حیوانات خانگیسگ

سرگرمی سگ ها ; بازی های مورد علاقه توله سگ ها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
سرگرمی سگ ها ; بازی های مورد علاقه توله سگ هاReviewed by فتح الهی on Jul 22Rating: 4.5سرگرمی سگ ها ; بازی های مورد علاقه توله سگ هاچگونگی بازی کردن توله سگ ها بستگی زیادی به نژاد آن ها دارد. اجتماعی شدن و سن نیز بر روی بازی های آنها تاثیر می گذارد.

چگونگی بازی کردن توله سگ ها بستگی زیادی به نژاد آن ها دارد. اجتماعی شدن و سن نیز بر روی بازی های آنها تاثیر می گذارد. این امر منطقی است که نژادهای سایت هوند بیشتر به دیدن اسباب بازی ها واکنش نشان می دهند در حالی که نژاد “گریپینگ” از جنگیدن لذت می برد و تریرها بازی های تعقیی و گرفتنی را دوست دارند.

بازی سگ متشکل از حرکات اغراق آمیز و بسیار تشریفاتی است که در ارتباطات سگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این به سگ ها اجازه می دهد که “به بازی های جنگی” بپردازند، در عین حال از سوء تفاهم هایی که ممکن است در دعواهای واقعی رخ دهد جلوگیری کنند.
توله سگ ها چگونه بازی می کنند

رفتار بازی کردن از زمانی که توله سگ در حدود سه هفته دارد شروع می شود. توله سگ های هر دو جنس ممکن است رفتار بالغ را در اوایل چهارده هفتگی نشان دهند.

رفتارهای کشتن مانند حمله با چنگال ها و تکان دادن اجسام نیز دیده می شود و زبان تسلط و تسلیم آموخته می شود. توله سگ ها در این سنین اولیه تمرین می کنند که چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. حالت های افراطی – قلدری کردن و یا کمرو بودن – که توسط توله سگ های جوان در بازی نشان داده می شود، لزوما پیش بینی خوبی از وضعیت آینده نیست. آزمایش های خلق و خو هنگامی که توله سگ ها بزرگتر شدند انجام می شود.
بازی اجتماعی

حتما بخوانید :
ویژگی های سگهای نژاد پامرانین

بازی اجتماعی، تعاملی است. به عبارت دیگر، بازی اجتماعی شامل بازی کردن با یک توله سگ دیگر، صاحب یا حتی گربه است. نمونه هایی از بازی های اجتماعی عبارتند از: کشتی، گاز گرفتن، بازی های جنگی، و بازی های تعقیبی.

خرید کاندوم gifbanner - سرگرمی سگ ها ; بازی های مورد علاقه توله سگ ها

توله سگ در اوایل هفته سوم، با بازی گاز گرفتن و پنجه کشیدن و واق واق کردن، شروع به بازی اجتماعی می کند. هرچه سگ بالغ تر می شود شدت آن افزایش یافته و پیچیده تر می شود. اولین بازی اکتشافی که در توله ها دیده می شود، “پنجه بالا برده” است. بازی تعظیم، رفتار کلاسیک سگ های بزرگ تر و بالغ، همراه با واق واق، جهش به جلو به سمت بینی و سپس پنجه زدن یا لیس زدن به صورت سگ های کوچکتر برای دعوت آن ها به بازی است.

بازی خودگردان

تصور می شود که بازی خودگردان، مانند تعقیب دم و یا پریدن روی اشیاء خیالی، جایگزینی برای بازی اجتماعی در زمانی است که یک شریک بازی در دسترس نیست. توله سگ هایی که در حالت افراطی از تعقیب و گریز قرار می گیرند یا به طور معمول اشیاء “نامرئی” را هدف قرار می دهند، باید توسط دامپزشک بررسی شوند. این ممکن است نشانه هایی از شرایط وسواس فکری یا مشکل ناگهانی باشد.

بازی پرتحرک

بازی پرتحرک به سادگی نشان می دهد که توله سگ در حال جنب و جوش است. این می تواند شامل بازی انفرادی یا تعامل با دیگران باشد. بازی پرتحرک در سگ های بالغ معمولا شامل یک جفت یا یک گروه از سگ ها می شود. اما توله سگ ها ممکن است وقتی تنها هستند، بازی هایی مثل گرگم به هوا، پریدن و غلتیدن را انجام دهند.
بازی اشیاء

حتما بخوانید :
موثر ترین روش های کنترل کک در سگ ها

بازی اشیاء، تعامل با وسایل است. تعقیب و یا گرفتن / گرفتن توپ، لباس یا چوب نمونه هایی از آن هستند. برخی از توله سگ ها آب را هدف قرار می دهند و به تعقیب فواره یا آب شیر و شلنگ علاقه نشان می دهند.
“شوخی کردم” در طول بازی

سگ ها ممکن است “وانمود کنند” که برای دعوت کردن به بازی، تهاجمی هستند و نشان دهند این یک بازی با استفاده از رفتارهای اغراق آمیز است که سیگنال های مِتا نامیده می شود. به عنوان مثال، بازی تعظیم، اینطور است که باسن را بلند می کنند و سرشان را در یک موقعیت پایین قرار می دهند که در آن پیشانی توله سگ به عقب و جلو حرکت می کند تا نشان دهد که دارد طرف مقابل را به بازی دعوت می کند. هنگامی که توله سگ شما برای اولین بار بازی تعظیم را انجام می دهد، به شما می گوید که هر خرناس کشیدن و یا درگیری که بعد از آن پیش می آید، شوخی و بازی است.

سگ های بالغ اغلب برای ایجاد اعتماد به نفس در توله سگ کوچک تر و دعوت او به بازی “وانمود می کنند” که مطیع او هستنند – با بازی کمان و یا غلتیدن روی کمر-.

این بازی “فقط شوخی” اجازه می دهد تا توله سگ های کوچکتر با تمرین گاز گرفتن و کشتی گرفتن، آزادی عمل داشته باشند. هنگامی که بازی تمام شود، سگی که بزرگتر است دوباره رفتار “بالغ” خود را از سر می گیرد که می گوید توله سگ باید به رهبری او احترام بگذارد.

حتما بخوانید :
رفتار های گربه ; رفتارهایی که گربه ها برای جلب توجه انجام می دهند.

سگ ها معمولا برای دعوت به بازی، اسباب بازی های خود را جلوی پای شما یا در مقابل حیوانات خانگی دیگر، می اندازند. گاز گرفتن های مهار شده با استفاده از دهان باز با هدف قرار دادن پا و پنجه سگ های دیگر نیز از رفتارهای رایج است.
بازی بد

بازی های نامناسب می توانند زمانی ایجاد شوند که توله سگ ها بیش از حد زخمی شوند یا یکی از آنها به یک قلدر تبدیل شود. بازی معمولی توله سگ ها ، آن ها را تشویق می کند که در حال تعقیب و پیوستن به یکدیگر باشند. اما سگ های قلدر همیشه در طول کشتی اول می شوند، و به جای گاز گرفتن پاها، سر و گردن را هدف قرار می دهند.

اغلب اوقات، خرناس کشیدن در طول بازی طبیعی است، اما اگر صدای آن ها تبدیل به خرناس های آرام تر شد و یا توله سگی که در زیر است زیاد واق واق می کند، بازی آن ها را تا زمانی که آرام تر شوند، متوقف کنید.

بازی کردن نه تنها برای شما و توله سگتان بسیار سرگرم کننده است، بلکه به آن ها درس های مهمی می آموزد. در طی بازی، توله سگ ها متوجه رفتارهای غیر قابل قبول، کشف چگونگی کارکرد بدنشان و یادگیری راه های ارتباط با دیگر حیوانات و جهان اطراف خود می شوند.

مجموع 1 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید