زیبایی و سلامتسلامت مو

زیبایی مو ; با بالا رفتن سن، چه اتفاقی برای موهای ما می افتد؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
زیبایی مو ; با بالا رفتن سن، چه اتفاقی برای موهای ما می افتد؟Reviewed by فتح الهی on Jul 18Rating: 4.5زیبایی مو ; با بالا رفتن سن، چه اتفاقی برای موهای ما می افتد؟وقتی درباره اثرات پیری بر زیبایی حرف می زنیم، معمولا درباره پوست صحبت می کنیم. ما در مورد لکه های تیره و چین و چروک صحبت می کنیم

وقتی درباره اثرات پیری بر زیبایی حرف می زنیم، معمولا درباره پوست صحبت می کنیم. ما در مورد لکه های تیره و چین و چروک صحبت می کنیم که با بالا رفتن سن ما ظاهر می شود. در مورد محصولات مراقبت از پوست و ضد پیری صحبت می کنیم که می توانند با این تغییرات مقابله کنند. با این حال، آنچه ما معمولا درباره اش نمی شنویم، پیری مو است (به جز سفید شدن مو). مو، مانند پوست تغییرات تدریجی دارد. بنابراین ما اینجا هستیم تا همه تغییراتی که با افزایش سن، در موها اتفاق می افتد را پوشش دهیم.

مو خاکستری و سفید می شود

بیایید با آشکارترین و شناخته شده ترین تغییر مو شروع کنیم – موها خاکستری می شود. چند دلیل وجود دارد که این اتفاق می افتد. شایع ترین و محتمل ترین آن ها ژنتیک است. دیوید آدامز متخصص مو می گوید:” افرادی که موهایشان پیش از موعد خاکستری می شود یا الگوهای مختلف موهای خاکستری را در موهایشان دارند می توانند از والدینشان تشکر کنند. همه این ها به علت ژنتیک است.”

او همچنین توضیح می دهد که برخی از دلایل دیگری که برای سفید شدن مو وجود دارد می تواند استرس، رژیم غذایی نامناسب، شیوه زندگی بد، عدم خواب و بیماری های جدی باشد. مو به دلیل عدم تولید ملانین پس از یک سن خاص، سفید می شود. آدامز توضیح می دهد: “وقتی موهای ما سفید می شود یعنی موهایمان بدون رنگ و بدون پروتئین است. اساسا چیزی به نام موی خاکستری وجود ندارد، این درواقع موهای بی رنگ است.”

البته شما می توانید موهای خود را رنگ کنید تا رنگی را که می خواهید داشته باشد. با این حال، مدیر هنری آلترنا، ریتا پرنا الور، اشاره می کند که موهای خاکستری رنگ متفاوتی می گیرد. او توضیح می دهد: “مهم است که از شامپوی ضد پیری، نرم کننده و محصولات پشتیبانی استفاده کنید تا بتوانید مو را تا جایی که می شود سالم نگه دارید و آن را تغذیه کنید. به دنبال مواد تشکیل دهنده مانند اسیدهای چرب امگا و فرمول های رنگی امن در محصولات خود باشید”.

حتما بخوانید :
نحوه استفاده از محصولات مراقبت از پوست مخصوص شب

مو نازک تر می شود

یکی دیگر از شناخته شده ترین تغییرات در مو این است که نازک تر می شود. دالان باومن، متخصص علم مو، به من توضیح داد که دو دلیل وجود دارد. اول، چگالی مو کاهش می یابد. دوم، مو نرم تر رشد می کند. تحقیقات نشان می دهد که در حدود ۴۰ سالگی، موی زنان نیز با گذشت زمان شروع می کند نازک تر و نرم تر به نظر برسد. “این موهای نرم تر است که باعث می شود موهای شما نازک تر به نظر برسد، حالا چه احساس کنید مقداری زیادی مو از دست داده اید یا نه.

خرید کاندوم gifbanner - زیبایی مو ; با بالا رفتن سن، چه اتفاقی برای موهای ما می افتد؟

پس، از دست دادن واقعی مو، همین است. “همانطور که موهای ما همچنان پیر می شود، به جای اینکه در روز ۱۰۰ تا ۱۲۵ تار مو از دست بدهید، که طبیعی است، این ریزش تسریع شده، باعث شکننده شدن مو در تاج سر می شود و در بعضی موارد، به این دلیل که فولیکول های مو به سرعت جایگزین موهای از دست رفته نمی شوند، پوست سر بیشتر دیده می شود.” این حقیقت از دست دادن مو و عدم توانایی رشد دوباره می تواند باعث ایجاد خط ریزش مو یا خالی شدن سر شود.

حجمش را از دست می دهد

این تا حدودی دست در دست ریزش مو دارد. با این حال، مهم است توجه داشته باشید که با از دست دادن تراکم، از دست دادن حجم مو در سراسر بدن و در تاج سر رخ می دهد. این باعث می شود که زنان موهای این قسمت سر را بیشتر درست کنند و حالت دهند. با این حال، این کار جواب نمی دهد. در واقع، دکتر باومن ادعا می کند این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که زنان با موهای سالخورده مرتکب می شودند. “هرچه مو پیرتر می شود، زنان تمایل به حالت دادن بیشتر مو دارند، که باعث اختلال و آسیب رساندن به کوتیکول می شود و باعث خسته شدن مو و افزایش شکنندگی می شود.” که ما را به نقطه بعدی می رساند.

حتما بخوانید :
هسته آووکادو می تواند به درمان بیماری های قلبی و سرطان کمک کند

آسان تر می شکند

از دست دادن پروتئین فقط رنگ مو را تحت تاثیر قرار نمی دهد، بلکه بر استحکام آن تاثیر می گذارد. پرنا آلور توضیح می دهد: “پایین آمدن سطوح پروتئین کراتین موجب می شود که موها ضعیف تر و ضعیف تر شوند. که باعث می شود وقتی مو کشیده شود راحت تر بشکند.” او همچنین توضیح می دهد که هرچه سن ما بالاتر می رود سلول های کوتیکول محافظی بیرونی شکننده تر شده و باعث می شود که شکستن به ظاهر اجتناب ناپذیر باشد. دکتر باومن همچنین اشاره می کند که موهای صاف به وضوح بیشتر در معرض شکستگی است.

محصولات حاوی پروتئین وجود دارد که می تواند شکاف را پر کند و قدرت مو را به قبل بر گرداند. پرنا الور توصیه می کند از محصولات درمانی استفاده کنید که باعث تقویت ایمنی مو می شود.

رشد مو کندتر می شود

پرنا آلور توضیح می دهد: “سرعت رشد مو در اواسط زندگی کاهش می یابد و زمان بیشتری را در مرحله استراحت صرف می کند، نه در مرحله رشد، که این بدان معنی است که تا آن زمان رشد نخواهد کرد.” این بیشتر با پوست سر مرتبط است تا تارهای مو. شما باید پوست سر را سالم نگه دارید تا به رشد مو کمک کنید، و از یک درمان پوستی یا الیکسیر مو و پوست سر استفاده کنید.

خشک می شود

در طول زمان، موهای شما می تواند خشک تر و بی روح تر شود، که در واقع یک نتیجه جانبی از نازک شدن مو است. همچنین استفاده از ابزارهای حرارتی می تواند مو را خشک کند. گرمای بیش از حد ممکن است پوست سر و غدد چربی را تحریک کند. پوست سر می تواند خشک شود و در اثر گرمای بیش از حد تحریک شود و در نتیجه ممکن است برای محافظت از پوست سر، غدد چربی تولید شود. همانطور که دکتر باومن توضیح می دهد، واکنش مشابهی ممکن است اتفاق بیفتد. “این می تواند روغن را از موها جدا کند و به خشکی کمک کند.” بنابراین اگر می خواهید موها را از خشک شدن حفظ کنید، فقط از ابزارهای حرارتی دور بمانید و یک بار در هفته از ماسک مو استفاده کنید.

حتما بخوانید :
مواد غذایی که دارای خاصیت ضد پیری و درخشان کنندگی پوست هستند

بافت آن تغییر می کند

بار دیگر می گوییم که تغییر در بافت به علت از دست دادن پروتئین های مو است. آدامز توضیح می دهد: “در نبود پروتئین، بافت مو نیز تغییر می کند. موهای فر ممکن است صاف شود یا موهای صاف ممکن است فر شود.” همچنین موی خاکستری بافتی زمخت تر از موی با ملانین دارد. واقعا چیز زیادی وجود ندارد که بتواند بافت موها را به قبل باز گرداند، اما تا زمانی که موهایتان را سالم نگه دارید، مدیریت آن آسان تر خواهد بود.

کدر تر می شود

کدری و کمبود درخشندگی به تغییراتی که قبلا به آن ها اشاره کردیم، ربط دارد. به عنوان مثال، همانطور که پرنا آلور اشاره می کند، موهای خاکستری به خوبی انواع موهای نرمتر، نور را منعکس نمی کند. همچنین، موهای خشک تر، مات و کدر به نظر می رسد. علاوه بر این، از بین رفتن پروتئین های کراتین و چربی طبیعی، شانس سلامتی مو را کاهش می دهد.

فقط موهایتان را سالم نگه دارید

درست همانطور که هیچ راهی برای جلوگیری از پیر شدن وجود ندارد، هیچ راهی هم برای حفظ موها از پیری وجود ندارد. این فقط یک بخش طبیعی زندگی است که باید با آن کنار بیاییم. همه کاری که شما می توانید انجام دهید این است که سلامت مو را حفظ کرده و مواد مغذی مورد نیاز را به مو برسانید. دکتر باومن می گوید “بعضی از بهترین مواد برای مقابله با نشانه های پیری مو، شامل کافئین، پانتنول و نیاسین آمید هستند.”

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید