارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن