شروع زندگینامزدی ، عقد و عروسی

زندگی مشترک ; نکاتی برای حفظ روابط عاشقانه پس از ۱۰ سال زندگی مشترک

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
زندگی مشترک ; نکاتی برای حفظ روابط عاشقانه پس از 10 سال زندگی مشترکReviewed by فتح الهی on Jul 15Rating: 4.5زندگی مشترک ; نکاتی برای حفظ روابط عاشقانه پس از 10 سال زندگی مشترکهنگامی که شما و همسرتان 10 سال یا بیشتر است که با هم هستید، احساس می کنید رابطه شما راحت و آسان شده است، اما لزوما جذابیت ندارد.

هنگامی که شما و همسرتان ۱۰ سال یا بیشتر است که با هم هستید، احساس می کنید رابطه شما راحت و آسان شده است، اما لزوما جذابیت ندارد. اما این به آن معنی نیست که شما مجبورید بدون شور و شوق به ازدواج خود ادامه دهید. این ۲۰ راه برای برگرداندن تمایل خود به یکدیگر و احساس شادی دوباره پس از مدت ها را امتحان کنید.
کاری کنید که همچنان احساس جذاب بودن داشته باشید

هنگامی که شما سعی کنید ظاهرتان را خوب نگه دارید، چه مدل موهای خود و کمد لباس هایتان را جدید کنید و یا چند بار در هفته ورزش کنید، این کارها نه تنها همسر شما را خوشحال خواهد کرد بلکه اعتماد به نفس خودتان را نیز بسیار تقویت می کند. کارشناس روابط ، دکتر کت ون کرک می گوید “رسیدن به ظاهرتان به طور منظم می تواند به شما کمک کند تا خلق و خوی بهتری داشته باشید و نشان می دهد شما به خودتان اهمیت می دهید و برای خود ارزش قائلید”.

از یکدیگر قدردانی کنید

این کار بسیار ساده به نظر می رسد، اما ممکن است به آسانی آن را فراموش کنید. کارهای کوچکی انجام دهید که یادآوری کند شما به یکدیگر اهمیت می دهید، مانند قرار دادن آب میوه مورد علاقه همسرتان در یخچال یا سوپرایز کردن با قدردانی از آن ها. دکتر کت می گوید “فکر کردن و دلسوز بودن نسبت به شریک زندگیتان نشان می دهد که شما به خواسته های او توجه دارید.”

برای آینده نقشه بکشید

ارز دیجیتال

حتی اگر در حال حاضر نمی توانید یک سفر خوب داشته باشید، یک راه برای هیجان بخشیدن به زندگی خود این است که کارهایی که می توانید را متصور شوید. پس رویاهای بزرگ داشته باشید و آن ها را با هم انجام دهید. ” از طریق یک مجله، و یا با چاپ عکس ها از وب سایت های مورد علاقه خود و ایجاد یک لیست مصور، کارهایی که می توانید باهم انجام دهید را مشخص کنید. متخصص روابط، جیکوب جونز می گوید ” رویای خود را به چیزی واقعی تبدیل کنید، این کار باعث می شود، یک گام به واقعیت نزدیک تر شوید.”

با هم در یک کلاس شرکت کنید

در یک کلاس که هردویتان به آن علاقه مند هستید، ثبت نام کنید. اگر شما و شریک زندگیتان با هم یاد بگیرید، فرقی نمی کند فرانسه باشد یا یوگا، شما همچنین با هم رشد خواهید کرد. جیکوب می گوید “آموزش درکنار هم به شما کمک می کند چیزهای جدیدی در مورد شریک زندگی خود و اینکه تعامل آن ها با جهان چطور است، کشف کنید. این تازگی، می تواند برای شما جذابیت داشته باشد.”

حتما بخوانید :
دور کردن اضطراب از برنامه ریزی ماه عسل (و ارائه راه حل)

با هم شام بخورید

با برنامه های پر مشغله ای که دارید ممکن است چنین کارهایی را فراموش کنید، اما با هم غذا خوردن (بدون تلویزیون) تضمین می کند که شما با یکدیگر ارتباط برقرار می کنید؛ که پایه و اساس هر داستان عاشقانه بزرگی است. جیکوب می گوید “بنشینید، تلفن هایتان را دور از خود قرار دهید، تلویزیون را خاموش کنید، لپ تاپ را ببندید و با یکدیگر صحبت کنید و تماس چشمی برقرار کنید. زمانی که برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کردید، و نمی توانستید از هم چشم بردارید را به خاطر بیاورید. سعی کنید آن را دوباره انجام دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد.”

خاطرات را مرور کنید

با معشوق خود یک سفر به خاطرات گذشته داشته باشید و تجربه های بزرگی که شما دو نفر را به هم نزدیک کرده است را مرور کنید. جیکوب می گوید “هرچقدر ما زمان بیشتری را در یک رابطه صرف کنیم، و بیشتر احساس امنیت و پایداری داشته باشیم، برای بیدار کردن این رمز و رازها نیاز به خلاقیت بیشتری داریم. انجام کارهایی که دراوایل رابطه انجام می دادیم می تواند به بیدار شدن دوباره آن احساسات کمک کند.”

یادآوری آنچه در گذشته علاقه شما را برمی انگیخت و یا باعث می شد بخندید، کمک می کند که الان هم احساس نشاط و عشق داشته باشید. حالا، مشغول به ساختن خاطرات جدیدی شوید که می توانید در سال های آینده در مورد آن بحث کنید.

از عشقبازی لذت ببرید

هنگامی که شما برای مدت طولانی با یک شخص بوده اید، ممکن است روابط جنسی به راحتی تبدیل به یک کار اتوماتیک شود. تمرکز بر روی عشقبازی نشان می دهد که شما واقعا یکدیگر را دوست دارید و می خواهید با هم ارتباط داشته باشید. عشقبازی با بالا رفتن سن حتی مهم تر هم می شود. افزایش سن برای همه، چرخه واکنش جنسی را کند می کند، به همین دلیل پاسخ های فیزیکی شدید می تواند نیاز به تحریک بیشتری داشته باشد.” به عبارت دیگر، برای این کار وقت بگذارید و از آن لذت ببرید.

کار یکدیگر را تماشا کنید

هیچ چیزی جذاب تر از این نیست که ببینید شریک زندگیتان کاری را انجام می دهد که آن را خوب بلد است. دفعه بعد که همسرتان کاری انجام می دهد به آن توجه کنید، این خیلی جذاب است!”بسیاری از ما در محل کار خود متفاوت با خانه هستیم، بنابراین تماشای کار شریک زندگیتان می تواند کمک کند تا دوباره روابطتتان تازه شود.”
تلفن همراه خود را خاموش کنید

حتما بخوانید :
لباس عروس ؛ چگونه مناسب ترین لباس عروس برای بدن خود را انتخاب کنید

غرق شدن در رایانه، تلفن و سایر دستگاه های الکترونیکی آسان است. تلاش کنید برای حداقل یک ساعت در شب، تکنولوژی را کنار بگذارید و خواهید دید که روابط عاشقانه شما بهتر خواهد شد. جیکوب می گوید “دور کردن تکنولوژی برای تمرکز بر روی شریک زندگی خود، یک سیگنال قوی می فرستد که آنها مهم و با ارزش هستند.”
یکدیگر را ببوسید

از برخی لحاظ، بوسیدن حتی از رابطه جنسی، صمیمانه تر است، اما زوجی که سال هاست با یکدیگر زندگی می کنند آن را یک کار فرعی می دانند. بنابراین یک بار که همسرتان حواسش نیست او را ببوسید و سپس آن را دوباره انجام دهید. جیکوب می گوید “سعی کنید یک بار به جای داشن رابطه جنسی فقط یکدیگر را ببوسید و ببینید که این کار چطور جواب می دهد!”
درباره فانتزی های خود صحبت کنید

صحبت کردن در مورد چیزهای که شما را تحریک می کند، می تواند دری را به سوی امکانات جدید با همسر خود باز کند. “دانستن فانتزی های شریک زندگی شما می تواند کمک کند تا سعی کنید آن ها را برآورده کنید. همچنین این باعث می شود ایده هایی به ذهن شما برسد تا این فانتزی ها را به واقعیت تبدیل کنید.” شما لازم نیست هر چه در ذهن دارید را فاش کنید، اما اینکه با یکدیگر کمی روراست تر باشید باعث می شود رضایت بیشتری از روابطتان داشته باشید.”
با انگیزه باشید

هیجان انجام کاری جدید می تواند به عنوان جرقه ای در رابطه شما باشد. درباره جت اسکی، یا کاوش یک مکان نا آشنا و یا هرچیز دیگری که برای هردوی شما هیجان انگیز است، فکر کنید. دکتر کت توضیح می دهد “تحقیقات نشان داده است که ایجاد انگیزه یک جزء مهم برای شادی در روابط بلند مدت است.”

یکدیگر را لمس کنید

قدرت لمس کردن را دست کم نگیرید. هرچیزی از گرفتن دست ها گرفته تا یک آغوش طولانی باعث می شود شما دونفر به یک دیگر متصل شوید. دکتر کت می گوید “لمس کردن صمیمی تصادفی همچنین می تواند اشتیاق شما را تقویت کند زیرا سطح اکسی توسین شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند احساس پیوند بیشتری داشته باشید.

حرف های عاشقانه بزنید

روش های قدیمی برای جلب توجه همسر خود را رها کنید. هنگامی که شما این کار را انجام بدهید، به شما پاسخ خواهند داد. کارهایی کنید که بتوانید توجه همسر خود را جلب کنید. مثلا می توانید یک یادداشت جذاب و عاشقانه برای او بگذارید، یا می توانید به طور غیر مستقیم به او بگویید که دوست دارید با او باشید.

حتما بخوانید :
وقتی احساس می کنید شریک زندگیتان شما را نادیده می گیرد باید این 7 سوال را از خود بپرسید

با هم قرار شبانه بگذارید

هر چند این ممکن است قابل پیش بینی به نظر برسد، اما هر چند وقت یک بار قرار گذاشتن با همسرتان ، به خصوص اگر فرزند جوان دارید، برای حفظ ارتباط عاشقانه شما حیاتی است. دکتر کت می گوید “اختصاص دادن زمان برای لذت بردن از خودتان دو نفر، یک سرمایه گذاری در رابطه شماست که برای تمام خانواده خوب است.” او معتقد است زوج های خوشحال تر ، والدین خوشحال تری هم هستند (علم نیز همین را می گوید).
رابطه جنسی بیشتری داشته باشید

هنگامی که شما یک زندگی جنسی سالم و منظم داشته باشید، اولین قدم برای اطمینان از زنده نگه داشتن اشتیاق و ذوق خود و شریک زندگیتان را برداشته اید. دکتر کت می گوید “همچنین، داشتن رابطه جنسی به صورت منظم باعث تعادل هورمون های شما می شود به طوری که شما رابطه جنسی بیشتری خواهید خواست.”

همسر خود را در اولویت قرار دهید

طبعا، برای پدر و مادر آسان است که یک زندگی بچه محور داشته باشند، اما به یاد داشته باشید، هنگامی که به فرزندان خود نشان دهید بودن در یک رابطه عاشقانه چه احساسی دارد، به نفع همه است! بنابراین هنگامی که به خانه می رسید اول همسر خود را ببوسید. دکتر کت می گوید “رمان نویس، آیلت والدمن از اینکه گفت شوهرش را بیشتر از بچه هایش دوست دارد، یک منظور مهم داشت. منطق او این بود که او شوهرش را آگاهانه انتخاب کرده و این عشق رمانتیک با عشق او به فرزندانش متفاوت است.”

علایق مشترکتان را کشف کنید

یک سرگرمی پیدا کنید که هر دویتان دوست دارید، و تجربه آن را به اشتراک بگذارید. چه خودن یک نوشیدنی باشد یا دویدن، انجام آن با هم بهتر خواهد شد. دکتر کت می گوید “این کار می تواند انگیزه به وجود بیاورد و به شما اجازه دهد لحظات خوبی با یکدیگر داشته باشید.”
و همچنین علایق جداگانه داشته باشید

داشتن یک زندگی جدا از همسرتان به شما اجازه می دهد هنگامی که پیش هم هستید چیزی برای صحبت کردن داشته باشید، و وجود کمی رمز و راز می تواند بسیار جذاب باشد. دکتر کت می گوید ” درگیر بودن بیش از حد با شریک زندگیتان می تواند مسائلی بین شما به وجود بیاورد و منجر به بی علاقگی به رابطه جنسی شود. با این حال، اگر شما بتوانید برخی تمایزها را حفظ کنید، هر دوی شما راضی تر خواهید بود.”

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید